Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

ACUM EXISTA SOFT CARE SCOATE NEGATIVUL SI LASA DOAR VOCEA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#1
ceas_ceas_ceas

ceas_ceas_ceas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.02.2006
A aparut in sfarsit un soft care scoate negativul si lasa doar vovea, problema este ca e foarte scump, 1200 de euro in germania.Atasez o parte din melodia The World Is Mine si apoi aceeasi parte cu negativul eliminat.Nu prea stiu sa fac setari pe aici dar cineva care se pricepe reuseste mai bine sa faca operatiunea asta si se poate si invers sa lasi numai negativul dar inca nu am descoperit cum ca nu e asa usor ca si softurile astea de 2 Mb.Asta are 380 Mb neinstalat.Softul se cheama Waves Vocal Z-elim 1.0019Beta si a aparut acum o saptamana in germania.

Attached Files


Edited by ceas_ceas_ceas, 24 January 2008 - 01:23.


#2
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Super tare, de mult cautam asa ceva.

#3
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
mama mama ... perfectiune :)

#4
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007

View PostLup, on Jan 24 2008, 02:24, said:

mama mama ... perfectiune :)

dap.. nu-mi vine sa cred :)) :D

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006

View Postblue_ikks, on Jan 24 2008, 22:06, said:

dap.. nu-mi vine sa cred :)) :D
nici mie :lol:
aștept un link spre acest soft, vreau să văd minunea :P

#6
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Super tare! :D

#7
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005
:lol:  e o gluma treaba asta cu softul care elimina negativul, sper ca ati gustat-o ca fiind o gluma...pentru unii proasta(ma refer la cei care spera de mult timp sa aiba parte de un asemenea soft pe parcursul vietii lor)...deci e de ras, radeti ca a fost o gluma.Nu exista si nu o sa existe probabil prea curand(pe parcursul vietii noastre) un astfel de soft.

#8
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Propun banarea acestui user care a facut acest post. Cum sa pui o acapella si instrumental mix (care au iesit oficial) una langa alta, si sa spui ca toata treaba a fost facuta de un program. Hah, ce papleaca e.

Edited by puiulnoptii, 25 January 2008 - 02:08.


#9
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
Eu propun să punem mână de la mână și să cumpărăm softul minune :naughty: . Dar nu știm de unde, încă așteptăm un link de la ințiatorul topicului...

#10
Shen

Shen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 19.10.2005
Ceas, pune si tu un link catre softul asta ca sa vedem ca nu e o gluma proasta!

#11
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006
se aud instrumentele pe fundalul vocii daca nu esti surd. Cum nu se poate extrage negativul, la fel nu se poate extrage nici vocea decat daca daca vocea si instrumentele sunt pe frecvente absolut, complet diferite, din spectre suficient de departate sa nu interfereze si melodia a fost formata prin mixarea negativului cu vocea, astfel incat sa nu interfereze undele intre ele.

LE: Chiar numai eu am auzit instrumentele ? Softul de existat sigur exista dar nu poate obtine perfectiune decat cu conditiile pe care le-am amintit.

Edited by KALOO, 25 January 2008 - 12:42.


#12
ceas_ceas_ceas

ceas_ceas_ceas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 03.02.2006
Oameni buni, recititi cu atentie ce am scris in primul post, am scris ca "a aparut" un soft care face treaba asta si nu ca "a iesit pe piata", oficial nu e de gasit niciunde numai daca ai anumite relatii la un centru de testare de softuri din districtul Ahrweiler din germania, nu am ce link sa va dau catre acest soft, eu nu am spus ca va ofer nimic prin care sa va inlesnesc accesul la acest soft dar vroiam sa impartasesc cu voi o bucurie de-a mea ca de mult timp astept si eu un astfel de soft si in curand(anul asta sper) el va iesi oficial.Il rog pe admin sa stearga acest topic pentru ca vad ca s-a inteles gresit.Scriam ca a aparut acum o saptamana in Germania dar nu ca a iesit oficial.Recititi cu atentie primul meu post.

Edited by ceas_ceas_ceas, 25 January 2008 - 17:34.


#13
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006

View PostKALOO, on Jan 25 2008, 12:38, said:

se aud instrumentele pe fundalul vocii daca nu esti surd. Cum nu se poate extrage negativul, la fel nu se poate extrage nici vocea decat daca daca vocea si instrumentele sunt pe frecvente absolut, complet diferite, din spectre suficient de departate sa nu interfereze si melodia a fost formata prin mixarea negativului cu vocea, astfel incat sa nu interfereze undele intre ele.

LE: Chiar numai eu am auzit instrumentele ? Softul de existat sigur exista dar nu poate obtine perfectiune decat cu conditiile pe care le-am amintit.
:eek:  :roflmaofast:  :no:
Doar de curiozitate, tu ai tras vreodată voce (excludem înregistrările pe microfonul cu care vorbești pe mess)? Sau ai auzit un track de voce tras în studio? Sau un studio version acapella?
Pe de altă parte, ai idee cam în ce frecvențe se învârte vocea, chiar nemasterizată?

@puiulnoptii: Acapella Heaven vol. 1, de unde (probabil) a luat ceas_ceas_ceas bucățica postată aici, e unofficial release. Release-ul oficial, ca să zic așa, e pe DJ Tools Kit-ul scos la Gum Records în 2005. Nu sunt dj, deci e posibil să greșesc, orice confirmare sau infirmare e binevenită.

PS: Încă aștept linkul spre softul minune :naughty:

#14
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006

View Postceas_ceas_ceas, on Jan 25 2008, 17:30, said:

Oameni buni, recititi cu atentie ce am scris in primul post, am scris ca "a aparut" un soft care face treaba asta si nu ca "a iesit pe piata", oficial nu e de gasit niciunde numai daca ai anumite relatii la un centru de testare de softuri din districtul Ahrweiler din germania, nu am ce link sa va dau catre acest soft, eu nu am spus ca va ofer nimic prin care sa va inlesnesc accesul la acest soft dar vroiam sa impartasesc cu voi o bucurie de-a mea ca de mult timp astept si eu un astfel de soft si in curand(anul asta sper) el va iesi oficial.Il rog pe admin sa stearga acest topic pentru ca vad ca s-a inteles gresit.Scriam ca a aparut acum o saptamana in Germania dar nu ca a iesit oficial.Recititi cu atentie primul meu post.
Mă rog, eu înțelesesem că fragmentul postat de tine e realizat cu acest soft. Nu neg posibilitatea ca Waves să pregătească un plug-in de voice remove, la fel cum sunt multe altele. Deocamdată însă nu a anunțat nimic oficial, iar după cum ne-ai specificat acum acest soft nu este disponibil. În consecință, și de altfel cum bănuiam, fragmentul postat de tine este un fragment din versiunea acapella scoasă de David Guetta în 2005, și nu un fragment realizat de tine cu acest soft minune. Acel fragment este purtător de copyright, din câte știu, fapt pentru care această ghidușie îți aduce o vacanță de 30 de zile. Îți voi ridica bucuros suspendul dacă îmi faci dovada că ai drept de publicare a acelui fragment.

#15
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
chiar ciudat.. de unde stie el toate detaliile alea? Da-ne macar un link cu stirea (chiar si in germana), ca sa nu banuim ca inventezi totul ( sau alt ceva ).

#16
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006

View Postblue_ikks, on Jan 25 2008, 18:28, said:

chiar ciudat.. de unde stie el toate detaliile alea? Da-ne macar un link cu stirea (chiar si in germana), ca sa nu banuim ca inventezi totul ( sau alt ceva ).
stai liniștit, nu e nici o știre :D

#17
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Pe vremuri mergeam la Casa Radio (acum TVR-Cluj) la un amic , era foarte usor sa scoti vocea , chitara , vioara etc , se lucra cu magnetofoane multipista profesionale Tascam pe 24 de piste . Acum vad ca trebuie programe scumpe sa faci asta . Eu cred ca mai sunt maguri dinalea de vinzare , chiar ieftine numai benzi sa ai  :D
Pun si o pozuta cu un cap pro multipista sa se vada despre ce vorbesc , nu de alta dar poate sunt colegi care nu au prins veremea magurilor

#18
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
Știi tu ceva da nu știi bine... și acum e foarte ușor să scoți vocea, chitara, vioara, etc.. dacă ai piesa respectivă în multitrack
Or mai fi maguri din alea de vânzare, da de unde faci rost de înregistrările multipistă? (se mai lucrează pe bandă și acum, da nu pe din aia...)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate