Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

mi sa ars subwooferul

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
liviumarius

liviumarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2008
as vrea foarte mult sa ma ajutati ca am o problema.1am un sistem 5.1 vortex de vreo 2 ani si merea perfect pana acum 3 zile cand mi sau ars 4 iesiri asa cred deoarece o inceput sa iese fum prin subwoofer si mai mrege doar un satelit.pe ceilalti iam verificat la iesirea care mai mere si functioneaza iar cand i pun la celalalte iesiri bazaie puternic subwooferul si iese fum.io cred ca sor ars cele 4 iesiri.as vrea sa stiu daca se mai poate repara ca sa functioneze iara 5.1
va rog sami dati cateva sfaturi ca vine ziua mea si nam muzica :D

Edited by liviumarius, 21 January 2008 - 17:28.


#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Trebuie depistat exact ce s-a defectat , cit costa si daca merita investitia , sau mai bine iei un sistem nou care costa in jur de 1,7mil . Depinde foarte mult cum este realizata partea de final audio , cu un integrat specializat pe cele 5 canale + subul , sau pe fiecare canal separat . De multe ori nu gasesti codul scris pe piesa , si atunci trebuie tabele de echivalenta ca sa afli detalii despre final .
Daca il desfaci poate ai placuta surpriza sa afli ca doar ceva parte din alimentare s-a ars , si sa fie ieftina reparatia ;) .
numai bine

#3
liviumarius

liviumarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.01.2008
mersi mult.o sa incerc sal desfac

#4
daviok

daviok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 04.11.2007
Apelezi la un electronist. Iti schimba finalii si ce mai e ars pe acolo si platesti piesele + manopera.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate