Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

sunet in ecou

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007
Am si eu o problema cu sunetul cu toti care vorbesc la casti pe skype sau pe mess se aude la respectivul toate sunetele mele si cand dau empty recycle bin si daca ascult muzica se aude la respectivul muzica ca si cand ar asculta-o la winampul lui si se aude si in ecou respectivul cu care vb,dar la mine se aude supeer fara probleme am vb cu mai multi si tot asa se aude la cel cu care vb.Ce pot sa fac?

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006
Probabil în loc de mic in ai selectat ca sursă stereo mix sau what u hear sau cum scrie la tine acolo. Selectează mic in.

#3
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007

View Postantinari, on Jan 12 2008, 11:03, said:

Probabil în loc de mic in ai selectat ca sursă stereo mix sau what u hear sau cum scrie la tine acolo. Selectează mic in.
am facut ce ai zis dar nu pot sa bifez mic acolo!NU ma lasala nici una din alea 3 de acolo

Attached Files



#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006
Ooops, nu bifa! Ăla e mute :D
Nu mai țin minte unde selectezi ce să-ți arate și ce nu, acolo trebui să selectezi și stereo mix, apoi poți să-i dai mute (la stereo mix). Sorry, da mai explicit nu pot, poate când ajung pe la un comp cu Realtek.

LE: când e stereo mix pe mute tu nu-ți mai auzi microfonul în căști/boxe (dacă țin bine minte) dar dacă înregistrezi sau vorbești pe mess el se aude :D

Edited by antinari, 13 January 2008 - 21:59.


#5
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Deschizi Realtek manager de langa ceas si : [ http://img223.imageshack.us/img223/531/realtekll7.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007

View PostValy1, on Jan 13 2008, 22:05, said:

Deschizi Realtek manager de langa ceas si : [ http://img223.imageshack.us/img223/531/realtekll7.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Exact asa am, dar pe ce sa apas ca sa imi arate ce sa selecttez pt ca pur si simplu nu gasesc  fereastra aia cu connected device.

#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006

View Postnemet_tt, on Jan 14 2008, 08:12, said:

Exact asa am, dar pe ce sa apas ca sa imi arate ce sa selecttez pt ca pur si simplu nu gasesc  fereastra aia cu connected device.
Din câte țin minte, după ce bifezi să-ți arate și stereo mix (din sounds and audio device), la tabul mixer îți arată ce ai pe intrare și poți da mute la stereo mix, are o pătrățică jos, când dai click pe ea se face un X :D (sau poți da mute din mixerul din Sounds and audio device > Recording)
La compul ăsta de pe care scriu acum este un realtek, da are Sound Managerul altfel decât la tine

Attached Files

  • Attached File  CP.jpg   64.7K   26 downloads

Edited by antinari, 14 January 2008 - 12:54.


#8
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007

View Postantinari, on Jan 14 2008, 12:53, said:

Din câte țin minte, după ce bifezi să-ți arate și stereo mix (din sounds and audio device), la tabul mixer îți arată ce ai pe intrare și poți da mute la stereo mix, are o pătrățică jos, când dai click pe ea se face un X :D (sau poți da mute din mixerul din Sounds and audio device > Recording)
La compul ăsta de pe care scriu acum este un realtek, da are Sound Managerul altfel decât la tine
la mine nu arata butonul ala negru sub digital ca sa pot sa setez

Attached Files



#9
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007

View Postnemet_tt, on Jan 14 2008, 17:42, said:

la mine nu arata butonul ala negru sub digital ca sa pot sa setez

Gata am rezolvat-o trebuia sa bifez mute aici la stereo mix.Va multumesc mult pentru ajutor

Attached Files



#10
terminator18

terminator18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.01.2008
am rezolvat si io problema asta , dar acum am alta problema , nush dc se aude un piuit in casca :(

#11
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006

View Postterminator18, on Jan 17 2008, 16:29, said:

am rezolvat si io problema asta , dar acum am alta problema , nush dc se aude un piuit in casca :(
e foarte posibil să intre microfonul în fonie, piuitul se aude și dacă reduci volumul la microfon?

#12
terminator18

terminator18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.01.2008
da si atunci se aude

#13
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă ai posibilitatea, încearcă și un alt microfon, vezi dacă se mai aude piuitul. Apropo, cam ce fel de piuit e?

#14
terminator18

terminator18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.01.2008
gata am rezolvat , am dat mai incet microfonul , ms mult !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate