Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Epilare Definitiva cu IPL personal(acasa/home)

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
FioreFlavio

FioreFlavio

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.12.2007
Exista vreun aparat de epilare definitiva cu IPL ieftin pentru acasa?Ca am vazut ca exista unul RIO dar e laser si e slab imi trebuie unul IpL tot in acest gen pentru acasa ieftin tot asa!
EU cred ca asa cum au scos aparatul cu laser Rio trebuie sa fi iesit si  un aparat IPL pentru acasa(HOME) ieftinut nu de 5mii de euro profesional pentru cabinete ci pentru acasa pentru uz personal.
Cine a auzit plizz zicceti-mi si mie  :worthy:

#2
FioreFlavio

FioreFlavio

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.12.2007
size="3"]Daca stiti unde pot gasi un Aparat IPL de epilare definitiva pentru uz personal acsa(home) dati-mi va rog pe email : [b][b][email protected](ID de mess: klauss_83)trimiteti oferta sau ceva daca stiti .Va multumesc :worthy: [/size][/size][/size][/size][/size]

#3
monicalupu

monicalupu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.01.2008

 FioreFlavio, on 12th December 2007, 00:37, said:

Exista vreun aparat de epilare definitiva cu IPL ieftin pentru acasa?Ca am vazut ca exista unul RIO dar e laser si e slab imi trebuie unul IpL tot in acest gen pentru acasa ieftin tot asa!
EU cred ca asa cum au scos aparatul cu laser Rio trebuie sa fi iesit si  un aparat IPL pentru acasa(HOME) ieftinut nu de 5mii de euro profesional pentru cabinete ci pentru acasa pentru uz personal.
Cine a auzit plizz zicceti-mi si mie  :worthy:

Eu stiu doar de sistem laser care se poate folosi acasa: Sistemul TRIA.
Costa aprox 600 USD, cred ca merita luat in considerare  :rolleyes:

#4
Sheline

Sheline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.03.2010
Eu am auzit de epilatoarele de la RIO.De doua am citit eu pe net.Primul am inteles ca trebuie folosit pt fiecare fir de par in parte si costa cam 800-900 de RON si celalalt acopera o portiune mai mare si costa undeva la 1300-1400 RON.Sincer nu stiu cat SUNT de eficientE dar si pe mine m-ar interesa.

Attached Files



#5
rosuvirgiliu

rosuvirgiliu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.05.2010

 FioreFlavio, on 13th December 2007, 21:25, said:

size="3"]Daca stiti unde pot gasi un Aparat IPL de epilare definitiva pentru uz personal acsa(home) dati-mi va rog pe email : [b][b][email protected](ID de mess: klauss_83)trimiteti oferta sau ceva daca stiti .Va multumesc :worthy: [/size][/size][/size][/size][/size]


IPL PERSONAL = 4000 RON + TVA
TEL : 0722286028

Virgil Rosu

 monicalupu, on 8th February 2010, 17:36, said:

Eu stiu doar de sistem laser care se poate folosi acasa: Sistemul TRIA.
Costa aprox 600 USD, cred ca merita luat in considerare  :rolleyes:

IPL PERSONAL = 4000 RON + TVA
TEL : 0722286028

Virgil Rosu

Edited by rosuvirgiliu, 03 May 2010 - 17:41.


#6
isadorra

isadorra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.09.2010
Fetelor,  eu eram foarte incantata de  ideea de a ma epila acasa cu epilator laser si astfel am cumparat  un epilator de care auzisem numai lucruri bune:  http://www.marketonl...tor-epila-laser
Problema este ca atunci cand am  vrut sa-l folosesc mi-am dat seama ca sunt alergica la metalul  care sustine dioda laser si care trebuie sa atinga pielea, astfel ca nu am cum  sa-l folosesc :(( . Prin urmare, daca vreuna din voi il doreste, l-as da  cu 800 RON .(gasiti pretul original de vanzare pe link)


 isadorra, on 27th September 2010, 22:26, said:

Fetelor,  eu eram foarte incantata de  ideea de a ma epila acasa cu epilator laser si astfel am cumparat  un epilator de care auzisem numai lucruri bune:  http://www.marketonl...tor-epila-laser
Problema este ca atunci cand am  vrut sa-l folosesc mi-am dat seama ca sunt alergica la metalul  care sustine dioda laser si care trebuie sa atinga pielea, astfel ca nu am cum  sa-l folosesc :(( . Prin urmare, daca vreuna din voi il doreste, l-as da  cu 800 RON .(gasiti pretul original de vanzare pe link)
daca aveti nelamuriri sau intrebari ma puteti gasi pe mess la x_lady_20

#7
tenzece

tenzece

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 09.01.2008
Epilarea prin electroliza este cea mai buna si singura aprobata de FDA USA iar aparatele pot fi folosite acasa sau in saloane profesionale iar ca preturi undeva intre 500 RON si 3000 RON ;)

#8
silkn_romania

silkn_romania

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 03.03.2011

 Sheline, on 23rd March 2010, 21:24, said:

Eu am auzit de epilatoarele de la RIO.De doua am citit eu pe net.Primul am inteles ca trebuie folosit pt fiecare fir de par in parte si costa cam 800-900 de RON si celalalt acopera o portiune mai mare si costa undeva la 1300-1400 RON.Sincer nu stiu cat SUNT de eficientE dar si pe mine m-ar interesa.



Buna ziua,

w w w . s i l k n . e u

Pentru detali privind comanda

[email protected]

#9
dodo25

dodo25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.03.2011
buna fetelor! sper sa va pot ajuta pe unele dintre voi care cautati un aparat IPL pentru utilizare domestica...de la inceputul anului m-am interesat si am cautat in tot web-ul solutii...se pare ca toti iti promit marea cu sare,dar sar peste mici detalii...ca acele beculete(flash-uri) sunt limitate iar intensitatea nu este atat de puternica. avand norocul de a locui in Franta am gasit aici un aparat, care se pare ca este unicul aprobat medical pentru folosirea acasa plus ca este si brevetat si tot asa....pentru mai multe detalii intrati voi pe pagina lor E-swin...nu se gaseste in magazin ci trebuie comandat on-line....partea proasta...costa aproape 1400euro...:((dar pare cel mai reusit....partea buna este ca e pe piata deja din 2008 si am gasit suficiente pareri si rezultate pozitive...eu abia l-am primit....sunt super incantata..si am 4 zile de la prima sedina...deci nu-mi pot da parerea personala inca...mult succes!

#10
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

 dodo25, on 15th March 2011, 01:59, said:

buna fetelor! sper sa va pot ajuta pe unele dintre voi care cautati un aparat IPL pentru utilizare domestica...de la inceputul anului m-am interesat si am cautat in tot web-ul solutii...se pare ca toti iti promit marea cu sare,dar sar peste mici detalii...ca acele beculete(flash-uri) sunt limitate iar intensitatea nu este atat de puternica. avand norocul de a locui in Franta am gasit aici un aparat, care se pare ca este unicul aprobat medical pentru folosirea acasa plus ca este si brevetat si tot asa....pentru mai multe detalii intrati voi pe pagina lor E-swin...nu se gaseste in magazin ci trebuie comandat on-line....partea proasta...costa aproape 1400euro...:((dar pare cel mai reusit....partea buna este ca e pe piata deja din 2008 si am gasit suficiente pareri si rezultate pozitive...eu abia l-am primit....sunt super incantata..si am 4 zile de la prima sedina...deci nu-mi pot da parerea personala inca...mult succes!


Foarte interesanta paratul de cate spui E-swin...se mai numeste si E-one e foarte fain.
Dar sa nu-l fi adus in 2011 nici o firma din Romania?
As dori si eu sa-l achizitionez dar nu stiu cum sa procedez.

Multumesc

#11
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

 dodo25, on 15th March 2011, 01:59, said:

buna fetelor! sper sa va pot ajuta pe unele dintre voi care cautati un aparat IPL pentru utilizare domestica...de la inceputul anului m-am interesat si am cautat in tot web-ul solutii...se pare ca toti iti promit marea cu sare,dar sar peste mici detalii...ca acele beculete(flash-uri) sunt limitate iar intensitatea nu este atat de puternica. avand norocul de a locui in Franta am gasit aici un aparat, care se pare ca este unicul aprobat medical pentru folosirea acasa plus ca este si brevetat si tot asa....pentru mai multe detalii intrati voi pe pagina lor E-swin...nu se gaseste in magazin ci trebuie comandat on-line....partea proasta...costa aproape 1400euro...:((dar pare cel mai reusit....partea buna este ca e pe piata deja din 2008 si am gasit suficiente pareri si rezultate pozitive...eu abia l-am primit....sunt super incantata..si am 4 zile de la prima sedina...deci nu-mi pot da parerea personala inca...mult succes!


Foarte interesanta paratul de cate spui E-swin...se mai numeste si E-one e foarte fain.
Dar sa nu-l fi adus in 2011 nici o firma din Romania?
As dori si eu sa-l achizitionez dar nu stiu cum sa procedez.

Multumesc

 silkn_romania, on 3rd March 2011, 11:02, said:

Buna ziua,

w w w . s i l k n . e u

Pentru detali privind comanda

[email protected]


am vazut si acest aparat IPL e interesant da e mic nu stiu daca paote dezvolta o intensitate luminoasa suficienta.
L-a testat cineva oare? Ce Putere o aveain Wati si Intensitate adica caldura dezvoltata in Jouly?

Am vazut ca e ieftin.... o fi si bun?o avea suficienta putere sa arda firele...?

#12
xeniada1

xeniada1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.02.2008

 dodo25, on 15th March 2011, 00:59, said:

buna fetelor! sper sa va pot ajuta pe unele dintre voi care cautati un aparat IPL pentru utilizare domestica...de la inceputul anului m-am interesat si am cautat in tot web-ul solutii...se pare ca toti iti promit marea cu sare,dar sar peste mici detalii...ca acele beculete(flash-uri) sunt limitate iar intensitatea nu este atat de puternica. avand norocul de a locui in Franta am gasit aici un aparat, care se pare ca este unicul aprobat medical pentru folosirea acasa plus ca este si brevetat si tot asa....pentru mai multe detalii intrati voi pe pagina lor E-swin...nu se gaseste in magazin ci trebuie comandat on-line....partea proasta...costa aproape 1400euro...:((dar pare cel mai reusit....partea buna este ca e pe piata deja din 2008 si am gasit suficiente pareri si rezultate pozitive...eu abia l-am primit....sunt super incantata..si am 4 zile de la prima sedina...deci nu-mi pot da parerea personala inca...mult succes!
buna, dodo! ai ajuns la o concluzie cu aparatul IPL? a dat rezultate in timp? ma macina si pe mine gandul sa cumpar ceva de genul asta, dar mi-e teama sa nu-mi smulg parul din cap daca nu e bun.

#13
Sydule

Sydule

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 08.10.2011

 FioreFlavio, on 12th December 2007, 01:37, said:

Exista vreun aparat de epilare definitiva cu IPL ieftin pentru acasa?Ca am vazut ca exista unul RIO dar e laser si e slab imi trebuie unul IpL tot in acest gen pentru acasa ieftin tot asa!
EU cred ca asa cum au scos aparatul cu laser Rio trebuie sa fi iesit si  un aparat IPL pentru acasa(HOME) ieftinut nu de 5mii de euro profesional pentru cabinete ci pentru acasa pentru uz personal.
Cine a auzit plizz zicceti-mi si mie  :worthy:

Nu, nu exista. Fie ca e ridicol de ieftin, fie ca e scump in draci, fie ca se cheama Tria, SilkN, No No, etc si au flash lamp-uri Philips sau no name care oricum nu dureaza suficient, NU sunt eficiente pentru epilare de lunga durata/ reducere definitiva.
Argumente:
1. Inafara de parerile de pe propriile site-uri si marketingul afiliat (vezi fete care se declara "multumite" si acum il vand ca "nu mai au ce face cu el") nu exista nicio persoana care sa dovedeasca ca a functionat; dimpotriva, am citit forumuri intregi din strainatate pe acest subiect care si-au cumparat asa ceva si s-au zgariat pe obraz.
2. IPLul oricum nu este cel mai bun pentru "epilare definitiva". Nu se compara cu puterea laserului care, setat corect si aplicat corect, poate distruge definitiv foliculii.
3. Distrugerea permanenta a parului doare. Se simte. O piscatura nu inseamna ca a mers. Setarile eficiente trebuie sa fie la limita suportabilitatii pielii (si nu al pragului de durere). De aceea, aceste aparate petru home au niste setari predefinite care nu ajung nici pe departe la ceea ce ar trebui sa simta pielea pentru o distrugere adevarata a foliculilor. IPL pentru home nu permite acest lucru ca sa nu te arzi pentru ca nu stii sa-l folosesti (ex. dai de 3 ori pe acelasi cm2 ca sa fii "sigura"...) si apoi sa faci reclama proasta la aceste sisteme. Mai proasta decat exista. Cautati relatari ale celor care l-au incercat.
4. Dupa o sedinta IPL/ Laser, la 1-2 saptamani, parul tratat incepe sa cada. Acesta este un semn bun, dar nu garanteaza nici pe departe eficienta, mai ales daca nu a durut deloc tratamentul. Daca parul nu cade dupa prima sedinta, poti sa te faci de 100 de ori, ca tot degeaba.

Va sfatuiesc calduros sa nu dati banii pe asa ceva si sa nu va lasati pacalite de reclame pe fata sau mascate, nu numai in legatura cu acest produs, ci cu orice suna prea bine sa fie real. De multe ori asa este. Daca tot strangeti bani pentru epilare definitiva, recomand sa vizitati 2-3 saloane pentru o consultatie, sa puneti cat mai multe intrebari si sa va informati foarte bine inainte de a alege salonul si aparatul, deoarece este vorba de multi bani si meritati sa aveti rezultatele dorite si sa vi se faca sedintele in mod profesionist.

#14
qualia

qualia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.09.2012
buna.
am de vanzare un aparat pentru epilare definitiva acasa de la Rio. e foarte bun, insa la 5 zile dupa ce l-am cumparat, am primit cadou unul identic.
e nou-nout, nefolosit, vine cu toate accesoriile cu care l-am cumparat; are cd, instructiuni si garantie pana in februarie 2015.
Foloseste ultima tehnologie laser pentru indepartarea definitiva a parului - prin distrugerea radacinii acestuia. Functioneaza prin trimiterea de raze laser la nivelul foliculului de par, distrugandu-i radacina, insa fara a afecta zonele invecinate. Este potrivit pentru picioare, brate, axile, zona inghinala si faciala. Trateaza individual firul de par, insa nu-l recomand daca aveti fire blonde, pentru ca detecteaza firele dupa culoare. E ideal pentru par negru sau maro.
Il dau prin predare personala in Bucuresti, posta/curier in tara, la pretul de 700 RON. Va rog sa ma contactati la [email protected] daca sunteti interesate. Multumesc![ http://www.home-exclusive.ro/uploads/591138-aparat-epilare-definitiva-laser-lahr.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
DiaNic

DiaNic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.01.2014

 Sydule, on 25 decembrie 2011 - 20:20, said:

Nu, nu exista. Fie ca e ridicol de ieftin, fie ca e scump in draci, fie ca se cheama Tria, SilkN, No No, etc si au flash lamp-uri Philips sau no name care oricum nu dureaza suficient, NU sunt eficiente pentru epilare de lunga durata/ reducere definitiva.
Argumente:
1. Inafara de parerile de pe propriile site-uri si marketingul afiliat (vezi fete care se declara "multumite" si acum il vand ca "nu mai au ce face cu el") nu exista nicio persoana care sa dovedeasca ca a functionat; dimpotriva, am citit forumuri intregi din strainatate pe acest subiect care si-au cumparat asa ceva si s-au zgariat pe obraz.
2. IPLul oricum nu este cel mai bun pentru "epilare definitiva". Nu se compara cu puterea laserului care, setat corect si aplicat corect, poate distruge definitiv foliculii.
3. Distrugerea permanenta a parului doare. Se simte. O piscatura nu inseamna ca a mers. Setarile eficiente trebuie sa fie la limita suportabilitatii pielii (si nu al pragului de durere). De aceea, aceste aparate petru home au niste setari predefinite care nu ajung nici pe departe la ceea ce ar trebui sa simta pielea pentru o distrugere adevarata a foliculilor. IPL pentru home nu permite acest lucru ca sa nu te arzi pentru ca nu stii sa-l folosesti (ex. dai de 3 ori pe acelasi cm2 ca sa fii "sigura"...) si apoi sa faci reclama proasta la aceste sisteme. Mai proasta decat exista. Cautati relatari ale celor care l-au incercat.
4. Dupa o sedinta IPL/ Laser, la 1-2 saptamani, parul tratat incepe sa cada. Acesta este un semn bun, dar nu garanteaza nici pe departe eficienta, mai ales daca nu a durut deloc tratamentul. Daca parul nu cade dupa prima sedinta, poti sa te faci de 100 de ori, ca tot degeaba.

Va sfatuiesc calduros sa nu dati banii pe asa ceva si sa nu va lasati pacalite de reclame pe fata sau mascate, nu numai in legatura cu acest produs, ci cu orice suna prea bine sa fie real. De multe ori asa este. Daca tot strangeti bani pentru epilare definitiva, recomand sa vizitati 2-3 saloane pentru o consultatie, sa puneti cat mai multe intrebari si sa va informati foarte bine inainte de a alege salonul si aparatul, deoarece este vorba de multi bani si meritati sa aveti rezultatele dorite si sa vi se faca sedintele in mod profesionist.
Ai perfecta dreptate! eu am incercat vreo 5 tipuri de IPL si 2 de laser pe diferite zone, pana sa aleg tipul de epilare definitiva. Nu este o joaca! Dai un ban, dar rezultatul este fantastic! Am ales dupa toate testele si informatiile de pe site-uri straine, epilarea cu laser medical. A functionat doar in 6 sedinte facute in 2 ani. Producatori de lasere sunt doar 5 in lume, in timp ce de IPL/SPL/SPH cu sutele de mii! Prima sedinta completa am facut-o in Spania acum 5 ani, dupa care am continuat tratamentul in Romania. Au trecut 3 ani de cand am terminat ultima sedinta si sunt mai mult decat incantata. Am scapat de par, de firele crescute in piele, iar pielea e ca de bebelus :) Mai am catva fire blonde din loc in loc, dar care nici nu ma mai deranjeaza. Pacat ca n-am descoperit procedura de la 18 ani! As fi economisit timp/energie/bani/"suferinta".

#16
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,121
  • Înscris: 04.02.2011
Cât a costat epilarea laser? Se calculează pe suprafață, nu? Diferă prețul și în funcție de zonă?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate