Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Dintr-o data....distorsiuni

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
Salut, uite astazi vin acasa si zic sa ma pun pe canapea, imi trag gamepad-ul si ma joc putin Driver 4 Paralel Lines, joc cat joc si dintro data dispare sunet-ul, jocul mergea, revine, iar dispare, apoi apar niste distorsiuni, farait-uri, iar dispare, asa ca ies din joc dau un restart.Intru in winamp si am surpriza sa observ ca distorsioneaza sunet-ul, am reinstalat driver-ul placii de sunet, tot asa.
Ce sa se fi intamplat.

Am un sistem Altec Lansing 121i cu o placa de sunet Creative SB Live 5.1, pe o placa de baza cu chipset nForce care mai are o placa de sunet integrata dar e pe disabled, 2.5GB RAM, etc asta deja nu mai conteaza.Ce sa se fi intamplat ? Am tot umblat prin setari si nimic.Sa fie driver-ul de vina ? Are cineva un driver pt placa mea SB Live 5.1 in afara de cel de pe site-ul oficial ?

Mi mi se pare ca distorsioneaza pe bass, adica joase.

Mersi anticipat

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,384
  • Înscris: 08.12.2006
1. Dacă pui altă sursă de sunet la sistem mai distorsionează?
2. Pe placa de sunet onboard distorsionează?

#3
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 24.03.2007
M-am gandit si eu la ideea asta, o sa incerc maine, acuma mi-e cam lene si nu prea am timp.

O sa revin cu detalii

#4
ans

ans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 02.01.2007
Verifica daca nu e miscata din slot placa de sunet sau mai apasa putin pe ea in slot( cu grija).

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,384
  • Înscris: 08.12.2006
cred că ori a rezolvat-o, ori a aruncat placa de sunet, sistemul sau calculatorul cu tot cu sistem ;) . oricum e luna cadourilor :D

#6
proffesor

proffesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 18.03.2004
problema e alta: placile creative vechi au probleme daca priza in care e bagat pc-ul nu are impamantare, scoate placa din slotul pci si o bagi la loc si ar trebui sa mearga, am intalnit faza asta la 4 calculatoare inclusiv la al meu

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate