Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

ideall.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
sorinbi

sorinbi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.01.2007
As dori sa-mi iau un sistem home cinema de la ideall.ro. Sistemul este urmatorul:
http://www.ideall.ro...p27--p3393.aspx

Dupa toate calculele pe care le-am facut (transport + plata ramburs) ar iesi mai ieftin daca l-as cumpara direct din magazin.
Acuma problema ar fi daca ii ok magazinul online ideall.ro. A mai cumparat cineva de la el? Sunt alte sugestii?

Va multumesc.

#2
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
seamana ca reclama la Banca Romaneasca  :rolleyes:

#3
sorinbi

sorinbi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.01.2007

View Postkappa_man84, on Dec 7 2007, 14:04, said:

seamana ca reclama la Banca Romaneasca  :rolleyes:

Sa inteleg ca nu ii bun magazinul?

#4
megutz

megutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.07.2008
NU NU NU Si iarasi NU ideall.ro .

Edited by megutz, 19 February 2009 - 19:30.


#5
12HTP

12HTP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.04.2007
Am cumparat in iulie 2008 un CDPlayer auto Sony de la Ideall Media, site ideall.ro. Acum s-a defectat si trebuie inlocuit de Ideall Media!
In prezent Ideall Media functioneaza ca Ideal Tech si la telefon minte ca Ideal Media a dat faliment. Ideal Media insa este in litigiu cu mai multi ex-furnizori si nu vor sa imi inlocuiasca aparatul aflat inca in garantie.
Probabil la fel se va intampla peste un an cu produsele cumparate de Ideall Tech. In concluzie ideall.ro sunt niste tepari de la care nu merita sa cumparati deoarece nu veti avea garantie la produse!

#6
matyi

matyi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.11.2009
Salut,

As vrea sa cumpar si eu un produs de la ideall.ro dar sunt cam nesigur.
Dupa ce ati spus voi mai sus inclin sa nu fac comanda dar totusi mai intreb o data sa vad, poate cineva a avut experiente mai placute cu ei :).

Produsul pe care vreau sa-l cumpar este:http://www.ideall.ro/magazin/Combine-frigorifice/Combina-frigorifica-Samsung-RL41ECPS/produs-5702.

Am incercat sa gasesc acest frigider in magazine mai mari, cum ar fi domo sau media galaxy dar n-am avut noroc :(.

Asadar, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi v-as fi recunoscator :)

Ms. :)

#7
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005

View Postmatyi, on 27th November 2009, 22:41, said:

Asadar, daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi v-as fi recunoscator :)
Salutare...
Pana la urma a cumparat cineva de la ei ...

#8
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Ca la multe alte magazine (mai ales online) problema nu este la cumparat. Ca sa-ti ia banii toti sunt seriosi dar daca ai probleme cei mai multi o dau cotita. Eu sunt satul de panarame gen evomag, ideall si alti nemernici.

#9
incepatorul2008

incepatorul2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 22.03.2008
Neseriosi, neseriosi si tepari. Vor cauta sa va fraiereasca si dupa ce le dati banii o sa asteptati si o sa tot asteptati. Cand sunati la ei or sa va spuna ca va rezolva problema, sa stati linistiti si sa asteptati telefon de la ei . O sa treaca una doua saptamani si nu va vor suna. Nota 0

#10
geanni74

geanni74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.10.2009
subscriu la ce s-a scris mai sus. si in caz de vreti sa treceti pe la ei la sediu am atasat o poza care valoreaza mai mult decat 1000 de cuvinte.
[ http://i46.tinypic.com/jzk461.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007

View Postgeanni74, on 6th July 2010, 21:58, said:

subscriu la ce s-a scris mai sus. si in caz de vreti sa treceti pe la ei la sediu am atasat o poza care valoreaza mai mult decat 1000 de cuvinte.
[ http://i46.tinypic.com/jzk461.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
muahahahahahahahaha !
biznismeni adevarati ! astia sunt un fel de "dorel"

#12
incaunclientsuparat

incaunclientsuparat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2011
Mare ATENTIE ! NU COMANDATI DE LA EI ! Au ca serviciu de distributie la domiciliu 2 "dorei" ca pana ajung (si tarziu) cu produsul reusesc sa-l "julesca" bine. Daca nu esti atent si il primesti, nu recunosc si nu iti mai raspund la telefon. Din pacate am citit parerile contra despre ei dupa ce m-am "tepuit". Am sa ma ocup de acesti "sarlatani" care cred ca pot pacali si ignora pe toata lumea.

#13
marianmiv

marianmiv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.08.2007
Eu am comandat si cumparat de la ei tot o combina frigorifica. Au comandat-o de la Bosch, a venit in termenul pe care l-au stabilit.
Atentie, eu am ridicat-o personal de la ei, cu transportul meu inclus. Am cerut discount pentru asta, dar nu mi-au dat, ca seful nu era acolo, etc. Intr-adevar, combina era putin atinsa la coltul usii, nu stiu de unde, ca era ambalata si sigilata corespunzator, asta am descoperit abia acasa. Probabil ca daca mi-o aduceau ei era si mai rau.

Intr-adevar, modelul dorit de mine nu se gasea in supermarketuri si de aceea am luat-o de la ei.

Despre garantia produselor cred ca nu are legatura cu magazinul Ideall. Cred ca produsele se repara sau inlocuiesc la cei care fac service-ul, mai ales dupa expirarea perioadei de gratie.

#14
jamesonn

jamesonn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.08.2008
EVITATI MAGAZINUL ideall.ro

Nu s-a schimbat mult fata de poza de mai sus .

problema este urmatoarea .

Am comandat un produs de pe iteul ideall.ro , mi-a fost livrat cu masina firmei ideall a doua zi , totul ok pana aici .
Dupa 1 saptamana m-am razgandit in privinta produsului si am trimis mail ca doresc sa il returnez si sa pimesc contravaloarea si am primit raspuns pozitiv din partea lor (eram in cele 10 zile de la cumparare).
Ziua urmatoare ma prezint cu produsul la sediul lor ( o maghernita ) si ma intampina un dorel fara dinti in gura Ciobotaru Daniel gestionar ideal.ro si ma anunta ca seful nu il lasa sa returneze banii , in cel mai rau caz imi schimba produsul si platesc diferenta .
Dupa multe certuri tot nu reusesc sa o scot la capat imi inmaneaza un proces verbal in care scrie ca firma ideall nu considera livrarea cu masina lor fiind un contract la distanta si deaceea nu returneaza banii .
In alta ordine de idei ori ce cumparator din raza lor de livrare Bucuresti si Ilfov nu va putea primii niciodata banii inapoi deoarece livreaza ei personal si nu este considerat contract la distanta.
In provincie livreaza cu DPD curier si ei considera acela un contract la distanta si ar respecta legislatia in vigoare .
De evitat daca nu doriti probleme !!!

#15
Tortz@

Tortz@

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.03.2005
1. Prima comanda luna a 11-a a anului trecut. Dupa 3 zile de la achizitie am dorit sa returnez produsul sigilat (conform legii in vigoare). Dupa doua mail-uri si nenumarate telefoane aceeasi poveste…”Am transmis mai departe colegilor si veti fi contactat de ei”. Nici pana azi nu am reusit sa returnez produsul.
2. A doua comanda un aragaz. Acesta avea capacul din spate lovit si 4-5 suruburi lipsa. Tinand cont de experienta neplacuta avuta cu returul primului produs am decis sa pastrez aragazul deoarece functioneaza.

Din punctul meu de vedere daca serviciul de relatii cu clientii este la pamant la fel este si magazinul.

Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#16
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Am comandat pentru prima dată un produs pe ideall.ro. Am plătit cu cardul imediat fără să citesc părerile dvs. în legătură cu acest magazin. După comandă am citit. Nu regret nimic. Am comandat un produs miercuri, am fost contactat imediat și mi s-a spus că voi primi produsul săptămâna următoare. În fapt am primit produsul vinerea, în aceeași săptămână. Întreg, fără lipsuri, cu certificat de garanție prezent și mai ieftin cu 150 lei față de următorul preț.
În concluzie, recomand acest magazin!

#17
muraru_dan

muraru_dan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 807
  • Înscris: 23.06.2007
Am cumparat toate electrocasnicele din casa anul trecut de la ideall.ro (hota, plita,. cuptor, masina spalat vase, masina spalat rufe, combina frigorifica) si pe langa faptul ca au fost la preturi f bune (curios, unele chiar mai bune decat acum, desi ar fi trebuit sa fie mai ieftine datorita reducerii tva), mi-au venit in stare perfecta, fara nici un fel de probleme.
Insa, orice ati cumpara online, il puteti returna fara pbme in caz ca nu sunteti multumiti de colet.
Daca o dau cumva cotita, plangere la protectia consumatorilor si se rezolva instant. Legea e f clara in ceea ce priveste returnarile produselor neperisabile achizitionate on line.

Cat despre pataniile altor antecolegi ce s-au trezit cu produse botite, ce sa zic, se poate intampla oricui.
Aici am un sfat: scrieti la observatii sa verifice integritatea coletului, ca nu aceptati produse ce nu sunt in stare perfecta.
Insa daca e sa aveti ghinion, vi le botesc curierii.

#18
ettyopia

ettyopia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.11.2009
Am comandat si eu de pe ideall.ro masina de spalat, cuptor si plita si am fost foarte multumit. Le-am comandat marti si miercuri le aveam urcate de ei in casa nu lasate jos la scara cum fac altii, singura problema a fost cu certificatele de garantie care nu erau complectate si nici stampilate dar nu a fost nici o problema pentru ca baietii aveau stampila la ei si au complectat pe loc certificatele. Am verificat si eu produsele mai ales dupa ce citisem  aici dar nu au fost probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate