Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Monaco Towers

- - - - -
  • Please log in to reply
227 replies to this topic

#37
myself1

myself1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.07.2005

View Postpasi_a, on Feb 15 2008, 18:12, said:

Sint si eu unul dintre cumparatori si pot spune ca stiu mai multe despre proiectul acesta dat fiind faptul ca sint arhitect.
Pentru cei interesati, firma de proiectare este una dintre cele mai bune, din cate am inteles si firma de constructii (SUMMA) este serioasa. Am cerut, inainte de a cumpara, multe detalii de arhitectura si am primit imediat raspuns de la proiectantul din SUA.
Am cunoscut intamplator si cativa angajati ai firmei de instalatii electrice si pana acum am primit numai pareri bune legate de proiect.
Cand am incheiat contractul la DTZ l-am intalnit pe unul dintre investitori care mi-a lasat o impresie buna.
Din punctul meu de vedere cred ca nu vor fi gata la termenul mentionat pentru ca asta e o problema generala a santierelor din Bucuresti. La firma de proiectare unde lucrez avem multe proiecte similare (printre care Romfelt) si stiu destul de bine ce probleme apar la executie. Un factor important e si vremea care, dupa cum se vede este foarte imprevizibila asa ca sper ca nu se va intarzia foarte mult cu lucrarile si ca pana in toamna 2009 sa fie gata.
Ma bucur ca am gasit niste vecini deja si sper sa fie din ce in ce mai multi.

user nou, un post, doar aici, ca sa laude complexul de turnuri super scumpe, cu finaizarea candva intr-un viitor indepartat,
la preturi de 7-8 ori mai mari decat in zone consacrate din Uniunea Europeana

La ce pretz pe mp util in Monaco Towers?  peste 2500 euro / mp ?  :)

A cautat in jur cineva cand "a cumparat in Monaco Towers"?  

Nu cred, pentru ca oricine se indoieste ca acesti "cumparatori" sunt reali sau exista cu adevarat.



Cand gasesti apartamente de lux sub 30 mii euro cu o simpla cautare pe google, cine sa cumpere garsoniere la 140 mii euro
in Monaco Towers sau apartamente de 2 camere la 220 mii euro ?  :))




Search Google apartamente noi sub 30mii euro







.

Edited by myself1, 16 February 2008 - 11:47.


#38
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

View Postmyself1, on Feb 16 2008, 11:45, said:

Cand gasesti apartamente de lux sub 30 mii euro cu o simpla cautare pe google, cine sa cumpere garsoniere la 140 mii euro
in Monaco Towers sau apartamente de 2 camere la 220 mii euro ?  :))
.
offtopic
si unde asta la noi in romania ? sau in alte tari unde sunt zeci de cazuri oficiale de jafuri armate pe strazi, furturi de masini in mijlocul starzi...etc... ? ;)

#39
myself1

myself1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.07.2005
"cazurile" de care spui tu sunt articole si reportaje la comanda facute de aceeasi mari rechini si baieti destepti care iti construiesc cu 300-400 euro/mp
si iti vand aici in Bucuresti cu 2 400 - 2 800 euro/mp si vor sa te tina  orb in tara, sa le cumperi  lor  complexele de apartamente  fara izolare termica
in care iarna vei ingheta iar vara te vei topi

#40
dringo

dringo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 16.02.2008

View Postmyself1, on Feb 16 2008, 12:30, said:

"cazurile" de care spui tu sunt articole si reportaje la comanda facute de aceeasi mari rechini si baieti destepti care iti construiesc cu 300-400 euro/mp
si iti vand aici in Bucuresti cu 2 400 - 2 800 euro/mp si vor sa te tina  orb in tara, sa le cumperi  lor  complexele de apartamente  fara izolare termica
in care iarna vei ingheta iar vara te vei topi

paranoia in ultimul stadiu.  :D  "ceafa lata" lasa-ne cu ofertele tale de doi bani si nu-ti face milioane de nick-uri, nu mai pune link-uri pe toate topicurile. nu vezi ca mai rau faci? daca vrei sa-ti vinzi cotetele din tara aia jenanta, macar fii baiat destept si nu mai posta ca mai mult iti faci antireclama. vezi ca exista o sectiune pentru ansambluri din afara bucurestiului. aici lumea discuta despre locuinte, nu despre case de vacanta si nu prea intereseaza pe nimeni o casa in tara muraturilor. de la granita pana la sunny beach in extrasezon te lasa rachetii in chiloti si fara masina.  :lol:

#41
myself1

myself1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 07.07.2005
au mai fost si altii care au spus ca litoralul bulgar este cu 50 de ani inaintea litoralului romanesc?

toti care spunem adevarul fata suntem de fapt o conspiratie nu-i asa ? :))

de-asta ai simtit nevoia sa iti creezi user-clona special ca sa scrii aberatii ?

banuiesc ca doare pe multa lume faptul ca  agentiile de turism vestice trimit anual
peste 6.5 milioane de turisti vestici in Bulgaria si sub 20 mii de turisti vestici pe litoralul romanesc...
iar disperarea lui dringo spune tot

Edited by myself1, 16 February 2008 - 13:02.


#42
dringo

dringo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 16.02.2008

View Postmyself1, on Feb 16 2008, 13:01, said:

au mai fost si altii care au spus ca litoralul bulgar este cu 50 de ani inaintea litoralului romanesc?

toti care spunem adevarul fata suntem de fapt o conspiratie nu-i asa ? :))

de-asta ai simtit nevoia sa iti creezi user-clona special ca sa scrii aberatii ?

banuiesc ca doare pe multa lume faptul ca  agentiile de turism vestice trimit anual
peste 6.5 milioane de turisti vestici in Bulgaria si sub 20 mii de turisti vestici pe litoralul romanesc...
iar disperarea lui dringo spune tot

din partea mea pot trimite si 50 milioane de turisti in bulgaria si pot avea un litoral cu 100 de ani inaintea noastra. se pare ca muraturile netezesc creierul, din moment ce nu te-ai prins ca esti total off-topic. du-te si scrie pe forumul despre turism. au mai fost in anii '90 tepari d'astia ca tine care vindeau case prin spania si nu le-a mers prea bine. aici lumea discuta despre ansambluri rezidentiale in bucuresti, intelegi?

#43
pasi_a

pasi_a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.02.2008

View Postmyself1, on Feb 16 2008, 11:45, said:

user nou, un post, doar aici, ca sa laude complexul de turnuri super scumpe, cu finaizarea candva intr-un viitor indepartat,
la preturi de 7-8 ori mai mari decat in zone consacrate din Uniunea Europeana

La ce pretz pe mp util in Monaco Towers?  peste 2500 euro / mp ?  :)

A cautat in jur cineva cand "a cumparat in Monaco Towers"?  

Nu cred, pentru ca oricine se indoieste ca acesti "cumparatori" sunt reali sau exista cu adevarat.



Cand gasesti apartamente de lux sub 30 mii euro cu o simpla cautare pe google, cine sa cumpere garsoniere la 140 mii euro
in Monaco Towers sau apartamente de 2 camere la 220 mii euro ?  :))




Search Google apartamente noi sub 30mii euro







.
User nou, post doar aici pentru ca asta este un subiect care chiar ma intereseaza si am lucruri mai bune de facut decat sa postez comentarii gratuite pe forum asa la intamplare...
Rog, odata cu aceasta interventie, pe cei care comenteaza pe principiul "cand vulpea n-ajunge la struguri zice ca sint acri" sa se abtina. Multumesc

#44
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007
Ma bag si eu in seama pe aici ca sa urce topicul in prima lista :-)
Mai are cineva noutati? Vecini au mai aparut?

#45
poiupoiu

poiupoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.02.2008

View Postbadescus, on Apr 3 2008, 22:29, said:

Ma bag si eu in seama pe aici ca sa urce topicul in prima lista :-)
Mai are cineva noutati? Vecini au mai aparut?


Acum au facut un mic showroom chair la santier cu cateva mostre de finisaje. Am inteles ca prin iunie vor avea un aprtament aranjat care va putea fi vazut.
In rest:
-au crescut preturile - incep de la 120000 eur cu TVA cu tot;
-s-au vandut pana la et 6 aproape toate si in corpul A si in B;
-termenul de predare este prin februarie 09;
-ptru mall au contractat deja Raiffeisen, farmacie, supermarket;

#46
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007
Nu e rau.
Mai sunt insa de vandut destule...

Pe camerele video (care uneori merg de pe site pare ca inainteaza frumos constructia.
Totusi feb 2009 cred ca e cam nerealist.
Eu am termen jul 2009, dar dupa cum spunea cineva mai sus, mai degraba ma raportez la toamna 2009.

#47
panam

panam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 26.09.2007
vad ca webcamul postat de voi mai sus nu mai merge  :huh: ... care mai e situatia cu ladirile astea ? avanseaza ?

#48
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007

View Postpanam, on Jun 6 2008, 12:29, said:

vad ca webcamul postat de voi mai sus nu mai merge  :huh: ... care mai e situatia cu ladirile astea ? avanseaza ?

La cladirea B (http://89.38.249.174/view/index.shtml)se lucreaza la etajul 11.
La A (http://89.38.249.218/view/index.shtml) cred ca pe la 9.

Camerele uneori merg, alteori nu. Acum pare ca merg. Daca intri pe link si nu vezi imagine (dar nici nu primesti eroare de pagina inexistenta), incerca sa dai click pe "Snapshot" ca sa vezi imagini statice (carora le poti da refresh).

#49
badescus

badescus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 04.12.2007
Informez ca cele doua blocuri sunt ridicate, se lucreaza acum la izolatiile exterioare.

Recunosc ca nu ma prea pricep la constructii, dar la cum a evoluat s-ar putea sa termine mai repede de vara anului urmator.

Dintre posesori, impresii?

#50
poiupoiu

poiupoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.02.2008
Am fost de curand pe santier si am vizitat si apt amenajate ptru showroom care erau aproape gata, mai trebuiau doar
mobilate:
+ terasa este foarte generoasa
+ finisajele OK
+ privelistea spectaculoasa, lucru datorat si faptului ca etajul 2 unde este showroom-ul este echivalentul etajului 5
+ erau inainte graficului, dar este irelevant ptru ca la finisaje se intarzie



- accesul spre apt. showroom este absolut ingrozitor (se vede ca muncitorii sunt turci; aici un minus mare pentru SUMMA care de altfel este un nume cu reputatie in constructii)
- vanzarile au mers greu in vara -sunt tot in intervalul 30-40%- dar asa  a fost peste tot
http://www.monacotowers.ro

Edited by poiupoiu, 08 September 2008 - 19:03.


#51
arp

arp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.09.2004
Priveliste spectaculoasa spre ce? Spre IMGB si CET? Spre centura? E in plina zona industriala comunista privelistea asta...

#52
poiupoiu

poiupoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.02.2008

View Postarp, on Sep 8 2008, 21:32, said:

Priveliste spectaculoasa spre ce? Spre IMGB si CET? Spre centura? E in plina zona industriala comunista privelistea asta...


Prietene, daca ai indoieli te rog fa o vizita la showroom!
Ma enerveaza asa tare unii care fac pe desteptii si care probabil stau cu mamica in vre-un bloc facut acum 40 de ani tot de comunisti.
Nu mi-o lua in nume de rau, dar doua din laturile blocurilor de la monaco vad spre casele din jur (nu sunt numai vile ca in pipera, dar incet incet...) si credema e mult mai  spectaculos decat sa vezi pe vecinul de vis a vis si lenjeria pusa la uscat.
E adevarat, una din laturi vede IMGB ul, dar dupa cum poate nu stii jumatate din IMGB s-a transformat in sedii pentru cca 2000 firme si in cativa ani se pare ca se va face un business park acolo.
Crede-ma, nu este cel mai cel, are si plusuri si minusuri, dar este unul din putinele ansambluri rezidentiale facute cum trebuie din toate punctele de vedere. Zona il trage intradevar in jos, dar e valabil doar pentru cineva care locuieste in militari, colentina sau mai stiu eu unde si care crede ca Apusului sau Balta Alba sunt altceva decat Aparatorii Patriei.

Proiectant: Westfourt
Constructor: SUMMA
Consultant financiar: PRICEWATERHAOSECOOPERS
Agent imobiliar: DTZ (exclusivitate)
Investitor: MARBLE HOUSE (vehicul investitional al METAL HOUSE filiala a companiei internationale Sharmetal Group )

#53
arp

arp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 04.09.2004
Gogule, daca ai de gand sa fii marlan, multa sanatate. Eu in locul tau nu m-as mai hazarda cu afirmatii de genul " unii care fac pe desteptii si care probabil stau cu mamica in vre-un bloc facut acum 40 de ani tot de comunisti. " Spre exemplificare, privelistea mea este cea de mai jos...

Attached Files



#54
valis24

valis24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 24.09.2007
Nu cumva stai la Quadra? Ce ai cu oamenii? Si acolo cand iesi din curte arata tot la fel, sa nu spui povestea cu parcul Politehnicii, partea arata ca de dupa razboi, abia dupa ce treci de EG mai arata bine.

Edited by valis24, 09 September 2008 - 20:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate