Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Logitech z-5500 vs Genius GHT-S200

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
mircea17Oradea

mircea17Oradea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 23.09.2007
ok dorec sa imi achizitionez sistemul audio Z-5500 iar momentan am GHT-s200 ( http://mirceawow.no-ip.biz/genius.html ) si doresc sa stiu daca ar merita sa il schimb pe unul de genul asta lgitech z-5500 si ce avantaje as putea avea daca as face schimbul respectiv si ce dezavantaje doresc sa stiu daca se aude mai tare si bassul este mai clar sau tot la fel

multumesc anticipat :)
ah da vreau sa imi iau si o placa de sunet dar nu ceva cu 5 milioane ceva mai ... pentru buzunare pitice :)))

Edit:
ah da puteti sa va uitati si pe geniusnet.com detalii despre produs ght-S200

Edited by mircea17Oradea, 18 November 2007 - 22:07.


#2
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006

View Postmircea17Oradea, on Nov 18 2007, 20:06, said:

ok dorec sa imi achizitionez sistemul audio Z-5500 iar momentan am GHT-s200 ( http://mirceawow.no-ip.biz/genius.html ) si doresc sa stiu daca ar merita sa il schimb pe unul de genul asta lgitech z-5500 si ce avantaje as putea avea daca as face schimbul respectiv si ce dezavantaje doresc sa stiu daca se aude mai tare si bassul este mai clar sau tot la fel

multumesc anticipat :)
ah da vreau sa imi iau si o placa de sunet dar nu ceva cu 5 milioane ceva mai ... pentru buzunare pitice :)))

Edit:
ah da puteti sa va uitati si pe geniusnet.com detalii despre produs ght-S200


ah da, o sa aiba bas si vecinii tai, de sus de jos si din "parti".

ah da, plasticu' tot plastic ramane.

#3
mircea17Oradea

mircea17Oradea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 23.09.2007
adica in ce sens te referi la plastic ?? deci what the advice ??

Logitech z-5500 or sa raman la genius ? :-SS



a vezi la genius doar sateliti is de plastic - si fatza la subwoofer dar nu se simnte ca i-am dat masca de plastic jos si nu am vazut nici o diferenta :)

Edited by mircea17Oradea, 19 November 2007 - 20:35.


#4
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Cred ca a vrut sa zica ca Genius-ul e de plastic :D (satelitii) dar si satelitii de la Z-5500 sunt de plastic dar parca suna mai bine Logitech (si vorba aia...e un brand mare).

#5
mircea17Oradea

mircea17Oradea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 23.09.2007
da dar si Subwooferul de la genius are masca din fata de plastic dar e prinsa bine ca si eu pana o scot ma ia draci  dar in rest e misto dar noah VREAU BASS @_@ VREAU SA SIMNT CA IMI VIBREAZA DEGETELE DE LA PICIOARE @_@ ok nebunia a trecut back in lumea reala
asa acuma vreau sa imi confirmati cateva lucruri sa fiu sigur

1) - Placa de sunet care e prinsa de placa de baza si nu e cine stie ce si nu are optic out nu se aude la fel de tare ca o placa de sunet creative sau calitatea difera ?

2) - Conteaza ce placa Creative iau se vede ceva diferenta si intre care modele si care imi recomandati asa ceva la pret de mijloc si xpensive

3) se prind usor pe perete ?

Edited by antinari, 19 November 2007 - 23:18.
editat aberatii gramaticale (sh, tz și altele asemenea)


#6
mircea17Oradea

mircea17Oradea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 23.09.2007
scuzati pentru inca un post dar sunt si eu ca voda din loboda ...... imi aduc aminte de ceea ce imi trebuie abia dupa ce trece deci ceva magazine online care ati cumparat si voi si sunteti sigur de ele (adica nu iti aduce produsul rupt sau ma rog)

#7
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View Postmircea17Oradea, on Nov 19 2007, 22:05, said:

da dar si Subwooferul de la genius are masca din fata de plastic dar e prinsa bine ca si eu pana o scot ma ia draci  dar in rest e misto dar noah VREAU BASS @_@ VREAU SA SIMNT CA IMI VIBREAZA DEGETELE DE LA PICIOARE @_@ ok nebunia a trecut back in lumea reala
asa acuma vreau sa imi confirmati cateva lucruri sa fiu sigur

1) - Placa de sunet care e prinsa de placa de baza si nu e cine stie ce si nu are optic out nu se aude la fel de tare ca o placa de sunet creative sau calitatea difera ?

2) - Conteaza ce placa Creative iau se vede ceva diferenta si intre care modele si care imi recomandati asa ceva la pret de mijloc si xpensive

3) se prind usor pe perete ?

z-5500 are un bass foarte puternic :first:.

1. conteaza placa de sunet ;). se aude la fel de tare dar distorsioneza repede.  ps: placa lipita e on-board :P

2. cu cat e mai scumpa cu atat e mai buna. una decenta de la creative gasesti pe la 80 ron.

3. nu stiu. eu am 2.1 :)

#8
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,379
  • Înscris: 08.12.2006
O placă de sunet dedicată este, de regulă, mai bună decât placa de sunet onboard. Nu e obligatoriu însă, sunt și plăci de sunet ieftine și proaste, la fel cum nu toate onboardurile sunt la aceeași calitate. Discuții despre diverse plăci de sunet găsești pe forum, e suficient să cauți.

View Postmircea17Oradea, on Nov 20 2007, 10:06, said:

scuzati pentru inca un post dar sunt si eu ca voda din loboda ...... imi aduc aminte de ceea ce imi trebuie abia dupa ce trece deci ceva magazine online care ati cumparat si voi si sunteti sigur de ele (adica nu iti aduce produsul rupt sau ma rog)
citește pe aici

#9
mircea17Oradea

mircea17Oradea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 23.09.2007
ok am cumparat acest iad
Verdict ?
FEREASCA DZO BAG @@@@ SI CINE O FACUT SISTEMUL ASTA AUDIO
rupe tot am doar 3 mufe la placa mea de sunet iar 1 e rezervarata pentru Tv tunner si totusi merg toate boxele dar totusi ... rupe tot

merita bani si calitatea si bassul ... #### mea ca genius GHT-S200 e praf nici nu se compara cu el mai trebe sa imi cumpar placa de sunet oricum

Verdictul Final cui ii place Bass-ul and House-ul se merita

#10
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View Postmircea17Oradea, on Nov 23 2007, 16:08, said:

ok am cumparat acest iad
Verdict ?
FEREASCA DZO BAG @@@@ SI CINE O FACUT SISTEMUL ASTA AUDIO
rupe tot am doar 3 mufe la placa mea de sunet iar 1 e rezervarata pentru Tv tunner si totusi merg toate boxele dar totusi ... rupe tot

merita bani si calitatea si bassul ... #### mea ca genius GHT-S200 e praf nici nu se compara cu el mai trebe sa imi cumpar placa de sunet oricum

Verdictul Final cui ii place Bass-ul and House-ul se merita

:surprise: ce limbaj folosesti. stiam ca z-5500 e tare, dar nici chiar asa.

#11
mircea17Oradea

mircea17Oradea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 23.09.2007
bine recunosc m-a cam luat valul dar stitii cum e probabil ca si cum ai castiga la loto si cand nu mai poti de fericire ... explodezi oricum
@valy1 nu nu mi-a ramas bani pentru ca nu cheltui bani pe lucruri inutile care nu te ajuta in viata daca pe tine te ajuta iti urez succes


Edit:

Deoarece nu mai vreau sa deschid alt topic o sa pun tot aici niste intrebari chiar daca nu are legatura cu subiectul de mai in sus (logitech z-5500)
Doresc sa achizitionez o placa de sunet Creative si nu prea stiu pe care sa o aleg pana acuma am de ales intre aceste modele

1) - Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express
2) - Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer
3) - Sound Blaster X-Fi Xtreme Music

m-am gandit la PCi Express dar problema e ca nu prea sunt sigur nu prea am vazut nimica pe forumuri .... iar la a 2 am mai citit si am auzit atat pro cat si contra iar cat despre a 3 are pretul un pic cam piperat dar nu stiu daca e buna sau ma rog astept Sfaturile voastre (pana acuma ma bate gandul la prima )

Edited by mircea17Oradea, 23 November 2007 - 22:46.


#12
N.i.c.e_B.o.y.

N.i.c.e_B.o.y.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 13.08.2007

View Postmircea17Oradea, on Nov 23 2007, 22:39, said:

Deoarece nu mai vreau sa deschid alt topic o sa pun tot aici niste intrebari chiar daca nu are legatura cu subiectul de mai in sus (logitech z-5500)
Doresc sa achizitionez o placa de sunet Creative si nu prea stiu pe care sa o aleg pana acuma am de ales intre aceste modele

ce buget ai pentru placa de sunet?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate