Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Ghicitoarea 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
Salutare! problema ii urmatoarea:

Se da: sistem Goldstar 5.1(second hand & incomplet), placa audio 5.1. problema ii ca nu stiu cum sal configurez sa mearga toate boxele. compu l.am configurat pt 5.1 dar optiunile de la subwoofer nu stiu cum sa le folosesc. dupa cum vedeti in poza are un buton cu care selectezi imput si dintre toate astea 3 optiuni doar pe imput 1 se aude. APOI butoanele de dedesupt iara nu stiu pt ce sunt. Implicut ii DIRECT si Live se aude doar wooferu si 2 sateliti. Dau pe prologic se aud toate. pe HALL se aud doar 4 sateliti. asa ar trebui sa se auda? tin sa mentionez k au fost testate cu winamp 5.1 surround.
deci ceea ce ma intereseaza ii care-i faza cu imputurile si carei faza cu efectele sau ce-or fi!


Multumesc anticipat!

Attached Files



#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,424
  • Înscris: 08.12.2006
Faza cu inputurile e destul de greu de spus, atâta timp cât imagine e oarecum neclară. Input 1, 2 și 3 ar presupune să ai trei intrări (diferite) pentru trei surse de semnal audio, având posibilitatea să selectezi de acolo care dintre ele să se audă. Nu îmi dau seama însă din imagini dacă în afară de intrările pentru 5.1 mai ai sau nu alte două intrări, e foarte posibil ca intrările pentru 5.1 să poată lucra și ca trei intrări stereo separate. Prologic e de fapt Dolby Pro Logic decoder. Atâta timp cât ți se aud toate boxele sistemul nu pare să aibă vreo problemă. Mai multe nu aș putea să spun, însă atâta timp cât îl ai acolo poți vedea ce anume face fiecare buton/selector sau ce o mai fi pe acolo, prin teste.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate