Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

cica munca in romania

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
49 replies to this topic

#1
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
de cand sa inventat  un depozit , sa se fileze , si pe urma sa se afirme ceea ce este inexistent ????
mor cu zile  si inca 11 oameni care ne intrebam ce au in cap ei!

pana azi am fost incadrat ca sef de tura + comercial si sa ajut partea comerciala , job  full time , plus ca am  avut si 2 zile cu 15 ore la job in  sapatamani impare .. pana aci nu e nimic grav , decat ca de la ora 10 incepeam sa nu mai ma concentrez.

grav este ca de  2 zile li sa pus pateul sefilor  , KLAR,  lor pe toata lumea ..
stau ai dracu si ne fileaza cu petrdele alea de camere si vin pe raioane si fac scandal ca nu muncim ..
noi suntem clampaniti de genunchi , spete , umeri si obositi pe deasupra ..
facem ilegal si manipulare ca nenea manipulantii , aia sunt mai sclavi ca noi si lucreaz ain depozit dublu si pe radioana nu ne da la mana nimic . in depozit se fac aranjari si de pe rampa la descarcat deci rampagii lipsa , si manipulantii cu doua mesaerii reies in sclavie  , ce sa mai zicem ca am ajuns sa impingem , NOI, comercialu, oameni ce trebuie sa avem grija de cei de pe raoiane , cate 6 oameni pe tura , sa tragem de o liza de 2 tone singuri pe vreo 60m de drum cu curbe si asa mai departe ..  e de belea baitaia asta de joc ? lol .. exemple de scavie pe fata la plata unui salariu mizer! sincer .

asta e una din capsele luate in gura de la 2 sefi , nu numai eu ci inca alti 12 oameni au patit identic ca mine , fiecare sef de pe radionul lui i!
stati ca nu se termina aici cosmarul celor 532lei care trebui sa ii luam noi astia angajatii .. fraiereala pute grav , mai ales sa ne mai si dea sule in coaste ca nu municm repede si bine .. si asa mai departe ..  Vrem prea multe si ne si permitem sa ne luam unii de ceilalti asta in timp ce muncim zicand ca nu muncim .. oare .. sunt sanatosi aia mai mari ori nu au ochiometrele puse pe nas ?

Ieri pe la 20:35 a fost FATALITATEA ca imi venea sa ii dau doua palme duble in moaka lu "sefa aia cu fudu cat 3 de ale noastre so imprastii pe masa de la birou" .. statea cucoana si nu mai avea ce face , se uita dupa fundu meu si al lu una .. statea si ma fila si ma fila ..  , ma descriu ce faceam .. eu eram in raion si puneam marfa pe raft , aveam un carut langa raionul meu sa ne gaseasca nod in papura . Prinzand accidental miscarea ma uitam din doua in 2 minute ca aveam multe conserve de aranjat,  noi ,  care trebuia sa citim codu de bare de 100 de ori sa dau corect la locul pus pe raft! .. la un moment dat .. de o data o pune pe sefa mare sa ma cheme pe la ea asta in timp ce aranjasem peste 60 de borcane de conserva .. ajung , si imi zice cu TUPEU .. " auzi .. ce faceai cascai ochii si te uitai la raft si stateai cu cutiile de conserve in mana?"
-ma uitam la ea ca la o cretina retradata care e batuta in cap , si pe final ii zic de la obraz ..
"auzi doamma .. eu sunt nou si nu  cunosc aranjarile matale pe raion si pusu pe rafturi ,Nu stau eu cateva minute ca nu le stiu locu si ma chioras pe codu de bare sa se pupe cu ala de pe raft ? intreb lumea in varsta cum si in ce fel se procedeaza si cum vin puse!?!?! ..  Casc ca mi-o ajunge cat am trasa pana acu la borcane si sticle , si incep sa explic cretinei exact ce facusem toata ziua , etc etc ..  
Pe final cap patrat imi zice tot cu retradu ala al ei din gat ... "care munca??? ..ai stat si te-ai leganat cu carutu , lai impins .. si ai carat cartoane .. "
la care eu ii mai zic una si buna .. domanita draga e ultima oara cand pot inghite asemenea rautati si inventii si bascalie , nu va permit sa imi ziceti ca nu am muncit cand eu eram si sef si muncitor comercial , daca eu nu sunt bun de ce ma-ati mai recrutat si invatat sefie comerciala si mai ales m-ati numit intr-o functie ca asta  etc etc etc ..
Butelia sefeasca  ncepe cu teoria batului de chibrit , incoerenta cat cuprinde ca nu mai avea dreptate , dupa care ii zic una si buna din nou "daca mai ma chemati pentru ceea ce nu exista .. realize o singura semnatura la sefa in acte si demisia e pe masa la tine , urmand sa ajung la director cu scornelile TALE inexistente dupa 12 ore de munca trase la shaiba "..
De nervi ca nu i-a mers sa isi bata joc din nou , sa inrosit de o data si a tacut si a pus capul in monitorul cu camerele . Am plecat ca imi facea capu lingura incontinuu acuzarea asta pe nedrept!!!


de cand au mai inceput porcariile astea la locul de munca , mai nene? , mai ales ceea ce nu exista , muncin sa ne batem joc????


nebunii au drept se a intra in magazin.
Uite caz , NEGRU ... >intra unu de la spitalu 9 .. (si ma jur) .. latra si maraia si sarea in sus din 6 in 6 scunde . eu eram in raionu de bacanie bagam borcanele cu o fata care mi le dadea la mana si semnam numarul codurilor , trece nebunul ma latra pe mine si maraie si pe fata si imi targe o flegma in cap , eu iau repede brcanu sa nu imi cada din mana il las pe raft si ma duc la o prosta care  e pusa sanki ,  de paza ,  fardata in forma de cerc la oki de ziceai ca e sonata la cum arata si ii zic ce sa intamplat ,  se duce cu gatu pe sus la el , il maraie ea pe el prin vorbe , si nu ii facea nimc , nici macar sa il scoata dracu din magazin! deci .. traim cele pesteste 12 la numar cu 3 sefi de radion un mare COSMAR la locul de munca.
:La cat am muncit pana acu .. imi trebuia un respect sa mi se poarte , respect de la muncitori , de la sefii mai mari mie , nu o jigodeala  sustinuta de sefie ca are pizu si camera in mana !!!!  , De la muncitori nu am avut treba decat cu o fata care se tinea scai si nu ma scapa din ochi .. iar nu era bine ca vedea aia grasa din bufetu ala numit cocioaba din spatele raionului si cinestie ce mai imi zicea daca aia vrea sa ma pupe sau sa stea pe langa mine .. nu numcesti ca te-ai afemeiat !
ziceti .. sunt de dat astia la gunoi cu locurile de munca?  sau sunt prea ciumegi ca au scunel la fund , pixu si stilou in mana , si monitoru langa ?
fraieritorii astia or  sa ramana fara lume cu timpu pe comercial?  aveti o parere?

sau .. ne formeaza .. sefie sau comecial cu ceva pe monent , fiind in afara de munca , sa gaseasca la control ca se munceste gresit si ca noi ne-am abate de la meserie , fapt foarte intalnit in asemenea depozite !

Edited by Zvartoshu, 19 October 2009 - 14:42.


#2
violentandblue

violentandblue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.01.2003
"Frate"... desi esti complet agramat si asintactic, post sa cred ce incerci sa spui. totusi, din cauza ca nu esti in stare sa te exprimi, am citit cam vreo trei fraze pe sarite din ce ai scris si tot m-a luat de la stomac. eu cred ca e problema ta, mai ales daca vorbesti la fel si cu cei din jurul tau. in continuare, cred ca daca nu iti convine cum esti tratat (sunt de acord ca esti tratat prost) trebuie sa pleci, ca daca doar te plangi in alta parte, o sa fie la fel. ia plecati toti astia prost tratati si nu va mai angajati la astfel de smecheri, ca poate se schimba. vad ca ti-ai pus cv-ul in semnatura, du-te in alt domeniu, dar nu undeva unde sa ai treaba cu clientii, ca la cum scrii/vorbesti, plus atitudinea de victima ranita in beregata, sigur te rezolva vreun client cu bata peste gura.

#3
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006

 violentandblue, on Oct 17 2007, 23:07, said:

"Frate"... desi esti complet agramat si asintactic, post sa cred ce incerci sa spui. totusi, din cauza ca nu esti in stare sa te exprimi, am citit cam vreo trei fraze pe sarite din ce ai scris si tot m-a luat de la stomac. eu cred ca e problema ta, mai ales daca vorbesti la fel si cu cei din jurul tau. in continuare, cred ca daca nu iti convine cum esti tratat (sunt de acord ca esti tratat prost) trebuie sa pleci, ca daca doar te plangi in alta parte, o sa fie la fel. ia plecati toti astia prost tratati si nu va mai angajati la astfel de smecheri, ca poate se schimba. vad ca ti-ai pus cv-ul in semnatura, du-te in alt domeniu, dar nu undeva unde sa ai treaba cu clientii, ca la cum scrii/vorbesti, plus atitudinea de victima ranita in beregata, sigur te rezolva vreun client cu bata peste gura.
Scrie si tu cu pauzele aferente, ca asa pari un fraier.
Vrei sa fii fratele meu?

Edited by exorcistul, 18 October 2007 - 01:13.


#4
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004
10/10

#5
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Recunosc cã e mai greu de citit, dar meritã.  Pentru nerãbdãtori, un rezumat: patronu' român vs. sclavu' pe plantaþie. :ack:

#6
colt45

colt45

    The Truth is Out There! Open your Mind and you will See It.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,772
  • Înscris: 26.04.2007

 Strict, on Oct 18 2007, 10:00, said:

Recunosc cã e mai greu de citit, dar meritã.  Pentru nerãbdãtori, un rezumat: patronu' român vs. sclavu' pe plantaþie. :ack:

parca ar fi ceva nou!  :huh:

#7
silvia71

silvia71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.06.2007
Citindu-ti postul incerc sa raman calma,obiectiva si sa iti acord circumstante.Cam greu... :) cu "calmul"...
Mai omule,iti inteleg of-ul,dar...sunt multe de spus aici.Nu vreau sa te jignesc,dar tu chiar urmezi cursuri politehnice?Pt.un student,cam "naspa" exprimarea!Dar,hai sa iti acord circumstante,esti super nervos si intrigat.Ma intreb insa cat de obiectiv esti in cele afirmate?De departe,foarte de departe "miroase" a SUBIECTIV.
Nu am nici timp,si nici chef de polemici(iti repet,incerc sa te inteleg si pe tine si sigur ai si tu partea,mai mica sau mai mare de dreptate),insa poti te rog sa imi raspunzi la niste intrebari?
1.Oare tu crezi ca acele camere de supraveghere au fost montate acolo doar pt. a va supravegea voua munca?
2.Cate minusuri de inventar a integistrat unitatea in care lucrezi in ultimul an?
3.Daca,da,atunci,cum anume s-a recuperat prejudiciul?Sau mai exact,si sa ne exprimam mai liber;ai platit vreun minus de inventar?
A!Si inca ceva...nu am reusit sa inteleg din postul tau;de fapt tu pe cine injuri?Patronatul,persoana ierarhic superioara tie din unitate sau SISTEMUL?

#8
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
o fi proasta exprimarea, si nu e de mirare, avind in vedere ce viata are omul, insa gramatical nu sta mult mai rau decit masterii si doctorii de pe sp :lol:

#9
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 silvia71, on Oct 18 2007, 12:25, said:

C
1.Oare tu crezi ca acele camere de supraveghere au fost montate acolo doar pt. a va supravegea voua munca?
2.Cate minusuri de inventar a integistrat unitatea in care lucrezi in ultimul an?
3.Daca,da,atunci,cum anume s-a recuperat prejudiciul?Sau mai exact,si sa ne exprimam mai liber;ai platit vreun minus de inventar?
A!Si inca ceva...nu am reusit sa inteleg din postul tau;de fapt tu pe cine injuri?Patronatul,persoana ierarhic superioara tie din unitate sau SISTEMUL?
imi vine sa dau shuturi aleia care e de la recrutare  , angajari ca din plictiseala incepe sa faca ceea ce nu are voie , sa pazeasca prin camerele de luat vederi personalul aiurea in tramvai sis a minta abuziv la sefie ! daca termina afara cu  cafelele si tone de chistoace de tzigari fumate , vine pe capul nostru ca gastele pe alea plouate care dau din coada la noi pe raioane.

1 camerele sunt montate sa verifce daca in raioane oamenii care intra sa cumpere ,oameni sa nu para suspecti sau sa se  spereieze sau sa manince din poroduse cum sau mai intamplat  la alte unitati. [paza]
2 minusuri putine deoarece au fost multe respingeri , deoarece marfa a fost de proasta calitate in ultimu timp
3 eu nu am tangente cu platile , vad de lumea mea care o am la compercial , si indurm pe cat posibil

scriu de nervi cate o data atat de anagramat , si nu stau sa ma uit in urma ce si cum e scris ... !

sefa plina sa stii ca este o doamna , sefa de tura , insa , este o zambareata si una care multa lume ii zice ca este de gasca .. este ranjita de behaie daia este asa laudata ,  mai mult ca sigur , si cu mine se poarta ca un oarecare , si destepata de bubuie nu stie ca tot de mine se va lovi ! asta e mergem tot inainte!

deja am depsus cv de urgenta in alt deposit tot in comercial , azi .. iar in cateva zile daca ma suna  , ai DEMISIA ok , platesc 50 lei fisa de analiza si gata , predau hainele de munca si le dau "dejtu" mijlociu la plecare!

ma oftica cel mai mult , panditu prin camere sa se vada partea de pauza cand ai obosit pe raion, si dupa aia urmeaza exagerarea la curba sa aiba cu ce sa iti scoata okii .. AIUREA .. fara motiv .

cazul este idiot am intrebat multe lume , si oameni vechi.

.. deci , pic in mijlocul unui magazin , nou , intre raione ,in depozit pe rafturile raionului meu ,  imi explica din personal 35% cum se pune si pe unde e marfa , si restul vreo 28% sefia si , retsu lucratorii comerciali .. vax!
De ex imi cade greutatea mie ieri sa pun conservele lu peste de ciuperci pe rafturile de pe spate si stateam si ma uitam cand la codu de bare , cand intrebam pe unde masa la tava mai vine pusa conserva pe raft ,  o femeie care e veche ma vede si imi explica , cand ma uitam la raft , poate vad vre un sortiment cu acelasi cod , cand la femeie ,  de o data poc , a urmat ce a urmat .. sefia sa imi zica ca am stat si nu am muncit , pai sa isi miste curu aia de pe scaun sa puna ea si sa nu mai imi scoata mie probleme ! oare azi ce o urma ?! .. sa toarne minicuni si exagerari la sefa mare sa ajunga sefa cu un oki in pamaint si unu in tavan la mine ca "uite ce ai facut"!
hahahjahahahaha ..
Pai e veche poanta , deja am fuamat 30465253585 de cretini/cretine de genul asta in domeniul asta in care sunt  eu, sincer , la ei nu se schimba placa de picap , o sa ramana fara track-ul respectiv de atatat repeat pana se strica!

Edited by Zvartoshu, 19 October 2009 - 14:54.


#10
silvia71

silvia71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 11.06.2007
In cele din urma,m-am lamurit cat de cat.Corecteaza-ma te rog daca gresesc!;Cred ca esti nemultumit de comoptamentul nedrept fata de tine.mai exact,consideri ca ai fost atentionat pe nedrept de catre cineva care se afla efectiv in treaba,fara sa cunoasca situatia reala,fara sa asculte si sa judece ca tu,pt prima data in acel sector,nu aveai cum sa dai randament.
De asemenea cred ca te deranjaza ideea de a ajunge "la sefa cea mare",tot pe nedrept.(Din punctul meu de vedere,chiar fara sa te cunosc,consider ca asta chiar e o chestie de bun simt din partea ta,si voi tine cont in tot ceea ce-ti voi spune de bunul tau simt).Gresesc?

Poate ca e o poveste mult prea lunga sa o spun aici,dar sunt de acord cu tine in ceea ce priveste comoprtamentul fata de angajati al unora,dar,crede-ma te rog, nu trebuie sa generalizezi!!!!!!!!

Dar acum, iti voi spune doar atat;in realitate,asa cum si tu ai recunoscut, camerele de luat vederi sunt puse acolo pt. a supraveghea clientela dar si pt. a supraveghea personalul.De ce personalul? Stiu cat de dur este ceea ce spun dar este REAL;in acest fel se diminueaza furturile infaptuite de catre personal sau...chiar "se prinde hotul",care se poate sa fi "actionat" anterior montarii sistemului de supraveghere.(inteleg ca acest sistem de supraveghere e "proaspat" mintat...)Vezi?! Tocmai din acest motiv te-am intrebat,pe sleau cate minusuri de inventar ti-au fost imputate!Pt. ca in mod normal,aunci cand "apar" minusuri de inventar este ca acestea sa fie imputate si puse in sarcina celor care supravegheaza fluxul comercial.Nu cred ca este cazul sa dau eu acum "lectii" vizavi de raspundere si responsabilitati.La fel de "oblu" si fara perdea vorbind,nu cred ca tie sau altcuiva i-ar convenii sa plateasca ceea ce fura altii sau ceea ce dispare pt. ca altii nu au fost atenti sau nu si-au facut bine treaba si marfa a "disparut' din gestiune...
Incearca sa vezi lucrurile si altfel(macar pt. a te linisti) si sa judeci lucrurile si altfel;nu crezi ca daca supravegherea personalului s-ar face in mod obiectiv,corect,in cele din urma tot personalul ar avea de castigat?Logic vorbind;treaba tot trebuie facuta,nu vine nimeni "de afara" sa va faca treaba in magazin!Tot voi o faceti.Dar unii poate "pun osul" mai mult,altii mai putin.De platit,sunteti (banuiesc) toti platiti la fel,fara sa se tina(din nefericire) cont si de eficienta reala.Ai dreptate sa fi nemultumit atunci cand se fac abuzuri din partea unora.Sigur,persoana care te-a nedreptatit isi da importanta mai mare decat trebuie!
Insa,sfatul meu este sa incerci sa privesti tu,mai echilibrat lucrurile;nedreptati se fac,peste tot,nu numai la acest loc de munca!Si,asta nu are a face nimic cu forma de proprietate!!!!!!!!!!!!!

#11
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 silvia71, on Oct 18 2007, 15:37, said:

1[In cele din urma,m-am lamurit cat de cat.Corecteaza-ma te rog daca gresesc!;Cred ca esti nemultumit de comoptamentul nedrept fata de tine.mai exact,consideri ca ai fost atentionat pe nedrept de catre cineva care se afla efectiv in treaba,fara sa cunoasca situatia reala,fara sa asculte si sa judece ca tu,pt prima data in acel sector,nu aveai cum sa dai randament.]

2[De asemenea cred ca te deranjaza ideea de a ajunge "la sefa cea mare",tot pe nedrept.(Din punctul meu de vedere,chiar fara sa te cunosc,consider ca asta chiar e o chestie de bun simt din partea ta,si voi tine cont in tot ceea ce-ti voi spune de bunul tau simt).Gresesc?]

3[Poate ca e o poveste mult prea lunga sa o spun aici,dar sunt de acord cu tine in ceea ce priveste comoprtamentul fata de angajati al unora,dar,crede-ma te rog, nu trebuie sa generalizezi!!!!!!!!]

4[Dar acum, iti voi spune doar atat;in realitate,asa cum si tu ai recunoscut, camerele de luat vederi sunt puse acolo pt. a supraveghea clientela dar si pt. a supraveghea personalul]

85[De ce personalul? Stiu cat de dur este ceea ce spun dar este REAL;in acest fel se diminueaza furturile infaptuite de catre personal sau...chiar "se prinde hotul",care se poate sa fi "actionat" anterior montarii sistemului de supraveghere.(inteleg ca acest sistem de supraveghere e "proaspat" mintat...)Vezi?! Tocmai din acest motiv te-am intrebat,pe sleau cate minusuri de inventar ti-au fost imputate!]

6[Pt. ca in mod normal,aunci cand "apar" minusuri de inventar este ca acestea sa fie imputate si puse in sarcina celor care supravegheaza fluxul comercial.Nu cred ca este cazul sa dau eu acum "lectii" vizavi de raspundere si responsabilitati.La fel de "oblu" si fara perdea vorbind,nu cred ca tie sau altcuiva i-ar convenii sa plateasca ceea ce fura altii sau ceea ce dispare pt. ca altii nu au fost atenti sau nu si-au facut bine treaba si marfa a "disparut' din gestiune...]

7[Incearca sa vezi lucrurile si altfel(macar pt. a te linisti) si sa judeci lucrurile si altfel;nu crezi ca daca supravegherea personalului s-ar face in mod obiectiv,corect,in cele din urma tot personalul ar avea de castigat?Logic vorbind;treaba tot trebuie facuta,nu vine nimeni "de afara" sa va faca treaba in magazin!Tot voi o faceti.Dar unii poate "pun osul" mai mult,altii mai putin.De platit,sunteti (banuiesc) toti platiti la fel,fara sa se tina(din nefericire) cont si de eficienta reala.Ai dreptate sa fi nemultumit atunci cand se fac abuzuri din partea unora.Sigur,persoana care te-a nedreptatit isi da importanta mai mare decat trebuie!]

8[Insa,sfatul meu este sa incerci sa privesti tu,mai echilibrat lucrurile;nedreptati se fac,peste tot,nu numai la acest loc de munca!Si,asta nu are a face nimic cu forma de proprietate!!!!!!!!!!!!!]

1 normal ca ma deranjeaza , cand eu eram plin de transpiratie de atat efort , iei incepeua cu oftica , prin diverse manifestari ! imi venea sa pufai .. nu de alta!
2 nu are legatura bunul simt al meu care l-am exprimat in fata cretinei aleia , fata de jigodismul afirmat de ea si ranjeala sefei de tura si mai ales "dand directive" de-n plispelea sa iasa ea cu sanii in fatza mereu ca e mai musca si mai adracu ..  , asteas afirmatii  ca sa nu poti sa tragi un moment de respiratie la locul de munca.. deci .. nesimtire .. dam cu ea de pamant pana ce cad dintii!
3 crede-ma si pe mine , sa ajunga in romania sa vina un cretin sa zica "auzi ma sa nu mai vorbiti ca e nus cine din firma printre radioane deci, e inspectie" si eu ce dracu sa  ii mai  zic ?? ..
"pe mine ce crezi  ma f..e grija ca e xulexu pe aici ?" .. normal nu trebuia scoasa vorba asta!!!!
la care eu ii zic celei cu care muncesc .. bou mai este , trebuie sa vorbesti obigatoriu ca mai si trebuie sa dai marfa la mana mai si trebuie sa ii zici unde so puna! deci hentz careu .. aici a fost o exagerare .
4 nu , personalul este supravegheat de sefia de tura si de mine ! eu nu sunt pus de mamaie !!! si nu ajut comercialu degeaba , sunt sef!

5 la chestia de furt  ,politia de proximitate are si ea camera pusa pe undeva in magazin si mai ales legatura din biroul de receptiemarfa se realizeaz printr-o singura apasare de buton , asa vazuta si azi , a mancat unu un corn si sub privirile mele si incerca o conserva de castraveti so desfaca in 6 min au sosit baietii i-au pus catusele si lau predat sefuli de paza la politaiu cel mare!

6 nu se poate sparge un ou fara sa ajunga la mine , de la mine la sefa de tura ,  iar de la sefa de tura la receptiner , marfa care ajunge la retur pe zona de descarcare!

7 deoarce lumea mi-a calacat varfulpantofului de atatea ori stramb , eu fiind o fire calma uneori , ma agita cu diverse probleme inexistente x si y , si ma face sa imi iau lumea in cap si sa nu mai aud de ei , la manifestul asta sefia castiga ca se invata sa te provoace fara motiv! invatandu-se capata si mai rau elanul de a face abuz si eu ma inbolnavesc de nervi! ca societatea are lumea aleasa si facandun-se diferente!
munca depusa de mine este = cu cea depusa de cateva fete , adica mai babeste , mai incet , mai usor ca sunt nou , nu grabit cum vor domniile sale si mai ales sa se dea cu fudu de pamant aiurea ca eu nu numcesc si casc si ma uit si .. etc .. eu nu sunt GHORGHE dracu cum ma vede pe mine ca sunt gras si inalt si solid.. sunt un simplu om pe nume daniel care in aceasta firma x nu am facut decat sa ma chinui si sa ma ck pe mine sa gasec marfa ZILNIC, ca cei avitzati fac pe soldatii universali , se dau in spectacol .. etc!

8 usor face ele peste tot , iete ca am trait in casa linistita si fara cretini si untr-un mediu unde domnia armonia , nu am de a face cu asa ceva , caut urmatorul loc de munca pe alta parte si unde exista ceva mai linistit si mai domnesc .. nu este primu supermarket si nici ultimul asta .
asa si cu fetele .. sunt garla pe toate partile , stau si astepta sa le agati! .. nu vad ca un cal inaite si uit ca exista laterale si daca pierd pe ea si invers pe el ca fata , nu plang ca nu mai exista altul .. .. MERG TOT INAINTE .. fara doar si poate!

Edited by Zvartoshu, 19 October 2009 - 15:21.


#12
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
ultimile vorbe .. 2 demisii deoarece porcareala a fost mare , fortatul la munca , si mai ales ieitul cu 15 / 20 min in plus deoarece pauza nu mai incapea sa o faca , deoarece sefa ranjita de tura behaia a prosta pe langa raioane si cand trebuia sa o faci nu mai apucai , ce mai ziceti de saracele casiere , care nu au apucat sa manince de atatea ori.. deja am zis bine SCLAVIA e pe fatza , si bani putini , barem daca dadea banu gros mai ziceam , dar pentu 433lei .. e bine sa arati deget mijlociu! IMPOZITUL este mare , si isi opreste cca 150lei /salariu.. sincer nu am mai auzit de atata scadere ...!

Edited by Zvartoshu, 20 October 2007 - 11:29.


#13
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
DEMISIA DEMISIA !!!


Asa este peste tot in comert , gen HYPERMARKET , SUPERMARKET ....

Singurul avantaj , daca pot spune asa , este ca poti sa halesti ce vrei pe N.V.

Edited by imblanzitoruldelei, 20 October 2007 - 12:48.


#14
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 imblanzitoruldelei, on Oct 20 2007, 13:47, said:

DEMISIA DEMISIA !!!


Asa este peste tot in comert , gen HYPERMARKET , SUPERMARKET ....

pai de ce asa .. pe bune ! sincer nu stiam asa ceva! explica!

#15
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Deoarece ai 10 sefi pe scara ierarhica , clientii isi bat joc de tine , si esti un sclav pe plantatie , in postura ta.

#16
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
pai si de ce mai pun la bataie JOBURILE?? .. ca sa inebunim muncind peste limitele corpului? si sa cadem de fraieri ca de ce nu am luat pauzele?

Edited by Zvartoshu, 20 October 2007 - 13:09.


#17
beheader69

beheader69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.09.2007

 Zvartoshu, on Oct 20 2007, 04:00, said:

pai si de ce mai pun la bataie JOBURILE?? .. ca sa inebunim muncind peste limitele corpului? si sa cadem de fraieri ca de ce nu am luat pauzele?


hai ma gata ca am inteles ideea

#18
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006

 beheader69, on Oct 20 2007, 17:49, said:

hai ma gata ca am inteles ideea
omule nu poti sa pui pumn in gura , deoarece forum inseamna ceea ce am nevoi , lume care poate a trecut , si trait asa ceva ,  ceva sa ma indurme indrume si sa ma invete! pe bune .. am nevoie !

Edited by Zvartoshu, 20 October 2007 - 16:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate