Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Chitara electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
bugy92

bugy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.09.2007
Vreau sa bag o chitara electrca in calculator si nu am line in asa ca o voi baga la microfon am auzit ca sunetele se vor auzi cu intarziere dupa ce lovesc coarda e adevarat ? :deadtongue:

#2
miron1947

miron1947

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 09.12.2006
nu

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006
Funcție de placa ta de sunet, de softul cu care lucrezi și de ce anume vrei să faci, vei avea o întârziere, care poate fi de la câteva milisecunde la o secundă sau chiar mai mult. Da chiar nu înțeleg de ce întrebi asta, întârzierea o ai indiferent dacă folosești line in sau mic in, oricum chitara are nivel mic, dacă nu folosești un procesor.

#4
Einar

Einar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.12.2006
sfatul meu e sa cauti drivere asio4all(ca banuiesc ca placa ta nu are ASIO). Ideal ar fi sa-ti iei un procesor...

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View PostEinar, on Sep 26 2007, 20:41, said:

sfatul meu e sa cauti drivere asio4all(ca banuiesc ca placa ta nu are ASIO). Ideal ar fi sa-ti iei un procesor...
Cu procesor va fi cam nașpa să tragă pe intrarea de microfon...

#6
bugy92

bugy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.09.2007
nu e neaparat de procesor ca am progame pe calc pt efecte
placa audio am Avance AC97 ce ziceti intarzie ;)  ? daca formatez calcu si bag niste softuri pt placa audio ?

Edited by bugy92, 10 October 2007 - 20:57.


#7
bugy92

bugy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.09.2007
MA AJUTA CINEVA ? :death: :worthy:

#8
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006
Singurul care te poate ajuta ești tu. Cine te oprește să conectezi chitara la placa de sunet și să faci o probă? Și de ce să formatezi calculatorul? :huh:

#9
bugy90

bugy90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 26.07.2007
nesesizabil. :)

#10
bugy92

bugy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.09.2007
Am bagat chitara la calcutator se adue dar  nu pot sa ii bag nici un efect de examplu cand intru in guitar pro bag efecte si chitara se aude tot la fel ( adik cum sar auzi daca nu as fin in progamul ala ) ce ar trebui sa fac ???sa pot sa ii pun efecte ? :huh:

#11
bugy92

bugy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.09.2007
ma ajuta cineva ?? up

#12
bugy92

bugy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.09.2007
AM rezolvat problema ( aveam chitara bagata la line in si trebuia la mic) acum am alta problema am mufa de la mic din calc distrusa.................. ce sa fac ? sa o repar sau sa iau alta placa audio?? ( am o placa on board ac 97 pe el ) ca efecte pot sa ii pun numai daca o bag la microfon

#13
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View Postbugy92, on Oct 22 2007, 07:57, said:

AM rezolvat problema ( aveam chitara bagata la line in si trebuia la mic) acum am alta problema am mufa de la mic din calc distrusa.................. ce sa fac ? sa o repar sau sa iau alta placa audio?? ( am o placa on board ac 97 pe el ) ca efecte pot sa ii pun numai daca o bag la microfon
Dacă ai tendințe masochiste încearcă să o repari, eu aș zice să-ți iei o placă de sunet ;)

#14
bugy92

bugy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.09.2007

View Postantinari, on Oct 22 2007, 12:34, said:

Dacă ai tendințe masochiste încearcă să o repari, eu aș zice să-ți iei o placă de sunet ;)
la aia ma gandeam si eu............... o sa imi iau un ceative

#15
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View Postbugy92, on Oct 20 2007, 11:04, said:

Am bagat chitara la calcutator se adue dar  nu pot sa ii bag nici un efect de examplu cand intru in guitar pro bag efecte si chitara se aude tot la fel ( adik cum sar auzi daca nu as fin in progamul ala ) ce ar trebui sa fac ???sa pot sa ii pun efecte ? :huh:
Încearcă Guitar Rig, ai demo aici

#16
bugy92

bugy92

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.09.2007

View Postantinari, on Nov 3 2007, 10:52, said:

Încearcă Guitar Rig, ai demo aici
pai guitar rig am ............... si mai e si guitar rig 3 :) .............. deci chitara e bagata la line in  ca mufa de microfon e dusa ..... chitara se aude si daca nu intru in progam  ,pe clean .......... si cand intru in progam pun efectu tot pe clean se aude  si in progamul ala nu inregistreaza cum ca ar intra cva sau ar iesi .....( sunete) raman la o placa audio noua ...... ca oricum asta e on board un ac97 e mai bn asa ;)

Edited by bugy92, 27 November 2007 - 08:05.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate