Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

decontare cheltuieli de delegatieN

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
rll

rll

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 28.04.2007
Nu stiu daca ati vrut sa strangeti de gat un contabil dar eu am vrut si chiar de mai multe ori.
Va povestesc ce am patit si poate ma poate ajuta cineva cu un sfat.Am plecat in delegatie cu doi colegi si am ridicat eu banii pentru toti. La hotel au emis o singura factura pe numele meu pentru cele trei camere pe care eu si colegii mei le-am ocupat. Acum cand sa fac decontul (sunt angajat la stat) nu vor sa-mi accepte factura cu toate ca ceilalti doi colegi  nu au nici un act prin care sa ceara contravaloarea cazarii ioar pe delegatie am fost trecuti toti trei si am avut aprobate trei camere pentru cazare.
Concluzia : trebuie sa platesc contravaloarea a doua camere de hotel pentru o saptamana. Credeti ca exista vreo prevedere legala  prin care sa pot sa-i convig ca totul este OK ( am fost plecati trei oameni si am o factura pentru trei camere)???

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Probabil că, dacă demonstrezi că cei doi colegi sunt incapabili să-și ridice banii sau să se cazeze la hotel și să ia factura pe numele lor, vei rezolva...
Din câte știu eu, nu există vreo prevedere legală prin care să poți obliga contabilitatea să spună că e OK. Dimpotrivă, fiind vorba de bani publici, mi se pare corect să nu-ți accepte acea factură.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate