Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

S-a curbat palul - solutie?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
1978alex

1978alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.03.2006
Salutare,

Mi-am proiectat si facut un dulapior cu picioare pt bucatarie - toate bune si frumoase pana la gata cand am observat ca usa debitata, care are dimensiuni destul de mari - 70x70cm - s-a curbat, cu alte cuvinte nu mai este plana foaia usii/in acelasi plan.

Cauza sa fie ca e mare usa? Sau e prost palul? Foaia de pal a fost chiar scumpa: 340 RON si cred ca e de calitate dar...

As dori sa-mi spuneti ce solutii am ca s-o indrept? Arata destul de urat cand e inchisa pt ca nu inchide bine pe margine (un colt e mai iesit).

Eu m-am gandit sa iau vreo 2 cleme de inchidere care sa stranga usa putin cand o inchid. dar as prefera sa-l indrept cumva - se poate la cald face ceva cu foaia usii?

Astept orice sugestii!

Multumesc

Edited by 1978alex, 12 September 2007 - 11:39.


#2
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View Post1978alex, on Sep 12 2007, 12:37, said:

Salutare,

Mi-am proiectat si facut un dulapior cu picioare pt bucatarie - toate bune si frumoase pana la gata cand am observat ca usa debitata, care are dimensiuni destul de mari - 70x70cm - s-a curbat, cu alte cuvinte nu mai este foaia usii plana/in acelasi plan.

Cauza sa fie ca e mare usa? Sau e prost palul? Foaia de pal a fost chiar scumpa: 340 RON si cred ca e de calitate dar...

As dori sa-mi spuneti ce solutii am ca s-o indrept? Arata destul de urat cand e inchisa pt ca nu inchide bine pe margine (un colt e mai iesit).

Eu m-am gandit sa iau vreo 2 cleme de inchidere care sa stranga usa putin cand o inchid. dar as prefera sa-l indrept cumva - se poate la cald face ceva cu foaia usii?

Astept orice sugestii!

Multumesc

Nu poti ranforsa cumva pe partea interioara?
Eventual la cald....

#3
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,078
  • Înscris: 15.10.2006
Nu ai cumva probleme cu reglajul?
Pune o poza.

#4
The_Mack

The_Mack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 16.02.2007
o solutie este sa o schimbi, personal nu cred ca mai poti sa o indrepti. daca foaia de pal a fost scumpa nu inseamna ca a fost si f bune. probabil ai avut un condens f mare in bucatarie la un moment dat, sau usa respectiva di varii motive s-a udat. dasta e mai bun mdf, mai rezistent la caldura si umiditate dar si mai usor de zgariat.

P.S: acum am vazut "Nu ai cumva probleme cu reglajul?" - este foarte posibil si asta.

Edited by The_Mack, 14 September 2007 - 10:13.


#5
Amatorul 123

Amatorul 123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 05.09.2007
700 cu 700 nu e mult. Nu s-a curbat de la marimea palului. Desigur conteaza si grosimea lui dar sigur nu asta e problema. Ori s-a udat , ori a stat in condens (vorbesc de placa de pal inainte sa o cumperi). In bucatarie nu putea fi atat condens si nici mai mult de un pahar nu puteai varsa pe usa.  :D Daca pui niste poze ne putem da seama daca e din reglaje.

#6
1978alex

1978alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.03.2006
da, era din reglaje... eh sunt beginner, tot invata omu'

deci s-a indreptat dupa ce am mai reglat din balamale si din picioare.

multumesc de sfaturi - eram cam "speriat" cand am postat :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate