Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Bucuresti - Tramvaiul nr 19

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Salutare,


Pe unde se intorce tramvaiul 19? Din harta RATB pare ca returul sa fie acelasi cu traseul tur, insa in timpuri noi 19 merge doar spre Sura Mare, nu si spre Titan. De asemenea trece tramvaiul 15 spre titan, insa spre Serban voda nu trece... elucidati-mi s mie misterul ca nu imi dau seama de pe harta, si nici nu am reusit sa aflu de pe net. Vanzatoarea de bilete a zis sa astep 19 ca pe acolo trece pentru vitan (din timpuri noi) in sa am asteptat degeaba...


Tur: Complex Ratb Titan(4.10, 22.32), Th.Pallady, 1 Dec.1918, C. Ressu, Cal. Vitan, O. Goga, Nerva Traian, Serban Voda, Oltenitei, Sura Mare(5.14, 23.34) 4.10 23.34 9/12 11/25

Edited by One of Them, 10 September 2007 - 20:01.


#2
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Vezi aici toate statiile poate te lamuresti.

#3
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
de la int. mihai bravu cu calea vitan 19 o ia pe calea vitan, nerva traian , sincai, cimitirul serban voda cu intoarcere prin soseaua oltenitei, calea vacaresti, mihai bravu, dristor spre ratb titan. 15 o ia pe calea vacaresti, sos. oltenitei, cim. serban voda, sincai, nerva traian, calea vitan, sos mihai bravu, dristor, spre ratb titan. nu va mai tine mult toata intortocheala asta(27 va reveni pe calea vitan si 19 si 15 vor reveni la traseele de baza).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate