Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Problema Casti ( stanga se aude in dreapta )

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Shaba

Shaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 09.08.2006
Sall all

Deci , la jocuri sunetul care ar trebuii sa se auda in casca din partea dreapta se aude in stanga si invers

Exista vreun program care sa inverseze modul cum se aud sunetele ?  Sunetul din stanga sa se auda in casca stanga si dreapta in casca dreapta .....am cautat la setari la placa de sunet si softul acesteia dar nu are asa ceva de inversare sunete in casca

Stiti vreun soft care m-ar putea ajuta ?

multumesc

#2
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Pune-le invers. :lol:

#3
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

 BadBoyBlue, on Sep 6 2007, 13:21, said:

Pune-le invers. :lol:
Sau poate ii erau invers de la inceput :))

#4
Shaba

Shaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 09.08.2006
am incercat :)) dar sunt incomode asa + ca microfonu nu il pot da peste cap .......alte idei marete ?:))

#5
Shaba

Shaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 09.08.2006
nu stie nimeni ?

#6
pepsy96

pepsy96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.09.2006

 Shaba, on Sep 6 2007, 16:22, said:

nu stie nimeni ?

Incearca asa: taie cablu de la casti la vreo 10 cm de la mufa, da cauciucul jos cu o bricheta vreo 2 cm... apoi vezi k o sa ai 4 cabluri (2 de la casca stanga si 2 de la cea dreapta) cu culori diferite(la o casca un fir rosu "+" si unul alb "-" , depinde de casti) , leagale inapoi exact invers decat au fost si ai grija sa le izolezi bine sa nu se atinga culorile diferite intre ele.
Ori dak nu vrei sa ramana cablul cu innaditura pe el, dezlipeste firele de pe fiecare casca si lipeste-le invers. ;)

#7
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006

 pepsy96, on Sep 6 2007, 16:34, said:

Incearca asa: taie cablu de la casti la vreo 10 cm de la mufa, da cauciucul jos cu o bricheta vreo 2 cm... apoi vezi k o sa ai 4 cabluri (2 de la casca stanga si 2 de la cea dreapta) cu culori diferite(la o casca un fir rosu "+" si unul alb "-" , depinde de casti) , leagale inapoi exact invers decat au fost si ai grija sa le izolezi bine sa nu se atinga culorile diferite intre ele.
Ori dak nu vrei sa ramana cablul cu innaditura pe el, dezlipeste firele de pe fiecare casca si lipeste-le invers. ;)
Exact :) si la winamp ai optiune sa inversezi(invers) la normal (in cazul tau) cand iesi din joc :)

#8
Shaba

Shaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 09.08.2006
Pai miar parea rau sa tai castile .....abia leam luat :) nu aveam problema asta pt ca am inversat cablurile de la boxa si era totul ok .....da sa desfac castile nu prea imi vine ....ceva soft tot trebe sa fie

Multumesc pt raspunsuri , alte idei dar prin soft va rog dak stiti

#9
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006

 Shaba, on Sep 6 2007, 21:04, said:

Pai miar parea rau sa tai castile .....abia leam luat :) nu aveam problema asta pt ca am inversat cablurile de la boxa si era totul ok .....da sa desfac castile nu prea imi vine ....ceva soft tot trebe sa fie

Multumesc pt raspunsuri , alte idei dar prin soft va rog dak stiti


Am eu o idee, cumpara-ti un prelungitor de Jack, Jack tata si jack mama (ce ciudat suna  :o ) si taie cablul acela, inversezi firele acolo si nu mai trebuie sa iti tai castile.

Edited by SA-HE75, 07 September 2007 - 16:33.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate