Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Logitech X-530

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
n0sf3raTu007

n0sf3raTu007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.06.2007
sall all,imi poate recomanda si mie cineva o placa de sunet pentru sistemul 5.1 Logitech X-530 ??dar va rog sa fie compatibila si cu Windows Vista :P
Multumesc B)

#2
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
Creative Sound Blaster Audigy 2 sau 4

ia si citeste http://ask.americas....e.com,case=9286

depinde si cat vrei sa investesti in ea. ai 2-3 milioane de dat sau ai sub 1 mil ?

Edited by angel, 29 August 2007 - 15:27.


#3
n0sf3raTu007

n0sf3raTu007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.06.2007

View Postangel, on Aug 29 2007, 16:26, said:

Creative Sound Blaster Audigy 2 sau 4

ia si citeste http://ask.americas....e.com,case=9286

depinde si cat vrei sa investesti in ea. ai 2-3 milioane de dat sau ai sub 1 mil ?
poi mai intai sa gasesc una si dupaia nu o sa fie pb de bani;)

#4
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View Postn0sf3raTu007, on Aug 29 2007, 17:05, said:

poi mai intai sa gasesc una si dupaia nu o sa fie pb de bani;)

dupa cum iti ziceam, creative Audigy 2 sau Audigy 4. ambele suporta windows vista.

http://www.creative....p;product=14257 o am eu si e excelenta, am testat-o si pe Vista si merge. Intamplator am aceleasi boxe ca si tine, se aud toti satelitii in Vista, se aud foarte bine pe placa asta.

http://www.price.ro/...;producer_id=33

te hotarasti tu ce iti iei de aici, oricare dintre ele e buna.

#5
n0sf3raTu007

n0sf3raTu007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.06.2007

View Postangel, on Aug 29 2007, 17:30, said:

dupa cum iti ziceam, creative Audigy 2 sau Audigy 4. ambele suporta windows vista.

http://www.creative....p;product=14257 o am eu si e excelenta, am testat-o si pe Vista si merge. Intamplator am aceleasi boxe ca si tine, se aud toti satelitii in Vista, se aud foarte bine pe placa asta.

http://www.price.ro/...;producer_id=33

te hotarasti tu ce iti iei de aici, oricare dintre ele e buna.
multumesc mult :D

#6
cferoiu

cferoiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.01.2004
La asemenea boxe, este suficienta iesirea audio de pe orice placa de baza care are5.1
Nu cred ca te juta cu ceva o placa de sunet mai performanta la asemenea boxe.

#7
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View Postcferoiu, on Aug 30 2007, 23:00, said:

La asemenea boxe, este suficienta iesirea audio de pe orice placa de baza care are5.1
Nu cred ca te juta cu ceva o placa de sunet mai performanta la asemenea boxe.

ei na ? serios ? :D nu glumesti ?

crede-ma ca se simte diferenta intre un AC97 pe cinci canale si care nu garantez ca stie ce e ala Vista si un Creative Audigy care suporta si 7.1, se simte foarte rau diferenta :P

ideea e de claritatea sunetului, ca nu vezi capacitatea maxima a boxelor pana nu au un output bun. e ca si cum ai pune un motor in 6 cilindri pe o dacie din 1900 toamna daca incerci sa asculti ceva pe AC97. plus ca se simte extrem de mult diferenta si in jocuri, EAX 3 de la Creative, reclamele din jocuri cu ''sounds best on Sound Blaster'' nu iti zic nimic ? iti trebuie si placa de sunet buna ca sa se miste o idee mai bine. E experimentata chestia de mine, am fost uimit de diferente...unele jocuri se miscau ca un jeg tocmai din cauza asta, ca nu puteau fi redate sunetele la intreaga capacitate pe o placa de sunet incorporata in placa de baza. ma rog, nu cred ca prea mai e cazul la calculatoarele mai noi insa la cele vechi se simte o oarecare diferenta daca pui o placa de sunet buna. din toate privintele.

Edited by angel, 31 August 2007 - 01:33.


#8
n0sf3raTu007

n0sf3raTu007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.06.2007

View Postcferoiu, on Aug 30 2007, 23:00, said:

La asemenea boxe, este suficienta iesirea audio de pe orice placa de baza care are5.1
Nu cred ca te juta cu ceva o placa de sunet mai performanta la asemenea boxe.
gresesti foarte mult,nu or avea ele nush cate sute de watti.....dar totusi sunt boxe de calitate si cu putere bunicica ;)

#9
n0sf3raTu007

n0sf3raTu007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 17.06.2007

View Postangel, on Aug 31 2007, 02:29, said:

ei na ? serios ? :D nu glumesti ?

crede-ma ca se simte diferenta intre un AC97 pe cinci canale si care nu garantez ca stie ce e ala Vista si un Creative Audigy care suporta si 7.1, se simte foarte rau diferenta :P

ideea e de claritatea sunetului, ca nu vezi capacitatea maxima a boxelor pana nu au un output bun. e ca si cum ai pune un motor in 6 cilindri pe o dacie din 1900 toamna daca incerci sa asculti ceva pe AC97. plus ca se simte extrem de mult diferenta si in jocuri, EAX 3 de la Creative, reclamele din jocuri cu ''sounds best on Sound Blaster'' nu iti zic nimic ? iti trebuie si placa de sunet buna ca sa se miste o idee mai bine. E experimentata chestia de mine, am fost uimit de diferente...unele jocuri se miscau ca un jeg tocmai din cauza asta, ca nu puteau fi redate sunetele la intreaga capacitate pe o placa de sunet incorporata in placa de baza. ma rog, nu cred ca prea mai e cazul la calculatoarele mai noi insa la cele vechi se simte o oarecare diferenta daca pui o placa de sunet buna. din toate privintele.
el nu avea dreptate,dar u ai :D  mai ales cum zici u la jocuri;)este DIFERENTA DE LA CER LA PAMANT !!! :harhar: :walkman:

Edited by n0sf3raTu007, 31 August 2007 - 13:57.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate