Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

mesteri zugravi, faiantari in cluj-urgent

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
alexckriss

alexckriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.01.2007
buna
doresc sa-mi recomandati niste mesteri zugravi, faiantari BUNI in cluj, cat mai repede posibil. Am de amenajat un apartament cu 3 camere, constructie noua, dar semifinisat.Ar fi nevoie de gletuit, dat cu lavabil , pus faianta si gresie. Daca nu e nimeni disponibil, fiind vara, macar spuneti-mi niste preturi ca eu am gasit doi muncitori dar am impresia ca au cerut cam mult.Astept raspuns. Multumesc

#2
Patitul

Patitul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.12.2007
Buna ziua!

Imi pare rau ca trebuie sa apelez la forumuri pentru a indemna alte persoane sa evite anumiti asa zisi zugravi dar am patit-o anul acesta cu 2 la rand si casa mea tot pe dos a ramas.

Desi se lauda ca sunt foarte buni .. am avut surpriza sa vad cum isi pot bate jos de munca cei de la :nonobad: (AMENAJARI INTERIOARE) cu :thumbdown: in frunte (cantor la biserica in TURDA). Va recomand sa il evitatie pentru ca pe cat de prost lucreaza pe atat de arogant si hot este. Am ramas fara o parte de materiale de constructii si cu munca neterminata.

Credeam ca cei care sunt implicati in biserica sunt totusi cu frica de Dumnezeu .. dar se pare ca :thumbdown: nu o are ci doar se foloseste de biserica pentru a castiga clientii.

Inaintea lui :thumbdown: a mai fost si :angry: din Satul MIHAI VITEAZU de langa TURDA jud. CLUJ care "a incercat" sa puna gresie si faianta si a ajuns sa puna faianta in perete pentru ca, cica, peretele e stramb si trebuie sa mearga drept cu faianta.  :D . Am crezut ca innebunesc cand am vazut ce prostie este in acel om.  Si cum i-am spus sa repare .. a fugit si dus a fost.

Mare atentie sa nu faceti greseala mea de a da banii inainte de ultima zi de lucru si niciodata sa nu-i lasati sa lucreze la negru pentru ca nu puteti face nimic dupa ce au fugit.
nu ai voie cu nume de SRL, nici ca reclama dar nici pentru a denigra.

Edited by Astra_rullz, 29 March 2008 - 21:49.


#3
alexckriss

alexckriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 11.01.2007
Imi pare rau pt dumneavoastra. Eu, din fericire, am reusit sa rezolv problema. Adica am renuntat la graba de a face ceva in vara cu acel cineva care mi-a cerut dublul pt lucrare, si la pret si la materiale folosite. Am asteptat (din iunie) pana la inceputul lui octombrie cand au avut o pauza niste muncitori recomandati de cineva si a caror lucrari le vazusem si le stiam. Si am facut ff bine deoarece in 2 saptamani ap (de 3 camere) a fost gata (2 straturi de glet; 2 si in unele locuri 3 straturi de lavabil; plus tavan din rigips in bucatarie). Si a iesit fff  bine. Am asteptat vreo 2 saptamani si pt cei care au pus faianta (in baie si bucatarie) si gresia (in cele 2 bai), dar a meritat: intr-o saptamana si 2 zile (deoarece aveau si alt servici veneau doar tot a treia zi) totul a fost gata si la fel a iesit super. Dupa anul nou ii astept din nou la pus parchet si apartamentul e gata. Mai trebuie rezolvata partea cu mobila care tine de sotul meu si sper ca in 2 luni sa ne putem muta. Sunt multumita de cum a  iesit apartamentul si ma bucur ca nu ne-am pripit sa alegem primii mesteri veniti numai ca sa ne mutam cat mai repede. Bineinteles, am avut norocul ca am avut si avem unde sta si sa nu fim incomodati de deranjul care se face in astfel de situatii. Si am iesit foarte bine: apartamentul arata f bine, materiale cumparate si folosite cumpatat si pret bun. Desi a  durat, si va mai dura putin, nu regret alegerea facuta.

Edited by Astra_rullz, 29 March 2008 - 21:50.


#4
granini

granini

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 04.03.2007
Imi puteti recomanda si mie va rog pe mesterii respectivi? Un numar de telefon si un pret aproximativ mi-ar fi foarte utile. Multumesc

Edited by Astra_rullz, 29 March 2008 - 21:50.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate