Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Noul catalog IKEA - 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
[ http://www.ikea.ro/images/logo.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

M-am gandit ca poate e folositor de stiut ca a aparut un nou catalog IKEA

Desi la inceput Ikea m-a oripilat, in ultimele luni a ajuns saptamanal pe acolo, insa doar dupa diverse accesorii.
Mobila tot mi se pare neatractiva (design si pret).

Noul catalog intra in vigoare de la 1 septembrie 2008 si am inteles ca a inceput distributia prin posta (e ca marfa de contrabanda)...

Noul catalog poate fi rasfoit online AICI

Versiunea completa PDF poate fi accesata AICI ~ 14.5 Mb

#2
hanako

hanako

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 29.12.2006
curajosule :), sa stii ca si eu am avut aceeasi impresie cand am calcat pentru prima data intr-un magazin ikea romanesc - mobila neatractiva, apoi am realizat ca e la fel cu cea de afara, mai scumpa un pic, si ca, daca deschizi bine ochii, poti gasi lucruri cu care sa faci o camera sa arate mediu spre lux. trebuie insa un ochi format, eu ma antrenez in acest sens. accesoriile sunt insa....super kool!

#3
jungle

jungle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2007
salut ,
pot sa va spun in cunostinta totala ca materiale  pe care le foloseste ikea    nu sunt de calitate  (ex: palul  are o consistenta foarte scazuta )  si legat de accesorii (care sunt scumpe ) pot spune ca in comert  se gasesc  lucruri mult mai reusite  ca design , utilitate si durabiltate
ex : sertarele trandbox  cu amortizoare costa in jur de 100 de ron   in comert se gasec la 70
un dresin g complet utilat la 3 m lungime la ikea costa in jur  de 60 mil
- iti poti face  la 40 un dresing cu usi glisante comandor ( cel mai performant  sistem de pe piata)

un rollbox cu 3 trandoxuri costa la ikea 350 - il poti face la 250 si exemplele pot continua cu bucatariile Lagan care au lateralele  pe  sol (sa le vedem peste un an)
      cu respect

#4
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Au un mobilier frumos dar MULT PREA SCUMP.
Este ca un paradox, nu inteleg de ce intr-o tara saraca precum Romania sunt preturi mai mari decat in Germania la produsele IKEA. Tinand cont ca acolo se castiga in medie de 5-10 ori mai bine decat in Ro.

#5
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

View PostFrankie, on Sep 4 2007, 01:05, said:

Au un mobilier frumos dar MULT PREA SCUMP.
Este ca un paradox, nu inteleg de ce intr-o tara saraca precum Romania sunt preturi mai mari decat in Germania la produsele IKEA. Tinand cont ca acolo se castiga in medie de 5-10 ori mai bine decat in Ro.

Simplu: in Germania nu sunt atatia snobi si fitozanti ca in Romania....

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate