Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Sony vs Pionner pentru sistem audio auto!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
vladutz9

vladutz9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 15.02.2007
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine in aceasta dilema. Vreau sa-mi achizitionez un sistem audio pentru masina dar nu stiu ce sa aleg. m-as orienta la niste boxe de circa 100 ronperechea dar nu stiu daca se merita sa dau 100 de ron pe niste boxe Sony care scot 50w rms sau niste boxe Pionner care scot 35W??? pls Help si mersi fain. o zi faina tuturor

#2
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
eu as alege Pioneer...

#3
Cristiano138

Cristiano138

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.03.2007
sony mai mult de casa pionner rupe tot cand e vorba de sunet uitate si la impedanta lor din cate stiu la masina majoritate cdpayerelor merg pe 2ohm asa ca bafta.

#4
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
cred ca glumesti .. eu nu cunosc nici macar un cd player sa fie pe 2 ohmi toate sunt pe 4. Iar avand in vedere cazul de fata alegerea e simpla : pioneer . Sony face niste produse mediocre spre slabe iar pioneer sunt chiar bune. Puterea mai mica este chiar un avantaj. Un cd player are vreo 22W rms iar un difuzor are dinamica cea mai buna pe la 50-60% din puterea sa asa ca mergi pe pioneer cu incredere.

#5
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,959
  • Înscris: 06.04.2007
Daca bani sunt, ''Pionner'' fara discutii (daca sunt facute de Pioneer).

#6
Harlan

Harlan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 20.01.2007
Pioneer tot. Si radio-mp3-ul si difuzoarele. N-are rost ca difuzoarele sa aibe mai mult de 30 - 35W(reali desigur, ca pe etichete se scrie cate-n luna si-n stele) ca oricum la 12Vcc tensiune de alimentare puterea maxim posibila e de 18 - 20w sinus in cazul amplificatoarelor in punte, adica asa cum au mai toate radio-mp3 - urile actuale. Mai important e ca difuzoarele sa poata sa redea si frecvente cat mai joase pentru un sunet placut.

#7
galeo

galeo

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 14,412
  • Înscris: 15.04.2006
De banii astia iti iei niste ligheane eurotec care le bate la cur pe ambele

#8
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004

View Postgaleo, on Aug 29 2007, 16:41, said:

De banii astia iti iei niste ligheane eurotec care le bate la cur pe ambele

Ce pot sa zic ... te pricepi si tu cat de cat asa. Explica-mi si mie cum se aud "ligheanele" alea mai bine ? Noi vorbim aici de difuzoare fara amplificator separat.

#9
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View Postgaleo, on Aug 29 2007, 16:41, said:

De banii astia iti iei niste ligheane eurotec care le bate la cur pe ambele
tu esti genul de gagiu  care e pasionat de sunet si ii se pare mult 8 milioane un difuzor si isi cumpara din bazar unu cu 2 milioane care rupe tot

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate