Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Noile extraoptiuni CARTELA COSMOTE

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007
Am vazut un spot publicitar la cartela cu 300+300 cosmo + 10 nationale la 5 euro    :first:

#38
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postmvh, on Mar 9 2008, 11:43, said:

Am vazut un spot publicitar la cartela cu 300+300 cosmo + 10 nationale la 5 euro    :first:
Eu si la oferta de abonament am vazut :)

#39
madmax80

madmax80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 20.01.2008

View Postc0nnex, on Mar 8 2008, 23:58, said:

bine ca mi am luat cu 3 euro
cosmote vrea din ce in ce mai multi bani  B)

doar nu credeai ca totul e "gratis".....oricum, toate au o limita....daca ati asteptat cu speranta ca va veni iar o oferta de gen 2000 min. va inselati....bineinteles ca totul va fi mai scump de acum incolo....

#40
jamesbond

jamesbond

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.04.2007
Mi-ar placea sa bage si la cartele o optiune macar cu 1 nr nelimitat la vreo 3 Euro... :D

#41
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postjamesbond, on Mar 10 2008, 11:19, said:

Mi-ar placea sa bage si la cartele o optiune macar cu 1 nr nelimitat la vreo 3 Euro... :D
Nu vor face asta, vor sa atraga clientii la abonament.

#42
bigheart

bigheart

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.06.2005

View Postjamesbond, on Mar 10 2008, 11:19, said:

Mi-ar placea sa bage si la cartele o optiune macar cu 1 nr nelimitat la vreo 3 Euro... :D
Sunt tare curios sa vad ce oferta ne vor face celor care am avut cartela minune cu 2000 de minute si apoi 300+300 de sms-uri la 3 euro.

#43
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postbigheart, on Mar 10 2008, 12:51, said:

Sunt tare curios sa vad ce oferta ne vor face celor care am avut cartela minune cu 2000 de minute si apoi 300+300 de sms-uri la 3 euro.
Probabil oferta actuala ce va fi atunci.

#44
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005

View Postbigheart, on Mar 10 2008, 12:51, said:

Sunt tare curios sa vad ce oferta ne vor face celor care am avut cartela minune cu 2000 de minute si apoi 300+300 de sms-uri la 3 euro.

Sunt si eu in situatia asta. Am folosit un an, EO 2000 si inca un an EO 300, ambele la 3 Euro. Din pacate nu mi se mai ofera nimic prepay, in aceeiasi suma de bani, suma maxima pe care as plati-o pentru un al doilea numar de telefon.

In data de 2 Martie 2006 puneam mana pentru prima oara pe un SIM Cosmote, in urmatoarele cateva saptamani am convins multe persoane sa acorde incredere Cosmote-ului. Agenda telefonului cu Cosmote crestea simtitor, urmand ca undeva la un an de utilizare sa am peste 80 de contacte Cosmote.

Din pacate in urma cu cateva zile mi-a expirat ultima reactivare a EO 300 (urmasa a EO 2000). Neavand nici o alternativa pentru prepay, la Cosmote, am fost nevoit sa trec la Vodafone (si cu al doilea numar de telefon) - oferta actuala la 3 Euro/luna. In urma consultarilor, la fel au procedat si alti 5 utilizatori Cosmote pana mai ieri, primii in ordinea prioritatilor mele de comunicare (e vorba de membrii familiei, etc ...)

Pentru restul contactelor, incerc incet-incet sa las deoparte telefonia clasica si sa apelez pe cat posibil la telefonia prin internet VoIP.

Cam asta am avut de spus referitor la noile extraoptiuni Cosmote care vor urma sau nu, sa vina. E vorba de un operator in crestere, nu i se poate reprosa nimic prin faptul ca doreste atragerea clientilor pe partea de abonamente (care are o pondere extrem de scazuta) si pentru ca se doreste cresterea valorii de reincarcare lunara pe client prepay. Vom vedea ce ne rezerva viitorul !

#45
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postvladut_v, on Mar 10 2008, 19:20, said:

Din pacate in urma cu cateva zile mi-a expirat ultima reactivare a EO 300 (urmasa a EO 2000). Neavand nici o alternativa pentru prepay, la Cosmote, am fost nevoit sa trec la Vodafone (si cu al doilea numar de telefon) - oferta actuala la 3 Euro/luna. In urma consultarilor, la fel au procedat si alti 5 utilizatori Cosmote pana mai ieri, primii in ordinea prioritatilor mele de comunicare (e vorba de membrii familiei, etc ...)
Pacat ca nu te-ai informat si nu ai cautat solutie la problema ta, o singura vizita pe site si rezolvai problema.
http://www.cosmote.r...l...3&cid=18333

Până la 13 martie 2008, toți utilizatorii de Cartelă COSMOTE pot activa o nouă opțiune promoțională:
300 de minute + 300 de SMS în rețeaua COSMOTE și 10 minute naționale pentru 5 euro credit pe lună timp de un an
    * Cu un apel gratuit la 133 sau 333
    * Cu un SMS fără text la numărul gratuit 310

#46
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postdanutz1, on Mar 10 2008, 20:31, said:

Pacat ca nu te-ai informat si nu ai cautat solutie la problema ta, o singura vizita pe site si rezolvai problema.
http://www.cosmote.r...l...3&cid=18333

Până la 13 martie 2008, toți utilizatorii de Cartelă COSMOTE pot activa o nouă opțiune promoțională:
300 de minute + 300 de SMS în rețeaua COSMOTE și 10 minute naționale pentru 5 euro credit pe lună timp de un an
    * Cu un apel gratuit la 133 sau 333
    * Cu un SMS fără text la numărul gratuit 310

Da, dar el nu dorea sa dea mai mult de 3 euro lunar pt. sutele de minute in retea cu zecile de prieteni si cele 10 min. nationale.

Edited by martonz, 10 March 2008 - 20:39.


#47
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
Da, e adevarat, nu doream un cost mai mare de 3 Euro pe luna, exclusiv in reteaua Cosmote. Consumul lunar era undeva intre 100 si 200 de minute. La un moment dat si destul de scurt ca perioada se putea activa pe o cartela noua, EO 150, pentru 3 Euro. Daca analizam atunci perspectivele, m-ar fi multumit si o astfel de alegere, pentru urmatoarele 12 luni, adica pana undeva in octombrie.2008. N-am dat importanta la momentul respectiv unei oferte oricum limitata ca timp.

Fireste, exista posibilitatea abonarii, cu pastrarea numarului, vechimii (oricum nu conta), oferte foarte avantajoase, minute garla, dar eu nu sunt adeptul abonamentului din start, nici chiar in cazul unor tarife gen DigiMobil. Oricum astept reactia acestui ultim jucator in telecom, pe partea de prepay ... daca se decide spre asa ceva. Ar fi un mare pacat sa nu o faca, exemplul Zapp e bine cunoscut.

Edited by vladut_v, 11 March 2008 - 00:10.


#48
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postvladut_v, on Mar 11 2008, 00:09, said:

Da, e adevarat, nu doream un cost mai mare de 3 Euro pe luna, exclusiv in reteaua Cosmote. Consumul lunar era undeva intre 100 si 200 de minute. La un moment dat si destul de scurt ca perioada se putea activa pe o cartela noua, EO 150, pentru 3 Euro. Daca analizam atunci perspectivele, m-ar fi multumit si o astfel de alegere, pentru urmatoarele 12 luni, adica pana undeva in octombrie.2008. N-am dat importanta la momentul respectiv unei oferte oricum limitata ca timp.

Fireste, exista posibilitatea abonarii, cu pastrarea numarului, vechimii (oricum nu conta), oferte foarte avantajoase, minute garla, dar eu nu sunt adeptul abonamentului din start, nici chiar in cazul unor tarife gen DigiMobil. Oricum astept reactia acestui ultim jucator in telecom, pe partea de prepay ... daca se decide spre asa ceva. Ar fi un mare pacat sa nu o faca, exemplul Zapp e bine cunoscut.

Posibil sa nu grabeasca prepaid-ul (platforma noua si scumpa) masa critica de utilizatori le asigura abonatii existenti de CATV+RDS TEL, cei cu prepaid ar fi utilizatori Premium :)) la cat costa ab. cu toate cele 4 servicii cat ar mai putea cere pt. prepaid sau ce tarif sa aiba sa fie atragator?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate