Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Cel mai bun program de contabilitate

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
CornelPav

CornelPav

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.06.2014

View PostJoanne, on 31 mai 2004 - 14:27, said:

Salut,

Dupa parerea voastra, care este cel mai bun si complex pachet soft&asistenta de contabiliate pentru IMM-uri? Firme, preturi, facilitati ......

Multumesc frumos!

Bafta!

Mastercont

#38
kristy333

kristy333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.08.2014
Aici depinde de gusturile fiecaruia. Cineva toata viata lucreaza cu SAGA si este multumit de ea. Altii sunt incantati de Ciel, cu toate ca acest program nu este complet, adica nu are destule in comparatia cu SAGA si Winmentor. Eu acu am inceput sa colaborez cu 1C:Contabilitate care este ok. Nu e foarte greu si interfata este placuta. Si echipa de suport ajuta daca sunt intrebari. Adica este acceptabila. Aici trebuie sa le incerci pe una, pe alta ca sa-ti dai seama.

#39
Thomass

Thomass

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2016
Există un program bun Ollia 2.13 Ollia de complex în valoare de 40 EUR. În cazul în care sunt interesate

#40
GabyNede

GabyNede

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.04.2016
Buna. Eu cred ca este greu de stabilit care este cel mai bun program de contabilitate. Depinde mai mult de gustul fiecaruia. Unii zic de Saga, altii de Winmentor. Eu spun ca si Ciel V7 este f bine facut si ofera o serie de functionalitati ce depaseste bine alte softuri asemanatoare. Este o solutie buna.

#41
DanaMit

DanaMit

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.06.2016
Buna. Eu cred ca a stabili ,,cel mai bun program'' inseamna a tine cont de multi factori - pret, calitate, grad de detaliu, cate actualizari are etc. Cand mi-am deschis magazinul online am tinut cont in primul rand de cat de usor este sa il folosesc (ma pierdeam si cand eram la ghiseu la depunerea de declaratii, daramite singura in fata calculatorului). Eu ma impac foarte bine cu CIEL - are interfata usoara, isi face actualizari singur din legislatie si pot suna la suport tehnic daca am intrebari. La inceput am mers pe varianta demo pana m-am convins ca il pot folosi de una singura.

#42
neocaste

neocaste

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.09.2007
Nu stiu ce ziceti voi ca e bun, Ciel V7 este o petarda de aplicatie care nu poate fi instalata pe un server, defapt, iti trebuie o facultate+doctorat sa instalezi V7, in 2 luni a primit peste 30 update-uri in care numai bug-uri au fost, cel putin eu am renuntat complet si i-am rugat sa vina la firma sa il instaleze, au refuzat, au cerut remote control dar nu stiu ce sa iti faca, habar n-au ce programeaza, pacat, cel 6 era bun, pe asta l-au facut varza.

#43
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Redeschid discutia, cu rugamintea de a va spune opinia despre un program bun de contabilitate ptr. institutiile bugetare.
Cum e de ex Adi-Com fata de Saga B?

Multumesc,

#44
Alexandra2108

Alexandra2108

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.03.2018
Programul de contabilitate Cernatescu este unul invechit, cu foarte multe erori pentru care astepti foarte mult sa vina programatorul sa le rezolve, iar cand vine adopta o atitudine de gretoasa de functionar public plictisit de zici ca te mai ia si la bataie;
In plus programul de contabilitate in sine nu are prea multe optiuni, fiind foarte sarac.
Am lucrat pe programul de conta al lui Edi Cernatescu vreo 2 ani, pana cand am optat pt alt program de care suntem foarte multumiti. Am tot amanat decizia de a alege alt program pt ca credeam ca ne e greu sa invatam unul nou, dar nu a fost asa, iar decizia a meritat din plin.
Ne-am mutat din Dacie in Mercedes Posted Image

Edited by Alexandra2108, 07 March 2018 - 20:49.


#45
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,006
  • Înscris: 26.11.2001
e vreun moderator sa faca ceva curatenie in topicul asta ?

#46
luxdesign28

luxdesign28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.02.2012
Salut! Pe lângă toate programele mai sus menționate a auzit (sau a folosit) cineva de programul de contabilitate Dorsoft Contabilitate? Cei de la Dorsoft au o gama variată de programe. Și dacă l-a folosit cineva... Care sunt părerile despre acest soft? Mulțumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate