Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra

Plasa de umbrire peste gard de pl...
 O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 

Cel mai bun program de contabilitate

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
grp

grp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 08.08.2004

View Postromaximusro, on Apr 9 2006, 13:29, said:

eu am lucrat cu neomanager ca program de gestiune si mi-a placut mult. Iar colegii il foloseau si in contabilitate. Si nici ei nu se plangeau asa de tare de el.

Subscriu. Shi noi folosim Neomanager. Foarte bun shi ushor de folosit. Nu mi-a placut contabilitatea in facultate, dar asta chiar e ushor de folosit. Problema e ca multe persoane din domeniul contabilitatii sunt "depashite" shi nu prea accepta lucruri noi...

#20
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Neomanager sunt aia care au site pe go.ro? :w00t:

Mai, dar sunt cam scumpi pt un site pe go.ro...

#21
grp

grp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 08.08.2004

View PostAlexIP, on Jun 20 2006, 13:43, said:

Neomanager sunt aia care au site pe go.ro? :w00t:

Mai, dar sunt cam scumpi pt un site pe go.ro...

Nu. Nu au site pe go.ro. Nu shtiu daca ii reclama sau nu, dar ca sa-tzi raspund la intrebare site-ul este www.transart.ro

#22
ASZ

ASZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 06.12.2005

View PostAlexIP, on Jun 20 2006, 14:43, said:

Neomanager sunt aia care au site pe go.ro? :w00t:

Mai, dar sunt cam scumpi pt un site pe go.ro...

Acel site nu are nimica de-a face cu site-ul oficial al firmei Transart (www.transart.ro), care produce neomanager 4.0, neomanager 7, B-Org, Hermes etc.

In alta ordine de idei, as dori sa adaug cateva idei pe care le puteti avea in vedere inainte de achizitionarea unui program economic:
  - La achizitionarea unui program, aveti in vedere firma producatoare si perspectivele ei de viitor (se poate intampla sa folositi un program 1-2 ani, va faceti o baza de date, apoi cand va e lumea mai draga acea firma fie dispare fie incepe sa perceapa taxe pentru actualizari; iar trecerea la o alta aplicatie, pe linga costurile directe - adica pret - mai genereaza si alte probleme legate de lipsa acelor ani la rapoarte, probleme la acomodarea personalului, la adaptarea hard-ului etc
  - Un program de contabilitate este in general destul de usor de gasit, pentru ca aproape toate fac cam acelasi lucru (e drept ca la unele lipsesc multe rapoarte); cand vine vorba insa de soft economic, atunci inseamna ca vrei sa beneficiez de EVIDENTA mai multor lucruri, adica cumparari, stocuri, vanzari, plati, servicii, productie si alte 100.000 de rapoarte din care sa vezi cam cum arata activitatea firmei. Ei, de aici incepe munca, consultantului care iti implementeaza acel soft; de priceperea/profesionalismul lui si de complexitatea softului depinde daca ceea ce ai luat te ajuta .. sau trebuie sa-l completezi cu Excel-ul
  - Ce se intampla peste 1 an. Cat si ce anume trebuie sa platiti pentru ca aplicatia sa nu devina inutila
  - Ce suport vi se ofera, astfel incat sa puteti exploata la maxim posibilitatile pe care vi le ofera softul achizitionat
  - Ce asteptari aveti de la softul pe care vi-l doriti
  - Verificati parerea unor clienti (din acelasi domeniu cu cel al firmei dvs.) care deja folosesc acel soft (aici trebuie sa tineti insa cont ca se poate sa fie nemultumiti de ceva anume, insa nu neaparat datorita faptului ca softul are probleme ci pentru ca nu il stiu exploata corect; adunati mai multe opinii pentru a fi relevante)
  - Studiati cu mare atentie oferta de pe piata si recomandarea mea este ca nu suma sa fie neaparat criteriul care sa decida achiztionarea sau nu a unui soft (un soft bun poate suplini munca rudimentara a mai multor persoane, care in loc sa faca diverse rapoarte/statistici ar deveni utili in alta activitate din cadrul firmei dvs.)

In incheiere: aveti in vedere firmele producatoare de soft care sunt pe piata de minim 5 ani, pentru ca acelea au sanse sa fie printre cele pe care le veti intalni si in viitor pe piata (acesta este si motivul pentru care acele softuri nu sunt gratuite)  As putea spune multe, din cele vazute in cei peste 10 ani de consultanta in soft economic, insa risc sa acaparez topicul :)
Succes in deciziile dvs.

#23
Al99

Al99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.05.2008
Ce ziceti de Classoft?Eu am programul si merge foarte bine.Puteti merge pe www.classoft.ro

#24
leo_2804

leo_2804

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.01.2006
www.naumconsalt.ro

destul de bunicel si cu niste programatori flexibili la doleante...

View PostAl99, on Jun 29 2008, 21:05, said:

Ce ziceti de Classoft?Eu am programul si merge foarte bine.Puteti merge pe www.classoft.ro


#25
Al99

Al99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.05.2008

View PostAl99, on Jun 29 2008, 20:35, said:

Ce ziceti de Classoft?Eu am programul si merge foarte bine.Puteti merge pe www.classoft.ro

Eu caut un program de restaurant.Pana acum nu am gasit nici unul.

#26
godzilla2008

godzilla2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.07.2008
QUOTE (Al99 @ Jun 29 2008, 20:35)
Ce ziceti de Classoft?Eu am programul si merge foarte bine.Puteti merge pe www.classoft.ro


E complex, am vazut ca a iesit primul la topul ERP de pe www.conta.ro. Eu nu am nevoie de un erp asa ca folosesc DotNext din Iasi de aici. firma se cheama infostar si e de prin '90  pe piata iar programatorii sunt f. de treaba. aaaaaaa si e f.f.f. ieftin  :thumbup:

Edited by godzilla2008, 21 July 2008 - 21:42.


#27
feli_vfm

feli_vfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 05.06.2008

View PostAl99, on Jul 7 2008, 17:44, said:

Eu caut un program de restaurant.Pana acum nu am gasit nici unul.

pentru inceput:
http://www.programe-restaurant.eu/

#28
varvaroi

varvaroi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.02.2007
si cam ce vrei sa-ti faca programul de restaurant pe care il cauti?

#29
gogule-probleme

gogule-probleme

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.08.2008
ba fratii mei daca vrei-ti program complex cu multe facilitati luati dotNext-ul asa cum zice si godzilla2008

#30
Al99

Al99

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 04.05.2008
Daca nu ai gasit pana acum program pentru restaurant.
Ai aici link-ul catre video tutorialul aplicatiei de restaurant Classoft.

http://www.classoft....urant/index.php

Este scris pentru  SQL Server 2005,dupa cate stiu eu una din cele mai bune baze de date existente la ora actuala.

#31
MFocus

MFocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 22.08.2007
va pot spune cu siguranta ce cel mai prost soft de contabilitate este CIEL. Cel putin pe asistenta post vanzare ESTE DEZASTRU! Am cumparat softul de la ei si trecand peste faptul ca da erori la greu, ca da inegalitati pe totaluri la balante...am sunat la ei sa imi rezolve o alta eroare si mi-au spus ca ma costa 200 ron fiecare apel !!! SUNT NISTE MINCINOSI! NU VA LASATI PACALITI DE RECLAME!!!

CIEL ESTE CEL MAI PROST SOFT CONTABIL !!!!

#32
ionut_ct01

ionut_ct01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.03.2011

View PostJoanne, on 31st May 2004, 15:27, said:

Salut,

Dupa parerea voastra, care este cel mai bun si complex pachet soft&asistenta de contabiliate pentru IMM-uri? Firme, preturi, facilitati ......

Multumesc frumos!

Bafta!

Iti recomand sa testezi si smartconta. o poti descarca de www.proiect-a.ro.

#33
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,145
  • Înscris: 28.06.2005

View Postionut_ct01, on 31st March 2011, 10:35, said:

Iti recomand sa testezi si smartconta. o poti descarca de www.proiect-a.ro.


Crezi că de 7 ani nu a găsit un program care să-l satisfacă?

Ah, doar faci reclamă.

#34
bogdanim

bogdanim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 16.11.2007

View Postener, on 29th March 2006, 21:36, said:

winmentor e scump rau,
sigur  exista si programe mai ieftine, asta nu inseamna ca  ieftin e si bun dar totusi pretul lor mi se pare exagerat.

mai are cineva alte sugestii???

poti incerca si EasySys, nu este renumit, dar functioneaza din 2001. este complet, face chiar chestii care winmentorul nu le face (evidenta facturilor de avans, evidenta stocurilor de furnizori si clienti de custodie). Foarte multe rapoarte de personal: cotnract de munca, adeverinta salariat, sanatate, decizie desfacere contract de munca, inaintare ITM, are peste 200 de rapoarte. Toate le poti scoate in excel (formatat cu border - cap de tabel, grupari, totaluri) ca orice raport, in word, sau pdf.
are si salvari al bazei de date pe un server ftp.

exista si o promotie: gratuit pe un sg. calculator incluzand actualizarile.

#35
vicos

vicos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 11.10.2006
I.C.A.S (Integrated Company Accounting Sistem) este un program integrat de contabilitate, gestiune, mijloace fixe, stocuri, productie, salarii, comenzi, contracte.
Functioneaza pe o arhitectura client-server (bazat pe Microsoft SQL Server ), ce permite introducerea si consultarea datelor de la distanta, prin internet (cablu, radio, etc...), protejarea informatiei clientului, eliminarea pierderii de date accidentale, scalabilitate, posibilitatea de a stoca un volum substantial de date si suport pentru accesul concurent la date.

[ http://expertsoft.eu/images/icas.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Pagina principala: http://expertsoft.eu
Download: http://expertsoft.eu/request.php?13
PS: Avand in vedere ca nu am posibilitatea modificarii titlului postarii si cea anterioara are greseli, am mai postat odata.

#36
maryus_ro

maryus_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.05.2014
Ciel V7 eu consider ca este complet, descarcarea de gestiune se face corect, poti avea mai multe puncte de lucru si acelasi stoc legate printr-o retea VPN, sunt in piata de mult timp cu echipe mari de programatori si asistenti tehnici si nu cred ca vor disparea, sa nu mai poata acorda asitenta programului in caz ca aveti nevoie....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate