Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

cartus color HP -cum se incarca-

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
fiordm

fiordm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 24.02.2007

View Postozzyboy, on Aug 7 2007, 16:46, said:

sorry .... :P
anyway.....poate se gaseste cineva care stie.

Galbenul este în stînga.


View Postfiordm, on Jun 22 2008, 20:56, said:

Galbenul este în stînga.

View Postozzyboy, on Aug 8 2007, 00:27, said:

putin off .....spune-mi  si  mie de ce s-a intamplat dupa o incarcare cu  negru acesta din urma sa "sangereze" adica se scurga tusul din el....este posibil sa se fi  bulit cartusu'???

acum vad ca aceeasi treaba s-a intamplat cu  asta color...in "standby" dupa incarcare se scurge culoarea din el....

Dacă nu este cartuș etanș (gen 51645, 6615, 51529 etc) înseamnă că ai pus mai multă cerneală. Pune-l pe un șervețel pînă se mai scurge cerneala. În general, dacă este uncartuș cu burete, în burete poate să mai rămînă cerneală și imputități și chiar dacă pui cerneala în cantitatea recomandată poate să-ți curgă.

Edited by fiordm, 22 June 2008 - 20:04.


#20
sergiudtru

sergiudtru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 27.02.2007
Eu am oarece experienta in incarcat cartuse de hp si canon.
Pentru o mai buna exploatare, nu va zgirciti si cumparati initial un kit de refil special pentru cartusul pe care il aveti.
La toate(pe care le-am folosit eu), in cutie este un mic stander din plastic cu o parte din cauciuc unde vin puse diuzele.
Dupa incarcare, atasati in partea inferioara o seringa fara ac si trageti aproximativ 1 ml de cerneala.
Ajuta si la curatarea diuzelor, cat si la tragerea surplusului de cerneala.
Atentie. La cel color nu mai folositi cerneala.Va trage din toate trei compartimentele.
Daca aveti standerul puteti cumpara dupa aia cerneala la sticla.
Refilul e destul de scump.
Record personal de incarcare - cartus 27 negru aproximativ 1 an in situatia cand l-am incarcat si de doua ori intr-o zi.
Curatati bine contactele si diuza cu un servetel, altfel se scurtcircuiteaza circuitele si cartusul nu o duce mult.

#21
rmy78

rmy78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.03.2006
va rog, sa ma ajute cineva. am un hp f2280, si vreau sa incarc cartusul color 22 si nu stiu cum. am luat cele 3 culori si solvent. cine stie sa fac asta cat mai profesional. va multumesc.

#22
myhaela_myhay

myhaela_myhay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.02.2011

View PostGabytzuX08, on 20th June 2008, 15:54, said:

Sigur? Si chiar daca ar fi asa... nu cred ca e greu sa dai minim 3 gauri.



imaginile postate unde arata culorile la cartusul 22 sigur asa vin puse in orificii

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate