Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Cum se poate descarca un filmulet de pe trilulilu.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
iesandragos

iesandragos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.08.2006
Nu stiu daca am postat corect, dar am o rugaminte, cine imi poate spune, cum se pot descarca filmuletele de pe situl www.trilulilu.ro?

#2
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Pentru Firefox exista un plugin numit VideoDownloader care stie sa download-eze stream. Fisierul obtinut ii pui extensia .flv (flashvideo) si il poti viziona cu un player numit Flvplayer sau cu programul ImTOO convertesti fisierul .flv in avi sau ce vrei tu. Spor!

#3
catalucan

catalucan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,013
  • Înscris: 24.03.2007
o varianta comoda ar fi si sa pescuiesti tu singur filmuletul direct din cache. dupa ce ai vizualizat bucata video, faci browse in propriul calc la C:\Documents and Settings\[USERUL TAU]\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\[aici e un nume cod, gen 2b4d... .default, oricum, alegi primul folder din Profiles]\Cache si de acolo, mai intai selectezi din meniul View sa arate fisierele ca Icons, dupa care bifezi Details si dai sa le aranjeze dupa Date Modified. apoi, la coada listei vei avea, normal, fisierele cel mai recent salvate, te orientezi si tu dupa dimensiune

#4
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postcatalucan, on Jul 11 2007, 12:31, said:

o varianta comoda ar fi si sa pescuiesti tu singur filmuletul direct din cache. dupa ce ai vizualizat bucata video, faci browse in propriul calc la C:\Documents and Settings\[USERUL TAU]\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\[aici e un nume cod, gen 2b4d... .default, oricum, alegi primul folder din Profiles]\Cache si de acolo, mai intai selectezi din meniul View sa arate fisierele ca Icons, dupa care bifezi Details si dai sa le aranjeze dupa Date Modified. apoi, la coada listei vei avea, normal, fisierele cel mai recent salvate, te orientezi si tu dupa dimensiune

evident doar daca foloseste Firefox....

#5
Slypky

Slypky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 23.01.2007
Da ce nasol datorita compresiei ca se vede unpic decalat :( am uploadat pe youtube un clip de 50 de mb si mi la facut de 20 de mb

#6
Danitzi

Danitzi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 02.11.2005
Depinde cu ce faci compresia eu folosec ImTOO si nu am astfel de probleme.

#7
blackmodder

blackmodder

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 405
  • Înscris: 09.03.2007
cum se poate descarca un filmulet de pe trilulilu.ro..... >>>> ADVERTISING ON SITE????

#8
comando

comando

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.09.2007

View Postblackmodder, on Jul 12 2007, 00:59, said:

cum se poate descarca un filmulet de pe trilulilu.ro..... >>>> ADVERTISING ON SITE????
media-downloader.com descurca-te

#9
Master-Vyk

Master-Vyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 677
  • Înscris: 07.03.2006

View Postiesandragos, on Jul 11 2007, 09:47, said:

Nu stiu daca am postat corect, dar am o rugaminte, cine imi poate spune, cum se pot descarca filmuletele de pe situl www.trilulilu.ro?
Cea mai facila metoda este sa pui mana si sa-ti instalezi Real Player si acest player iti pune la dispozitie un utilitar care oridecate ori vei deschide o pag.  in care exista si filmulete in flash (aici putand fi vorba si de clipurile de pe trilulilu.ro sau youtube.com sau orice site cu clipuri video) iti pa aparea in partea superioara dreapta a filmuletului o obtiune "download this video"  + ca asta puti face si cu un stream, poti sa-l inregistrez si sa-i ii dai stop cand doresti, so... mai simplu nu se poate , mai tare nu exista.

PS: Toate clipuletele sunt trimise intru-un folder in My Documnets/My video de obicei , daca nu le gasesti acolo vezi ca poti afla ce unde si cum daund un click  dreapta si "locate file on disk" si gata .

Toate cele bune!

#10
alexandrudicu

alexandrudicu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 06.04.2006

View Postcomando, on Aug 16 2008, 12:43, said:

media-downloader.com descurca-te

Ai cautat mult pana ai gasit topicul acesta vechi de peste un an ?  :unsure:

Ultra TubeHunter 2.2 folosesc eu.

#11
dutuluci

dutuluci

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 28.04.2008
eu folosesc orbit downloader .ii super bun
Pot descarca de pe orice pagina de net aplicatii flash,muzica si video.Ii un program de milioane.Dupa ce il instalezi du-te la tools si dai click pe grab++.Intri pe pagina si gata.

#12
comando

comando

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.09.2007

View Postalexandrudicu, on Aug 16 2008, 12:49, said:

Ai cautat mult pana ai gasit topicul acesta vechi de peste un an ?  :unsure:

Ultra TubeHunter 2.2 folosesc eu.
:) pai si daca are un an ? adica ..cu atat mai bine se gaseste mai repede

#13
mfwsro

mfwsro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.06.2008

View Postiesandragos, on Jul 11 2007, 08:47, said:

Nu stiu daca am postat corect, dar am o rugaminte, cine imi poate spune, cum se pot descarca filmuletele de pe situl www.trilulilu.ro?
http://www.mfws.ro/trilulilu ;)

#14
bbi

bbi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 25.09.2006
cel mai usor Orbit downloader apoi cu ajutorul optiunii Grab

#15
silviu-ivan

silviu-ivan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.06.2009
Incercati si - www.tubeminator.com

Acest site permite descarcarea de filme de pe  YouTube, Metacafe, DailyMotion, Vimeo, Break, CollegeHumour, PeTeava.ro, Trilulilu.ro, 220.ro si Tare.ro. Pentru a descarca video-ul trebuie doar sa introduci prin copy/paste adresa url a paginii unde acesta se afla.

Tubeminator este mai bun decat celelalte siteuri de profil deoarece permite si convertirea fisierelor din format .flv in format .avi, .mpg, .mp4, .3gp, .mov si .wmv  pentru video si .wav, .mp3, .mp2 si .ogg pentru audio. Beneficiul este ca nu mai trebuie sa instalezi un player de flv.

Hasta la vista, tube!: Tubeminator.com - Descarca video de pe 220.ro, Trilulilu.ro, peteava.ro si tare.ro

Edited by silviu-ivan, 11 June 2009 - 16:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate