Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ce router sa-mi aleg? pt setari PPPoE, IpFix, IpDinamic

- - - - -
  • Please log in to reply
948 replies to this topic

#919
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Este si asta o varianta.

#920
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
eu recomand un wr841n combinat cu un wa801nd (Tplink ambele)

#921
blondevil

blondevil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 27.12.2005
Am comandat deja TP-LINK TL-WR1043ND, daca nu bate cum trebuie ori merg pe varianta ta ori mai strang bani si mai cumpar unul, mai ieftin la etaj. Sa vedem, D-link-ul Dir 615 batea pana la etaj, nu foarte puternic dar mergea acceptabil, sper tp-link sa nu ma dezamageasca.

#922
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013
Recomnadati-mi un router Wi-Fi ieftin, dovedit fiabil, care sa permita SSID multiplu si sa aiba o raza de acoperire acceptabila pentru un apartament mare. Multumesc.

#923
djasu82

djasu82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.01.2007
tp-link 841nd ! il am de un an de zile si sunt super multumit mere non stop.... daca mai schimbi si softul cu dd-wrt zboara fiindca ai posibilitate sa-i maresti si sa s-i scazi puterea dupa bunul plac !

#924
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Am observat si citit pe multe forumuri ca puterea TX default de 71mw asa cum este setata default in DD_WRT are cele mai bune performante. Daca te apuci sa te joci cu valoarea aia, adica dai ca ghiolbanu 251mw (maxim), semnalul si transferul se duc spre varza.

Apropo, daca tenteaza pe cineva sa isi extinda reteaua wireless fara bataie de cap si fara cabluri, am de vanzare un range extender netgear wn2000rpt, nou in cutie. 130 de lei pentru forumisti.

Edited by Arkouda, 14 August 2013 - 08:02.


#925
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postdjasu82, on 14 august 2013 - 07:34, said:

tp-link 841nd ! il am de un an de zile si sunt super multumit mere non stop.... daca mai schimbi si softul cu dd-wrt zboara fiindca ai posibilitate sa-i maresti si sa s-i scazi puterea dupa bunul plac !

cand am verificat ultima data 841n nu avea posibilitatea de a seta multiple ssid, nu maiinduceti oamenii ib eroare

cu TL-WR842ND se poate seta si multiple ssid

#926
SIL58

SIL58

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.11.2013
Salut tuturor colaboratorilor acestui forum! Sunt nou venit pe forum si am urmatoarea problema:
1. Studiind caracteristicile si performantele multor routere, am ajuns la concluzia ca modelul TL-WR841ND este cel care mi se potriveste cel mai bine. Argumente:
   A. Configurare facila, cu posibilitatea salvarii setarilor;
   B. Viteze potrivite nevoilor (net de la Nextgen de 100, 300 pe wireless);
   C. Antene detasabile, ce pot fi inlocuite cu:
  a. Antene de 8db;
  b. Antene cu fir de 1-5m de 8db.
   D. Nu ma intereseaza alte facilitati (ADSL, USB, etc, etc, etc);
2. Studiind forumul (diferite topicuri) am aflat ca Rev. 8.x este nefericita dpdv tehnic (hardware, deci fara leac?). Recitind mai atent, am identificat doua tipuri de postari:
   A. Echipamentul nu satisfacea asteptarile datorita unor configurari defectuoase, lipsei update-urilor, etc, deci probleme soft, care au leac;
   B. Echipamentul nu satisfacea asteptarile, oricate remedii soft ar fi fost aplicate, deci probleme hard, fara leac.
3. Dilema mea este urmatoarea:
   Problemele fara leac (hard, de proiectare, de componente nereusite, etc) sunt IZOLATE, solutionate prin garantie, sau sunt valabile pentru TOATE exemplarele Rev. 8.x ???
4. Daca realitatea confirma ca TOATE exemplarele Rev.8 sunt nereusite, ce alternative imi puteti sugera, in conditiile pastrarii cerintelor mentionate la (1) si un pret apropiat.
   OBS.: Daca nu exista modelul potrivit, pot sacrifica viteza wireless de la 300 la 150, in favoarea STABILITATII si FIABILITATII.
Va multumesc tuturor si va doresc o zi excelenta !

#927
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
+1 pentru TL-WR842ND

#928
0anca0

0anca0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.09.2014
As vrea sa-mi cumpar in curand un router pentru 2 camere [despartite de un hol mic] de apartament.
Un pret...cat mai mic se poate ^^
Internetul actual este prin cablu si va fi folosit pentru laptop,telefon, un smart tv ocazional. Cum nu am mai detinut un router inainte...nu stiu ce cerinte ar trebui sa am de la elPosted Image
Am vazut unul cu ceva review-uri bune, aici: http://www.emag.ro/r...a/pd/DJ1SJBBBM/ ? Imi recomandati altceva?
si am mai vazut asa: http://www.pcgarage....k/go-rt-n300-1/

#929
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
tplink wr842nd/wr841nd

#930
iuta

iuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 26.06.2005
Buna ziua ,
Pana acum catva timp eram cuplat la INTERNET RDS normal cu un Router Lincsys (vezi attach)
Apartamentul era acoperit de WI FI.
Acum am trecut la RDS Fiberlink 1000 fibra optica am spus sa-mi monteze un router fara WI FI Huawei
deoarece din discutiile cu cei de la RDS au spus ca Routerul Lincsys este OK deocamdata,
eu avand intentia de a achizitiona un ASUS RT-AC87U.
Dupa montarea RDS Fiberlink 1000.
Apartamentul NU MAI ESTE  acoperit de WI FI.
Intrebare :
Inserierea asta de ROUTERE este Benefica, Nu dau banii degeaba pe un ASUS RT-AC87U ??
Sa schimb Routerul fara WI FI Huawei cu un Router Huawei cu WI – FI ??
Care credeti ca este Solutia cea mai buna pentru a avea o acoperire optima a apartamentului 54mp?
Care sunt repetoarele de semnal wifi ASUS cele mai bune  si sa fie compatibile cu ASUS RT-AC87U ?
Vă  mulțumesc,

Attached Files



#931
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ti-as fi raspuns, dar ai scris mult, incurcat si nu am inteles mare lucru ce vrei

#932
iuta

iuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 26.06.2005
Intrebare :
RDS Fiberlink 1000 fibra optica

Inserierea asta de ROUTERE este Benefica, Nu dau banii degeaba pe un ASUS RT-AC87U ??
Sa schimb Routerul fara WI FI Huawei cu un Router Huawei cu WI – FI ??
Care credeti ca este Solutia cea mai buna pentru a avea o acoperire optima a apartamentului 54mp?
Care sunt repetitoarele de semnal wifi ASUS cele mai bune  si sa fie compatibile cu ASUS RT-AC87U ?
Vă  mulțumesc,

Edited by iuta, 17 January 2016 - 17:32.


#933
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Linksys-ul acela pe care il ai acum am impresia ca nu e gigabit.
Tot nu am inteles, ai bagat acolo 10 modele de routere ce ai avut, ce ai  si ce vei avea, ca nu se mai intelege nimic.
Spune clar ce ai acum bagat in priza de nu mai ai acoperire cum trebuie.

Fa si tu o schema calumea ca sa inteleaga tot omul:
1) Inainte
2) Acum
3) Intentionez sa cumpar

#934
iuta

iuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 26.06.2005
Scopul fiind acoperirea APARTAMENTULUI, WI FI

Attached Files



#935
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Suprafata aia  ar trebui sa fie acoperita de orice router chiar si pe 5ghz fara probleme.

Edited by diZy, 17 January 2016 - 17:47.


#936
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Banuiesc ca e un linksys e1000 acela, caz in care te faultezi singur, pt ca nu duce mai mult de 100 Mbps pe WAN, lasa tot ce ai conectat pe cablu, direct bagat in Huawei.

Degeaba iei tu ASUS RT-AC87U daca nu ai echipament AC pe restul dispozitivelor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate