Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Un DVD player complet..exista?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
ludwig

ludwig

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 52
  • Înscris: 27.01.2007
Salutare!
Dupa o plimbare nesanatoasa prin soarele arzator al Clujului si aerele imbacsite de prin magazine ama ajuns la o concluzie: am bani (in limita bunului simt.... max 5 mil) dar nu am ce..sa achizitionez.
Mai pe scurt doresc sa cumpar un dvd player care sa suporte urmatoarele:
1. sa aibe DTS incorporat (+ DD DD pro logic 2 , ma gandesc ca asteas clasice si le are)
2. cu DIVX si toate cele necesare unui bun cinefil (poate si mpeg-4)
3. sa citeasca DVD-Audio (insa nu pe 2 canale!!!)
4. sa suporte audio pe 24 biti/96 KHz
5. iesire pentru sistem 5.1 (6 canale)
6. port usb
7. tunner FM + RDS
8. true sound
9. sa vada sub si srt

Cam astea ar fi doleantele. Restul caracteristicilor sunt demult suportate de toate marcile si tipurile de pe piata( cd-a, dvd-v, mp3, mpeg1-2 etc)

Din cate am vazut am doar 2 posibilitati:
1.Samsung HT-UP30 (pe la 6 mil) care are cam ce vreau eu insa se vinde doar ca sistem pe la 6 mil ..si eu nu am nevoie de boxe.
2. am vazut la Altex un sistem LG LH-T250SC (cred...) care avea cam tot, mai putin usb (daca nu ma insel) insa se vinde tot cu boxe...

Concluzii:
1. As cumpara Samsung/LG insa nu vreau tot sistemul. Se poate gasi in varianta dvd stand alone? Daca ipotetic as gasi asa, stiu ca are amplificare proprie si nu pe boxe; se poate lega la sist meu 5.1 genius? care of course are amplificarea proprie...
2. Stiti alte marci/modele (fara boxe) care sa satisfaca cele 9 "porunci" de mai sus?

Astept recomandari si sfaturi!

Multumesc!

#2
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ai mai postat un thread care se află pe Video!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate