Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Mixer

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
bazooky4me

bazooky4me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 30.09.2006
m o intrebare...poate chiar prosteasca nu stiu....vreasu sa imi cumpar un mixer Behringer DJX 700 si niste playere.....ceea ce ma intereseaza......eu nu mai am banii pentru niste boxe cu amplificator sau niste boxe active.....si as vrea sa stiu daca merge pus la mixer cu ajutorul unui adaptor un sistem de boxe 2.1(o singur intrarea in computer, mufa normala, ca de casti normale) si daca da ce fel de adaptor ar trebui si unde ar intra acel adaptor mai exact...http://www.musik-schmidt.de/osc-schmidt/catalog/images/BEHRINGER_DJX700_2.jpg

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006
Păi sistemul nu-l mai pui la computer, ci direct la mixer, la ieșirea de master, pentru care-ți trebuie două mufe RCA T (tată), probabil că sistemul are o intrare de line in sau stereo, îți trebuie un cablu cu 2 RCA T la capătul dinspre mixer, și la capătul celălalt cum ai tu la sistem. Dacă la sistem nu ai insă intrare, ci cablul iese direct din el, atunci îți trebuie un adaptor jack stereo mamă > 2 RCA tată, se găsește mai greu, am văzut pe undeva da nu găsesc acum, sau dacă nu găsești cumperi o mufele și o jumătate de metru de cablu și le lipești (sau le duci la un atelier să ți le lipească)

Attached Files



#3
bazooky4me

bazooky4me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 30.09.2006
m-ai cam ametit de cap ca eu nu ma prea pricep la partea asta de elctronica sau ce o fi absolut deloc...trebuie sa imi intreb un prieten care se pricepe la dinastea...eu pur si simplu asta vreau jacku de la boxe sa intre in ceva smekerii si direct in mixer fara cabluri aditionale...daor cu adaptoare sau ce or fi :) mie practic din subwoofer imi iese calbu asta cu jacku si imi intra doi sateliti

Edited by bazooky4me, 21 June 2007 - 17:11.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate