Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Sistem 5-1 problem(BASS PROBLEM)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
motanu_rau17

motanu_rau17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.06.2007
Salut uite am si eu sisitemul asta http://www.jet-apold...201000_Korr.pdf    dar la volum ridicat wooferul distorsoniaza rau aerul si se aude in ultimul hal.IMI puteti spune ce este de facut sau daca nu sa imi dat niste indicatii legate de dimensiunile cutiei , ca as vrea sa imi confectionez unul nou (cu difuzorul din sistemul 5.1)

#2
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
incearca mai intai sa lasi bass-ul mai usor din playerul audio si din egalizatorul placii de sunet...cutia subwooferului este din plastic???

#3
motanu_rau17

motanu_rau17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.06.2007
Nu este din plastic este din Pal

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Păi în primul rînd, dacă ai ridicat basul din EQ-ul playerului, în mod cert va distorsiona... Lași toate corecțiile în zero, asculți și reduci ce e în plus. Apoi ridici volumul până la limita distorsiunilor, nu mai mult. Prima regulă e "Cât ai, atâta dai...", dacă-l forțezi, chiar dacă permite, se duce în distorsiuni și stresezi difuzorul. Nu cred că vei rezolva ceva cu altă incintă, distorsiunea nu e din cutie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate