Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Outlook Express

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
violetaenescu

violetaenescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 18.01.2007
Buna,
     Ma puteti ajuta cu un sfat cu privire la cum pot sa-mi salvez toate mailurile trimise si primite ( in jur de 500) de pe un Outlook Express ca apoi sa le salvez pe un cd?
Stiu cum se salveaza mail cu mail dar nu stiu daca este posibil sa le salvez pe toate de-o data pentru a castiga timp.
    Imi voi inchide acea adresa de mail si ma intereseaza sa le salvez pe toate si totodata sa redirectionez catre o noua adresa toate mailurile pe care le voi primi pe adresa inchisa .Exista asa ceva ?
Va multumesc. :)

#2
justfn

justfn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 12.08.2006

View Postvioletaenescu, on Jun 17 2007, 16:01, said:

Buna,
Ma puteti ajuta cu un sfat cu privire la cum pot sa-mi salvez toate mailurile trimise si primite ( in jur de 500) de pe un Outlook Express ca apoi sa le salvez pe un cd?
Stiu cum se salveaza mail cu mail dar nu stiu daca este posibil sa le salvez pe toate de-o data pentru a castiga timp.
Imi voi inchide acea adresa de mail si ma intereseaza sa le salvez pe toate si totodata sa redirectionez catre o noua adresa toate mailurile pe care le voi primi pe adresa inchisa .Exista asa ceva ?
Va multumesc. :)


uite aici un tutorial simplu http://www.csuci.edu...kup_process.htm

#3
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Daca-ti retuneaza o eroare la export, ceva legat de initializarea lu MAPI.
Poti sa incerci sa salvezi bazele de date care contin toate folderele si mesajele aferente.
Astea se prezinta sub forma unor fisiere *.dbx si le gasesti in C:\Documents and Settings\User\Local Settings\Application Data\Identities\{ditai carnatu}\Microsoft\Outlook Express, salvezi toate fisierele dbx de acolo si dupa ce ai reinstalat sistemu le copiezi inapoi!

Eu asa fac de mai bine de 4 ani la fiecare reinstalare de sistem... si cateodata mai fac cate un back-up, fiindca odata am sters un folder intreg de mail-uri, noroc cu back-upul facut cu cateva zile in urma!

Edited by Berti, 17 June 2007 - 20:00.


#4
violetaenescu

violetaenescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 18.01.2007

View PostBerti, on Jun 17 2007, 20:59, said:

Daca-ti retuneaza o eroare la export, ceva legat de initializarea lu MAPI.
Poti sa incerci sa salvezi bazele de date care contin toate folderele si mesajele aferente.
Astea se prezinta sub forma unor fisiere *.dbx si le gasesti in C:\Documents and Settings\User\Local Settings\Application Data\Identities\{ditai carnatu}\Microsoft\Outlook Express, salvezi toate fisierele dbx de acolo si dupa ce ai reinstalat sistemu le copiezi inapoi!

Eu asa fac de mai bine de 4 ani la fiecare reinstalare de sistem... si cateodata mai fac cate un back-up, fiindca odata am sters un folder intreg de mail-uri, noroc cu back-upul facut cu cateva zile in urma!


Multumesc mult pentru ajutor. Acum fac back-upul si vad ca merge ,sper sa mearga sa-l bag pe un alt Outlook pe un alt comp.
Am intrat in C la adresa respectiva insa din pacate nu-mi arata fisierele respective,presupun ca e o setare undeva ca sa nu le vad.

Stiti cumva daca se poate face "redirectionare" catre alta adresa ?

#5
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View Postvioletaenescu, on Jun 18 2007, 12:04, said:

Am intrat in C la adresa respectiva insa din pacate nu-mi arata fisierele respective,presupun ca e o setare undeva ca sa nu le vad.

Trebuie sa ai activata optiunea de afisare a fisierelor ascunse! Altfel n-ai cum sa le vezi!

View Postvioletaenescu, on Jun 18 2007, 12:04, said:

Stiti cumva daca se poate face "redirectionare" catre alta adresa ?

In general redirectionarile se fac din control panelu' casutei de mail de pe server... nu pot sa-ti dau un raspuns concret pentru ca nu stiu unde-i gazduit mailu tau si ce fel de CP se foloseste pentru administrarea lui.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate