Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

daca comand ceva mai primesc de pe www.euden.co.uk?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
nenorocirea

nenorocirea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.11.2006
vreau sa cumpar o clapa roland fantom x-7 de pe www.euden.co.uk   pretul e foarte mic in comparatie cu alte siteuri. Banii se trimit prin  Western Union......  sa zicem ca eu trimit banii prin  Western Union  . dar mai vad eu clapa ai vreodata,?asta e nashpa si nustiu cum sa fac.   :huh:

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,384
  • Înscris: 08.12.2006
Poți cere informații despre firma respectivă aici

Întotdeauna există un risc. Teoretic, în caz de țeapă îți poți recupera banii prin instanță, dat fiind că un transfer prin Western Union se poate proba oricând, preferabil ar fi ca banii să fie transferați în baza unei facturi proforme, care poate fi foarte ușor transmisă prin fax, poți contacta firma respectivă aici, și poți solicita să-ți fie transmisă o factură proformă, în situația în care livrarea nu mai are loc, în instanță această factură proformă constituie angajamentul firmei respective de a-ți livra produsul la achitarea sumei înscrise pe acea factură. Nu știu dacă te liniștește posibilitatea de a-ți recupera banii astfel, posibil (chiar probabil) ca acțiunea în sine să coste mai mult decât orga ta, și recuperarea cheltuielilor de judecată o vei face la finalul procesului.

PS: de regulă, atunci când un produs este vândut mult sub prețul pieței, e cazul să-ți pui niște întrebări.
PS2: citește aici
PS3: citeste si aici
PS4: citeste si aici :coolspeak:
PS5: eu n-aș cumpăra de acolo...

Edited by antinari, 16 June 2007 - 17:23.


#3
nenorocirea

nenorocirea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 17.11.2006

View Postnenorocirea, on Jun 16 2007, 13:50, said:

vreau sa cumpar o clapa roland fantom x-7 de pe www.euden.co.uk   pretul e foarte mic in comparatie cu alte siteuri. Banii se trimit prin  Western Union......  sa zicem ca eu trimit banii prin  Western Union  . dar mai vad eu clapa ai vreodata,?asta e nashpa si nustiu cum sa fac.   :huh:




multumesc pt sfat antinari..  totusi ei spun colo ca fac reducere de la 10% pana la 40%,... eu totusi as incerca sa iau ceva ieftin de pe site, sau sa trimit un prieten acolo in londra sa se intereseze care e treaba.. c zici ar merge?sau cunosti pe cineva care a luat tzeapa ? se merita zic eu sa mai insist pt ca nu ma grabesc prea tare sa imi iau clapa acum.. :)

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,384
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă ai posibilitatea să te interesezi la fața locului, spune-ne și nouă care e adevărul de fapt. Nu, nu cunosc pe nimeni care a luat țeapă, doar ce am găsit astăzi, la o primă căutare. Din experiență știu că prețurile mult sub prețul pieței trebuie să te pună pe gânduri. E posibil să fie pe bune. E posibil să nu. Faza cu vânzarea direct din stocul producătorului, evitând astfel taxele, e o glumă. Dacă vei face niște săpături, nu prea adânci, vei observa că producătorii care au un reprezentant într-un stat distribuie în acel stat exclusiv prin el. Scurtcircuite apar, în diferite moduri, dar niciodată firma Roland nu-ți va vinde una bucată produs direct ție. Există contracte care se respectă, cel puțin din partea lor...

Părerea mea, la prima vedere, e că e o țeapă. E posibil să mă înșel. Dacă nu te grăbești, mai așteaptă. Dacă e țeapă, se va afla. Dacă e pe bune, iarăși se va afla. Și dacă într-adevăr ei obțin acele prețuri sub prețul pieței prin vânzarea directă din stocul producătorului către producătorul final, acele prețuri vor fi scăzute și mai târziu.

The main advantage of our service is, no doubt, prices. Our goods are not assessed to domestic state tax, as the product is sold to you directly from the producer's stock. We don't have to pay custom duties while delivering the product. We economize on goods delivery, our stock upkeep and accompanying expenses. We sell the product worldwide in large quantities. All this allows us to sell goods 10-40% lower than the average market price.


#5
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Siteurile care vor plata prin Western Union sunt tepe. Singura modalitate sigura de cumparare on-line este cu card VISA sau MC (fara pin, in regim de Credit Card). Numai atunci esti protejat prin contractul tau (indirect) cu VISA/MC.

#6
traiucutu

traiucutu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.02.2008

View Postnenorocirea, on Jun 16 2007, 12:50, said:

vreau sa cumpar o clapa roland fantom x-7 de pe www.euden.co.uk   pretul e foarte mic in comparatie cu alte siteuri. Banii se trimit prin  Western Union......  sa zicem ca eu trimit banii prin  Western Union  . dar mai vad eu clapa ai vreodata,?asta e nashpa si nustiu cum sa fac.   :huh:
  

Adevar ai grait cand ai spus ca platile prin Western Union sunt tepe , SuperDuper. Intr-adevar cea mai sigura modalitate de plata e cu card-ul Visa. Cat despre clape nu stiu daca intre timp ai aflat Nenorocirea cum e cu acea reducere de poveste, dar eu pot sa bag mana in foc ca aia nu e pe bune. Eu stiu din proprie experienta ca "am rascolit tot netu la capitolul clape" si am si destui prieteni ca sunt din breasla si cunosc deal-eri de instrumente muzicale samd, nu-ti va vinde nimeni pe net cu reducerea asta un produs nou. Vezi ca cel mult poate fi refurbished sau asa ceva...Mai poti obtine reduceri dar nu te astepta la 40%,cel mult la 10% la anumite magazine(nu in Romania asta sigur) dar asta presupune sa fii la fata locului si la locul potrivit :) Bafta multa si "nu pune botu" la reclame bombastice,iti spune un om "fiert" in de-astea !Nu ca n-ar fi bine sa fie adevarate! Oricum daca vrei un site valabil iti recomand www.thomann.de  sau de ce nu poate prinzi pe la careva care vinde...

#7
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

View Posttraiucutu, on Feb 9 2008, 13:23, said:

Adevar ai grait cand ai spus ca platile prin Western Union sunt tepe , SuperDuper. Intr-adevar cea mai sigura modalitate de plata e cu card-ul Visa. Cat despre clape nu stiu daca intre timp ai aflat Nenorocirea cum e cu acea reducere de poveste, dar eu pot sa bag mana in foc ca aia nu e pe bune. Eu stiu din proprie experienta ca "am rascolit tot netu la capitolul clape" si am si destui prieteni ca sunt din breasla si cunosc deal-eri de instrumente muzicale samd, nu-ti va vinde nimeni pe net cu reducerea asta un produs nou. Vezi ca cel mult poate fi refurbished sau asa ceva...Mai poti obtine reduceri dar nu te astepta la 40%,cel mult la 10% la anumite magazine(nu in Romania asta sigur) dar asta presupune sa fii la fata locului si la locul potrivit :) Bafta multa si "nu pune botu" la reclame bombastice,iti spune un om "fiert" in de-astea !Nu ca n-ar fi bine sa fie adevarate! Oricum daca vrei un site valabil iti recomand www.thomann.de  sau de ce nu poate prinzi pe la careva care vinde...



Am gasit postul din greseala.Voi chiar nu ati aflat pana acum ce site este asta?Rog adminul sa ma lase sa pun un link extern in interesul tuturor.

Pentru moment o sa postez un print screen.

"Jack" <[email protected]> writes:
> Anyone ever heard of this web site?
> http://euden.co.uk/i...php?id=13321369


Sure - I've known them since 2004.

They're the scam artists forerly known as DexDigital.co.uk,
MobiTeh.co.uk, EastElectronics.co.uk, Gonex.co.uk, AnviDirect.co.uk,
cxMusic.co.uk, wMusic.co.uk, DJOnLineStore.co.uk, Aigars.co.uk,
OrvisInc.co.uk, StarkDigital.co.uk, DrumTeh.co.uk, Nexton.co.uk,
wxComputers.com, Xdigi.co.uk, DigitalSys.co.uk, Inteh.co.uk,
PactElect.co.uk, PCDale.co.uk, DigitalDale.co.uk, wLogic.co.uk,
CarsAudio.co.uk, WizMusic.co.uk, and Instrum.co.uk (puh!).


And they will be here tomorrow, under yet another name, because
the Rumenian police shows absolutely no interest in shutting
them down.



> They are advertising Nikon and Canon cameras at what can only be (at
> least to me) impossible prices.


Oh, they have no problem whatsoever making a huge profit at those
prices. It not very hard when you make a 100% profit on every deal.

Check them out here:
http://heim.ifi.uio....dex.php?s=euden
--
- gisle hannemyr [ gisle{at}hannemyr.no - http://hannemyr.com/photo/ ]
------------------------------------------------------------------------
Sigma SD10, Kodak DCS460, Canon Powershot G5, Olympus 2020Z


[ http://i31.tinypic.com/2r7vz1u.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate