Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Seychelles

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
789 replies to this topic

#1
mgabi_ro

mgabi_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 19.05.2007
Hello all,

Ma batea gindul sa trag o fuga anul asta in Seychelles. Ceva informatii si pareri ar fi binevenite. A fost careva acolo? Conditii? Preturi? Probleme?

Cu respect,
Mgabi

#2
ovidutz

ovidutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 27.10.2006
Salut,

Daca mai e valabil pot sa-ti ofer eu ceva informatii.
Am fost in februarie anul acesta...

Ciao

#3
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
ofera-ne si noua, nu doar pe privat. Si eu as vrea sa vizitez candva.....momentan am alte prioritati, dar m-a interesa sa aflu ceva pareri personale, nu doar ce citesc prin ziare.

#4
ovidutz

ovidutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 27.10.2006
@GabrielaC parerea mea sincera inainte de orice detalii: Daca doriti sa aveti parte de distractii si adrenalina nu e recomandat sa vizitati Seychelles... Seychelles este doar pentru relaxare...stat pe plaja si scufundari...plimbarii...
Locul este minunat, voi atasa cateva poze pentru convingere...Cam atat momentan voi reveni cu un scurt rezumat despre mini vacanta mea de o saptamana...

Bafta...

#5
GabrielaC

GabrielaC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 26.06.2007
Ok, te astept cu detalii si fotografii. Nu mai sunt la varsta care sa caut numai distractii si adrenalina. Nu strica din cand in cand, dar in general un concediu mi-l fac pentru relaxare.

#6
Patrix

Patrix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.09.2007
Buna,

Ovidutz daca mai esti pe receptie:) astept cateva poze si impresii.
intentionam sa plecam in vara si m-ar ajuta mai multe info.Nu stiu multe detalii legate de clima si costuri (sunt la faza de cercetari)
Multumesc frumos

#7
tudormanolache

tudormanolache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 17.02.2007

 ovidutz, on Jul 23 2007, 13:06, said:

@GabrielaC parerea mea sincera inainte de orice detalii: Daca doriti sa aveti parte de distractii si adrenalina nu e recomandat sa vizitati Seychelles... Seychelles este doar pentru relaxare...stat pe plaja si scufundari...plimbarii...
Locul este minunat, voi atasa cateva poze pentru convingere...Cam atat momentan voi reveni cu un scurt rezumat despre mini vacanta mea de o saptamana...

Bafta...


Si pe mine m-ar interesa detalii despre Seychelles...Poate si ceva poze daca ai atasa ar fi minunat!

#8
atingere

atingere

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 26.05.2007

 ovidutz, on Jul 23 2007, 14:06, said:

@GabrielaC parerea mea sincera inainte de orice detalii: Daca doriti sa aveti parte de distractii si adrenalina nu e recomandat sa vizitati Seychelles... Seychelles este doar pentru relaxare...stat pe plaja si scufundari...plimbarii...
Locul este minunat, voi atasa cateva poze pentru convingere...Cam atat momentan voi reveni cu un scurt rezumat despre mini vacanta mea de o saptamana...

Bafta...

Ne postezi si noua niste poze? Pleeese!

#9
ovidutz

ovidutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 27.10.2006
Salutare,

N-am mai citit topicu cu pricina, deseara cand ajung bag poze si impresiile.

#10
Amalita

Amalita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.08.2007
Buna, si pe mine ma bate gandul sa merg acolo.
De fapt oscilez intre asta si Dominicana.
Cred ca e mai ieftin pe cont propriu.
Uitati-va la airseychelles, are plecari din mai multe orase europene si preturile pot fi foarte convenabile daca se
rezerva din timp. Tot pe site-ul lor mi se pare ca au si linkuri la cazari.

#11
dezmatz

dezmatz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 29.03.2006
Si eu sunt interesat de locatie, in special de preturi, cat se zboara cu avionul.
Stiu ca pana in Rep Dominicana se fac vreo 30 de ore ...

#12
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Cum sa se faca 30 de ore pana in Dominicana ? Ca e vreo 30 de ore inconjurul pamantului. Pana in Rep. Dominicana din Europa faci vreo 9 ore.Pana in Seychelles tot atata, poate vreo 10. Dar depinde daca faci escale sau nu, si cat dureaza acestea.

#13
ginnyy

ginnyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.08.2008
buna! si eu plec in seychelles in octombrie
2 insule: Mahe si Praslin
daca eveti ceva recomandari, sunt mai mult decat binevenite
multam

#14
ginnyy

ginnyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.08.2008

 ginnyy, on Aug 22 2008, 11:28, said:

buna! si eu plec in seychelles in octombrie
2 insule: Mahe si Praslin
daca eveti ceva recomandari, sunt mai mult decat binevenite
multam

impresii legate de seychelles? locuri ce trebuie musai vazute, locuri ce nu merita...
multam!

#15
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
cum a fost? cum se ajunge cu avoinul? cat costa? chiar nimeni nu a fost in Seychelles?

#16
haplea82

haplea82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 21.02.2007
am fost  in seychelles,dar ca angajat al unei nave de pescuit oceanic!peisaje extraordinare,verdeata care acopera totul,preturi exagerate,posibilitati de distractie destul de limitate(la o prima vedere),oceanul indian are o apa super albastra in principiu poti sa vezi pina la o adincime de 20-30m fara probleme!nu am facut plaja,nu stiu care este situatia in zona,dar in zona somalia -kenya exista rechini care ataca omul! populatia indigena f urita (tip kenyot)!capitala arhipelagului,un orasel!mai multe informatii nu pot sa-ti ofer,eram in interes de serviciu,doar ce am remarcat seara cind faceam cite o iesire la o bere(scumpa in draci)!

#17
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
as vrea sa stiu cum se ajunge si niste pachete turistice. eu ma duc sa fac snorkeling sau scuba si sa ma odihnesc, asa ca sint interesat

#18
ginnyy

ginnyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.08.2008
buna! m-am intors din seychelles in urma cu 2 saptamani si va pot raspunde la intrebari...

am ajuns acolo cu air italia pana la Roma si air seychelles pana in Mahe - aceasta a fost cea mai ieftina varianta

locurile sunt idilice, sunt de departe cele mai frumoase plaje pe care le-am vazut pana acum

despre scuba nu va pot spune nimic pt ca nu am incercat
dar snorkeling poti face oriunde; poti merge in excursii in locuri pline de pesti (mari si f colorati) sau ii poti vedea de fiecare data cand intri in apa pe cei mici
Atat in Mahe, cat si Praslin am vazut pui de rechini - cand intrai in apa in fata hotelului (in Mahe am vazut rechinul ciocan)
Iar la snorkeling in excursie am vazut pisici de mare

Daca doriti cluburi si viata de noapte nu sunt tocmai locurile potrivite.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate