Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Root dar fara root

The Babadook (2014)

[Unde] Haine pentru grasuti

Adam frustrat?
 Procesoare compatibile KAQB0 LA-5...

sql server management studio

sql server

Orange a picat, curiozitate legat...
 incompatiblitate sim 3G - apel 4G...

Electrostimulatori musculari abdo...

Dan Voiculescu nu si-a turnat fam...

GoClever Insignia 550i Dual SIM
 M-am plictisit - alte softuri, si...

Istorie alternativa

Problema Windows 8.1 - Se blochea...

Sony kdl-50w815b - cat de bun est...

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Cu mașina prin Ungaria

• Please log in to reply
341 replies to this topic

booogdan

booogdan

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 270,106
  • Locație: Cluj-Napoca

Mulțumesc pentru răspunsuri. Întreb și acolo la graniță să văd ce zice și acolo.

tsunnami

tsunnami

Active Member

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 420,918
  • Locație: Somewhere in the world, today, Michigan, US
http://vinieteungari...aria-online.php
asta e site-ul de pe care cumparati?

Buhani73

Buhani73

Member

• ID membru: 386,061
  • Locație: arad
nu e mai simplu direct din benzinariile Mol?

oaspetele

oaspetele

Guru Member

• ID membru: 3,359
  • Locație: Bistrita
Ma ajuta cineva cu o cazare decenta in Ungaria? Venim de pe M7 si intram spre M3. Cazarea va fi pentru o noapte, 2 adulti si 2 copii, as prefera in acest caz zona Budapestei. Multumesc.

tsunnami

tsunnami

Active Member

Eu stiu un loc grozav, dar in Tatabanya, unde ocolesti cam 100km, pe M1. Am stat de cateva ori, se vorbeste si romaneste, mancare buna, camere curate si liniste noaptea, parcare vis-a-vis de hotel.
Nu cred ca te ajuta. Hotel Arpad

View PostBuhani73, on 11 mai 2014 - 18:37, said:

nu e mai simplu direct din benzinariile Mol?

absolut, dar in cazul in care... vreti si alte optiuni

oaspetele

oaspetele

Guru Member

Mersi, dar e prea mare ocolul.

tsunnami

tsunnami

Active Member

View Postoaspetele, on 16 iulie 2014 - 09:37, said:

Mersi, dar e prea mare ocolul.

stiu, nici eu n-as ocoli 100km
cerceteaza booking.com

din sud n-am venit niciodata, din sud trec prin Belgrade, daca vrei iti dau in Belgrade unde mi-a placut, dar tu stii planurile tale nu vreau sa-ti dau sfaturi acolo unde n-ai nevoie
drum bun

oaspetele

oaspetele

Guru Member

Vin dinspre Italia via Slovenia.

biscatrix

biscatrix

Junior

• ID membru: 171,666
  • Locație: Timisoara

View Postoaspetele, on 15 iulie 2014 - 22:19, said:

Ma ajuta cineva cu o cazare decenta in Ungaria? Venim de pe M7 si intram spre M3. Cazarea va fi pentru o noapte, 2 adulti si 2 copii, as prefera in acest caz zona Budapestei. Multumesc.
http://www.oekotel.com aflat aici: https://www.google.c...9,18.902909,17z
O foarte ok pentru tranzit, sau cel putin era cand am stat eu.

oaspetele

oaspetele

Guru Member

Ar fi ok, doar ca suntem 4 persoane...

denky

denky

Active Member

• ID membru: 425,657

View Postoaspetele, on 15 iulie 2014 - 22:19, said:

Eventual mai devreme, pe la siofok, ieși seara la o plimbare pe malul lacului, pare tot concediu. Am stat la la riva si e ok.

marusoi

marusoi

Junior

• ID membru: 153,736
  • Locație: Bucuresti
Haideti sa rezolvam "misterul" vignietei maghiare.

Vignieta electronica este NECESARA doar daca circulati pe AUTOSTRAZI ( iar pe anumite bucati de autostrada, , autoturismele <3.5 tone sunt scutite- de exemplu M0- centura Budapestei)

Harta aici:

De la 1 iulie 2013 este in vigoare sistemul de taxare aditionala per km inclusiv pe multe sectoare de drum national, insa DOAR PENTRU AUTO >3.5 TONE
Informati aici si aici.

In concluzie, este posibila traversarea Ungariei cu auto <3.5 tone, fara a cumpara vignieta, dar evitand sectoare marcate cu rosu in harta de mai sus

scoty

scoty

Active Member

• ID membru: 28,014
  • Locație: Ro
Plec duminica din Piatra Neamt pana la Viena, ma gandeam sa o iau pe drumul vechi (pana acum am circulat pe autostrada M3) E60, deoarce ma gandesc ca nu va fi aglomerat sa ajung la Bors (de obicei ies din tara pe la Petea, tot din motive de aglomeratie pe drumul Gilau - Oradea) imi poate spune cineva cum se mai circula pe E 60 pana la M5, treve la fel prin multe localitati, este aglomerat sau sau facut centuri ocolitoare, care este viteza medie de deplasare, credeti  ca as ajunge mai repede pe autostarada pe la Debretin (avand in vedere ca sunt vreo 50 km in plus)?

Edited by scoty, 29 September 2014 - 08:13.

pipopa

pipopa

Junior

• ID membru: 256,477

View Postscoty, on 29 septembrie 2014 - 08:11, said:

Plec duminica din Piatra Neamt pana la Viena, ma gandeam sa o iau pe drumul vechi (pana acum am circulat pe autostrada M3) E60, deoarce ma gandesc ca nu va fi aglomerat sa ajung la Bors (de obicei ies din tara pe la Petea, tot din motive de aglomeratie pe drumul Gilau - Oradea) imi poate spune cineva cum se mai circula pe E 60 pana la M5, treve la fel prin multe localitati, este aglomerat sau sau facut centuri ocolitoare, care este viteza medie de deplasare, credeti  ca as ajunge mai repede pe autostarada pe la Debretin (avand in vedere ca sunt vreo 50 km in plus)?

anul acesta in drum spre viena am hotarat sa schimb ruta clasica pe M3 cu urcare din Debrecen, cu E60, la sugestia unui coleg.
ceea ce pot sa spun e ca acest drum E60 este un drum normal pe 2 benzi, nici macar o banda si jumatate pe sens, doar o banda; trece prin multe localitati, si este aglomerat, plin de tiruri ( era sambata la pranz) si de masini unguresti de tip mai vechi care merg prudent.
ca si viteza medie nu poti sa scoti mai mult de 60-65 km/h.
parerea mea de atunci e ca nu a meritat, de altfel la inapoiere am venit pe M3, care e destul de libera in general si pe care poti sa-i dai carbuni.

scoty

scoty

Active Member

View Postpipopa, on 30 septembrie 2014 - 11:51, said:

anul acesta in drum spre viena am hotarat sa schimb ruta clasica pe M3 cu urcare din Debrecen, cu E60, la sugestia unui coleg.
ceea ce pot sa spun e ca acest drum E60 este un drum normal pe 2 benzi, nici macar o banda si jumatate pe sens, doar o banda; trece prin multe localitati, si este aglomerat, plin de tiruri ( era sambata la pranz) si de masini unguresti de tip mai vechi care merg prudent.
ca si viteza medie nu poti sa scoti mai mult de 60-65 km/h.
parerea mea de atunci e ca nu a meritat, de altfel la inapoiere am venit pe M3, care e destul de libera in general si pe care poti sa-i dai carbuni.
Multumesc, relevant raspuns, cred ca o sa merg tot pe M3.

polizei

polizei

Senior Member

• ID membru: 80,677
  • Locație: hai-hui
.

Edited by polizei, 30 September 2014 - 22:44.

scoty

scoty

Active Member

Am ajuns la si m-am intors de la Viena dupa un drum chinuitor prin Romania (toti ne recomanda sa construim autostrazi dar ai nostril dragi tovarasi conducatori nu vor sa auda de asta cica nu avem nevoie) m-am dus pe drumul vechi E60 pana la Albertirsa de unde am intat pe M5 si de acolo pe M0, M1 si A4 pana la Viena. De intors m-am intors pe A4, M1, M0, M31, M3, M35 pana la Debrecen si de acolo pana la Oradea apoi pe acelasi drum supra aglomerat si plin de radare pana la Piatra Neamt. Nu recomad drumul pe E60 deoarece se merge incet, rar ai portiuni cu 100 km/h, in rest vechile limitari prin localitati si sunt vreo 10 localitati prin care treci si la unguri nu e de glumit cu viteza. Chiar daca este mai lung este mai rapid este drumul pe M3 si de la Debrecen poti sa ai o viteza medie de 70 km/h.

Edited by scoty, 11 October 2014 - 19:57.

anonima1

anonima1

Active Member

• ID membru: 268,933
  • Locație: Romania:P
De cand au scumpit vigneta ungurii la aproape 3000 ft pentru un drum Oradea-Budapesta vreau sa ocolesc platirea ei. Pe vremuri mergand pe ruta Szolnok-Albertisa se despart drumurile- la stanga se intra pe autostrada si la dreapta se putea merge pe drum obisnuit nefiind necesara vigneta . In aceasta vara am remarcat ca au facut  si acolo un fel de drum expres/ autostrada si au montat camere . Mai exista vreo ruta pentru Budapesta si care sa nu fie necesara cumpararea vignetei?

Edited by anonima1, Yesterday, 09:05.

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users