Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Vanzare apartament ultracentral, dar vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
am cautat prin tot forumul un loc in care sa pun intrebarea asta si nu am gasit. din moment ce eu cer un sfat aici cred ca se potriveste cel mai bine.

apartament ultracentral (calea victoriei), 4 camere, 1 terasa interioara, bucatarie, baie. totul 100-120 m2. aer conditionat, termopane exterioare. si acum partile negative : incalzire cu sobe, apa calda sistem vaillant, 1 hol si wc-ul comune cu o familie (probabil si ea interesata de vanzare asa ca dac lucrurile merg bine se mai pot adauga inca 1 camera 20m2, 1 bucatarie micuta 9 m2 si evident partile comune).

deci vreau si eu o parere despre cum pot sa vand asa ceva ? nu e anunt publicitar, vreau doar o parere. cat as putea obtine, e mai bine intai sa incerc sa cumpar si aparatmentul vecinei si apoi sa vand ?

orice parere este binevenita pentru ca este o situatie oarecum urgenta.

Edited by vlad2006, 17 May 2007 - 12:56.


#2
Dana_H

Dana_H

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,264
  • Înscris: 27.11.2005
1) Sper (pentru tine) ca nu e intr-un bloc din categoria cu "bulina".
2) Daca 1) nu e valabil, incearca sa "iesi de la comun": instaleaza un WC in casa (eventual maresti baia un pic) si holul ala abandoneaza-l (eventual fa usa de la intrare pe hol), astfel incat sa te separi complet de vecini. Pune o centrala+calorifere pentru incalzire si gata.

Cred ca asta e un minim de investitii inainte de a vinde apartamentul.

#3
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
blocul nu e cu bulina...adica nu e pe lista. oricum lista aia e extrem de redusa fata de ce exista in bucuresti. de hol nu am cum sa scap pt ca pe el se alfa cele 2 bucatarii, baia si wc. am uitat ca am si balcon. baia nu poate fi marita.
ideea e daca exista vreo sansa va vand asa cum este (desi evident pretul va fi mult mai mic) ? apoi persoana/firma care cumpara sa aranjeze ea si sa-si scoata un profit.

camerele sunt de 3,5 m inaltime  :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate