Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Entorsa glezna

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#91
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Am patit-o si eu azi. Mergeam pe un trotuar cu ceva mai greu in brate, am calcat pe marginea trotuarului si mi-a alunecat piciorul, calcand gresit pe lateral. ( ca aici : http://en.wikipedia....e_Inversion.jpg ) Problema e ca am auzit si un "trosc". M-a durut foarte naspa imediat si a inceput sa mi se umfle piciorul pe partea pe care am calcat, pe lateral. Dupa durerea initiala am putut merge destul de bine pe picior, dar dupa 5 minute a inceput sa ma doara mai tare. Acum nu ma doare foarte tare daca nu imi misc piciorul si pot umbla cat de cat daca il folosesc calcand pe varfuri. Din cate am citit si din cate imi dau seama, nu mi-am rupt niciun os, dar trebuie sa imi fi intins ligamentele destul de tare. Nu vreau sa ma duc la doctor sa imi ia bani degeaba pe radiografii and stuff pentru ca de unguente si fase stiu si eu. Singura mea grija e ca mi-e frica de faptul ca s-ar putea sa imi fi rupt vreun ligament si in unele locuri am citit ca e nevoie de operatie (!?). Faza amuzanta e ca duminica trebuie sa ma duc la o nunta si chiar daca imi pot indesa piciorul in pantof, nu stiu cum o sa umblu ca din cate am vazut, dureaza mai mult sa te vindeci.

A avut cineva operatie pentru rupere de ligament la glezna? Ce simptome ati avut? (ca sa stiu la ce sa ma astept)
Daca maine nu vad vreo imbunatatire, probabil ma duc si pana la doctor, n-am ce face.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate