Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Andreea Balan: A fi sau a nu fi cu silicoane?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
48 replies to this topic

Poll: Andreea Balan: A fi sau a nu fi cu silicoane? (95 member(s) have cast votes)

Andreea Balan: A fi sau a nu fi cu silicoane?

  1. Da. (81 votes [64.80%])

    Percentage of vote: 64.80%

  2. Nu. (33 votes [26.40%])

    Percentage of vote: 26.40%

  3. Imposibil de apreciat. (11 votes [8.80%])

    Percentage of vote: 8.80%

Vote

#19
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
He, he, tratament cu Logest. Alea-s anticonceptionale. Cate din prietenele (sotiile) noastre nu folosesc anticonceptionale? Ati observat vre-unul o "explozie " asemanatoare? In 2 luni? Ha...

#20
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Silicoane http://forum.softped...&threadid=24694

#21
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by johnny bravo
He, he, tratament cu Logest. Alea-s anticonceptionale. Cate din prietenele (sotiile) noastre nu folosesc anticonceptionale? Ati observat vreunul o "explozie " asemanatoare? In 2 luni? Ha...


Daca vei cauta pe net, vei afla ca aceste pastile se recomanda si in tratamente mai complexe, nu neaparat ca si anticonceptionale. Efectul pozitiv mai inseamna echilibrarea hormonala si de aici o crestere in greutate si o posibila marire a sinilor...  :)

#22
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Pai marirea sanilor apare odata cu cresterea in greutate. Adica se pun suncutze si acolo. Nu prea placuta metoda. Oricum, ea zice ca a durat 2 luni. Un asa efect nu prea cred ca apare in numai 2 luni.

#23
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Pai na daca ea a zis ca a inceput cu hormonii, peste 5-6 luni se vor vedea rezultatele (zic eu cel putin)

Oricum silicoanele sunt la mare moda in Romania. Daniela Gyorfi, Andreea Marin, Mihaela Radulescu, Monica Barladeanu sau Andreea Raicu sunt doar cateva dintre VIP-urile care au apelat la medicii plasticieni pentru a-si modela bustul.

#24
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
ANDREEA BALAN a fost invitata asta seara la emisiunea "Salut Big Brother!" (Prima TV). A avut un decolteu generos si mai mult ca sigur ca v-ati uitat cu putin mai multa atentie decit de obicei. Poate ati observat ca arata mai bine. Ce credeti, are sau nu un implant?

#25
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Iata si dreptul la replica al Andreei Balan, publicat saptamina aceasta:

Attached Files



#26
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Bla, bla. Nu si-o fi pus silicoane da sigur a facut mai mult decat sa ia Logest.

#27
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
OK, cei mai multi (57.14%) au observat schimbarea de imagine la Andreea Balan, desi artista sustine ca a abordat metode mai putin "taioase".
[ http://www.ziarulcn.com/poze/2004/04/10//2560.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Ramine de vazut daca vor aparea vreodata probe care sa o contrazica si sa readuca in actualitate subiectul. Pina atunci, thread-ul se suspenda...  ;)
[ http://www.mediaservices.ro/eve/1379852273.big.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#28
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
NOUTATI!  ;)

[ http://www.libertatea.ro/img/photoarchive/pozamare_4288.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Libertatea, 17 aprilie 2004:
"Andreea Balan a fost, ieri, invitata lui Ciprian Dinu si a lui Daniel Buzdugan la "Dimineata de menta", de la Radio 21. Unul din subiecte a fost volumul crescut al sanilor Andreei. Ca sa se convinga de naturaletea bustului cantaretei, Buzdugan, chiar la indemnul acesteia, i-a palpat barbateste, in direct, sanii. "Nu are silicon! Jur! Sunt naturali 100%", a exclamat el la microfon".  :D

#29
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Only one comment & it's about her: ***va! [comentariul fu in romana :D]

#30
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

Quote

Originally posted by Nozavi
Only one comment & it's about her: ***va! [comentariul fu in romana :D]


Asta putea sa spuna orice mamaie...  :D Altceva, mai pentru vremurile nonconformiste in care traim?

#31
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,909
  • Înscris: 24.06.2002
Sini ca sinii dar care e faza cu virginica...?  :D

#32
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
[ http://www.ziarulcn.com/poze/2004/04/20//2847.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ziarul, 20 aprilie 2004:

"DE CE A MINTIT ANDREEA BALAN?

In ultima vreme s-a tot batut moneda pe tema: si-a pus sau nu Andreea Balan silicoane? Dimensiunile vizibil marite ale bustului sau au creat o serie de controverse. Vedeta a inchis gura lumii spunand ca i-au crescut sanii in urma unui tratament hormonal. Insa medicii endocrinologi sustin ca acest lucru este imposibil fara alte complicatii. Cu o luna in urma, Andreea Balan a acceptat sa fie manechin de ocazie pentru casa de moda Mistake, defiland pe podium in rochie de mireasa. Spre surprinderea organizatorilor, solista a refuzat sa poarte o bluza transparenta, de teama barfelor ce puteau sa apara cu privire la dimensiunile "noilor ei sani".

EXPLICATIA N-A TINUT
Fotografii au imortalizat insa bustul vizibil mai proeminent, pentru ca, in zilele imediat urmatoare, informatia sa ocupe prima pagina a cotidienelor: "Andreea Balan si-a pus silicoane".
In replica, Andreea Balan a infirmat zvonurile. Chiar a venit si cu un ciudat argument: ca ar urma un tratament pe baza de hormoni feminini cu anticonceptionale Logest, combinat cu un program de exercitii fizice pentru modelarea formelor corpului. Mai mult, rezultatele au fost atat de convingatoare incat este dispusa sa intrerupa deja tratamentul, scopul ei fiind atins. "M-am ingrasat cinci kilograme si ma simt extraordinar. Arat mult mai bine decat inainte. Mult timp am fost complexata de faptul ca eram cam silfidica, prea slaba. Dupa doua luni de tratament, ma uit in oglinda si sunt multumita de mine, de felul cum arat. Ma pot imbraca asa cum vreau. Daca cineva vrea sa se convinga ca nu mi-am facut operatie estetica de marire a sanilor, sa faca pariu cu mine. Sunt dispusa sa merg la un control medical de constatare. De ce nu, chiar si la Institutul Medico-Legal?!", declara, extrem de sigura pe sine, Andreea.
In urma cu cateva zile, invitata la matinalul Radio 21, "Dimineata de menta", Daniel Buzdugan i-a pipait pe sub bluza mult disputatii sani, pentru ca apoi sa-si asigure ascultatorii ca sunt reali.

A RECUNOSCUT
Pentru ca declaratia doctorului endocrinolog nu se potriveste cu povestea solistei, am confruntat-o inca o data. Ce ne-a spus? "Mi-a fost rusine sa spun ca am avut o problema. Dar acum trebuie sa zic adevarul, pentru ca tot ce am declarat s-a interpretat gresit", marturiseste Andreea. "Am avut o raceala ovariana care s-a agravat, am avut complicatii. Din aceasta cauza am urmat un tratament hormonal care a avut si alte efecte. M-am ingrasat si, evident, mi-au crescut si sanii. Eu sunt multumita de cum arat acum si voi continua tratamentul inca doua saptamani, iar apoi ma duc la control sa vad daca adevarata problema s-a rezolvat".

"E IMPOSIBIL"
Daniel Grigorie, medic primar, sef lucrari la Universitatea de Medicina si Farmacie "Carol Davila" din Bucuresti: "Este imposibil de obtinut o marire a sanilor printr-un simplu tratament hormonal. Acest lucru se poate obtine doar in cazul in care o femeie are o insuficienta hormonala ovariana si face un tratament pe baza de hormoni, pentru a remedia aceasta problema. Insa, chiar si in aceste situatii, cresterea sanilor este doar un efect secundar. Repet, ca scop in sine, obtinerea unor sani mai mari cu ajutorul hormonilor sunt doar povesti. Sigur ca unele femei incearca acest lucru, mai ales daca nu li se spune adevarul, mai exact ca ceea ce vor ele nu se poate. Dar a incerca nu este echivalent cu a fi posibil. De altfel, este stiut faptul ca dimensiunile sanilor sunt influentate genetic, iar o modificare a dimensiunilor nu se poate face decat prin deja cunoscutele transplanturi de silicon"".

:D

#33
neo007

neo007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 12.11.2003
Eu nu vad utilitatea acestui subiect..ii folositi voi ca sa va intereseze marimea lor sau cat de naturali sunt mai fratzilor? :P

#34
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
De ce este trecut acest thread drept Important  :confused:
Alo...politzia!!

#35
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003
Trecind peste OFF-TOPIC...

@neo007: Nu ai citit tot thread-ul, s-a mai explicat o data.

@sepguy: Subiectul tine pagina intii si este vorba de o vedeta controversata a muzicii romanesti. Dupa ce nu au mai existat noutati pe acest subiect, thread-ul a fost suspendat si declasat. Acum insa subiectul a revenit in actualitate, probabil pentru cateva zile.

:cool:

#36
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
Subiectele pe tema asta devin deja stresante! Si ce daca si-a pus, mah? Care e marea problema? Asta e gandirea de "baba batrana" tipica .ro care nu e in stare sa accepte ca traim intr-o lume moderna si asemenea lucruri sunt la ordinea zilei in alte tari! Dar la noi de ce sa fie, nu? Ca noi traim in epoca de piatra a gandirii? Get the f**k over it, people! Barfiti la coltul forumului despre toate prostiile! Suntem in secolul 21, implanturile de silicon nu mai sunt ceva nou si problema deja se rezuma la preferintele masculine ( si de ce nu, feminine :drac: ) la capitolul asta. :ciocan: :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate