Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Academia de Politie Bucuresti....

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,660
  • Înscris: 13.12.2006

 dance4life, on Jun 30 2007, 19:21, said:

In afara de caracterizare, un comportament "exemplar" inseamna sa ai media la purtare peste 8 in cei 4 ani de liceu

In rest, pentru toti cei care vreti sa dati la Acad. , ganditi'va bine daca e ceea ce vreti sa faceti si nu va asteptati ca munca voastra sa semene cu ce vedeti in filmele politiste. Nu va ghidati dupa criteriul financiar pentru ca, asa cum s'a spus si mai sus, mai multi bani faci cu o facultate civila daca te duce capul, iar ca politist salariul iti creste doar la avansarea in grad (la 3 sau 4 ani), in functie si foarte rar pentru merite deosebite.

Ganditi'va bine si informati'va si mai bine inainte sa dati. Aveti in vedere ca odata intrat e greu sa renunti, mai ales ca trebuie sa platesti o suma considerabila.
:coolspeak: mai bine nici eu nu puteam spune...ca sa nu mai mentionez ca ai de a face cu tot felul de specimene umane care te imbatranesc foarte repede.

#20
Ady060

Ady060

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 23.10.2007

 VipeR85, on Jan 8 2008, 19:16, said:

:coolspeak: mai bine nici eu nu puteam spune...ca sa nu mai mentionez ca ai de a face cu tot felul de specimene umane care te imbatranesc foarte repede.
k, am inteles k media la purtare trebuie sa fie minim 8, insa yo as vrea sa stiu care a fost ult medie generala admisa la academie in anii precedenti( yo pana in a 12a am km 7.93, d asta ma kam tem, nush c am sa fac la bac, insa sigur am sa imi ridic media peste 8). media generala nu conteza, sau conteza f putin pentru admitere? asta as vrea sa stiu. merci

#21
bombonika

bombonika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.06.2008
cine stie, vreau sa ma inscriu la academia de politie, am facut o operatie de apendice? Stie cineva daca constituie asta un motiv de eliminare?

#22
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Nu, nu constituie motiv de eliminare.
Cel mai bine faci o vizita la medicul de familie, ii zici unde vrei sa te duci si el te va lamuri.

Edited by mwlambo, 04 June 2008 - 14:02.


#23
ahyleee

ahyleee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2010
Vand carti pentru admiterea in Academia de Politie,doar pentru cine este din Bucuresti. Id-u meu : marius.sstoian

#24
ahyleee

ahyleee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.06.2010
Vand carti pentru admiterea in Academia de Politie,doar pentru cine este din Bucuresti. Id-u meu : marius.sstoian

#25
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

Quote

Absolvenţii de Poliţie, promoţia 2013, nu vor avea grad şi loc de muncă până la sfârşitul anului.
Acordarea gradelor profesionale sau militare pentru absolvenţii Academiei de Poliţie "Al. I. Cuza" şi repartizarea acestora la unităţi au fost amânate de Guvern până în luna decembrie.
Amânarea a fost decisă prin ordonanţa de urgenţă aprobată în şedinta de miercuri a Cabinetului.
Executivul spune că aceste măsuri se iau pentru încadrarea în cheltuielile de personal în limita alocată pentru acest an.
În perioada cuprinsă între absolvire şi acordarea gradelor, absolvenţii vor beneficia de asigurări sociale de sănătate, fără plata contribuţiei.
http://www.antena3.r...rie-219276.html

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate