Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Saltele Dormeo

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
icoman

icoman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 25.12.2006

 bogdangelu, on 12 martie 2014 - 19:56, said:

Intreba cand mintPosted Image  ,cand sunt facute special pentru Kaufland sau ca sunt modele vechi.Ca de facut cred ca toate sunt produse in China.SI la unguri sunt mai ieftine ca la noi.

SLATEAU aia se pare ca nu "respira" de aceeea face acel condens sub ea !

DA nu stiam acest lucru - ca sunt din CHina. Oricum eu is de la concurenta (Made in Italy) Posted Image) ... dar totusi EcoCell asta ce o fi ?? ca te duce cu gandul la MATERIAL ECOLOGIC ceea ce nu cred ca este ... ptr ca i-am intrebat si am verificat si pe site si nu exista nicaieri referiri la acest material minune !

Inca un aspect de observant spuma PL = POLIURETAN .. asta e material chimic obtinut -- cine stie prin ce procedee si ce alergii da in timp .. de aici BANUIESC eu ca POT DA EI GARANTIA AIA de 15 ANI la FORMA -- care nu se stie PREA EXACT ce inseamna IN CONCEPTIA LOR: "FORMA" ... deoarece un material natural Ecologic nu are mai mult de 10 ani viata si garantie standard 5 ANI  = nu poate rezista in timp ptr ca nu are aceeasi aditivi chimici INSENSIBILI la trecerea TIMPULUI / UZURA !

SI aici v-am vorbit IN COMPARATIE, de saltele care in Europa si Japonia se vand cu pana la 3000 EURO BUCATA, vezi www.DORSAL.IT = saltele nataruale / ecologice .. deci nici vorba de ce vand astia .. prin Kaufl. ...

 september1st, on 05 februarie 2014 - 10:13, said:

Poti sa detaliezi, te rog?
Inclusiv pe site-ul Dormeo in sectiunea "Promotii" pretul real al saltelei este cotat la ~1600 ron, cu reducere aplicata ajungand la 800 ron.


Probabil este tare ptr ca este modelul cel "mai slab calitativ" de la firma D. !

Conteaza si latimea saltelei in pretul final: 80 sau 160 cm !

Precum si calitatea ... observati va rog ca saltelele astea au:
  • DOAR 3 cm grosime strat MEMORY
  • densitatea mica a materialului pana in 30KG/mc
Alte firme au:
  • material natural, fara miros;
  • material ecologic;
  • de la minim 38Kg/mc / in general intre 40Kg\mc - 60Kg/mc
  • arcurile din spuma pana la 90KG/mc;
  • Saltelele au pana la 9 zone de confort pe 1 singura SALTEA !
  • Strat MEMORY minim 5cm - maxim 7 cm - din pacate pretul reflecta CALITATEA, deci sunt mai scumpe.
  • Saltele sunt PRESPALATE in FABRICA deci .. nici vorba de asa ceva la Firma D. -- daca baga apa in ele nu o mai scot in veci ! AMIN.
Pentru comenzi PM me Posted Image = o sa aduc curand produse de acest tip Made in Italia = pentru confortul si sanatatea nostra / a tuturor.

Edited by icoman, 10 April 2014 - 11:03.


#74
brindus27

brindus27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 21.01.2010
Am fost astazi sa cumpar o saltea de la Saltex Pantelimon, ca sa aflu, dupa ce am achitat suma de 1042 lei si am intrebat cand mi-o aduc acasa, ca transportul nu este inclus si ca mai trebuie 206 lei. Am ramas putin mirat si am considerat ca nu este asa o distanta mare pana La Diham si ca pot sa mi-o puna pe masina, ca au mai dus si altii la Sibiu, Campina, s.a.m.d. Mi-au dat un bon fiscal si m-au trimis la depozit. Cand am ajuns la depozit, am dat peste o femeie, care a adus salteaua si a aruncat-o pe masina si a plecat, nu mai spun ca ma oferisem s-o car eu si foarte iritata, mi-a raspuns ca ea stie mai bine ce are de facut. Am asteptat in speranta ca imi aduce ceva pentru a lega salteaua cand!?,  ce sa vezi, ma apostrofeaza, ca de ce nu mi-am adus franghii sa leg, am rugat-o sa-mi dea putin scoci, mi-a zis ca nu am scoci pentru asta. Nu stiu ce sa intamplat dar am impresia ca era si intr-o stare euforica, pentru ca ce a urmat este greu de explicat, fiindca a inceput sa injure sa ne caracterizeze in tot felul ca sa mergem la "alea" (secretaro-casiere), sa ne dea scoci. Am renuntat, m-am dus cu bonul inapoi la secretaro-casiere si mi-am luat banii, dupa ce mi-au zis ca; trebuia sa o rog frumos pe respectiva. Ne-am trezit ca a intrat "femeia" pe usa, cu o falca in cer si una in pamant zicandu-i sotiei ca: -Vin-o fa tu sa vezi ce am in sticla, ca am apa, tu esti alcolista, unflat-o! Imi pare rau ca am ajuns la acest magazin saltex. Sa le fie rusine pentru relatia cu clientii. Deplorabil

Am fost astazi sa cumpar o saltea de la Saltex Pantelimon, ca sa aflu, dupa ce am achitat suma de 1042 lei si am intrebat cand mi-o aduc acasa, ca transportul nu este inclus si ca mai trebuie 206 lei. Am ramas putin mirat si am considerat ca nu este asa o distanta mare pana La Diham si ca pot sa mi-o puna pe masina, ca au mai dus si altii la Sibiu, Campina, s.a.m.d. Mi-au dat un bon fiscal si m-au trimis la depozit. Cand am ajuns la depozit, am dat peste o femeie, care a adus salteaua si a aruncat-o pe masina si a plecat, nu mai spun ca ma oferisem s-o car eu si foarte iritata, mi-a raspuns ca ea stie mai bine ce are de facut. Am asteptat in speranta ca imi aduce ceva pentru a lega salteaua cand!?,  ce sa vezi, ma apostrofeaza, ca de ce nu mi-am adus franghii sa leg, am rugat-o sa-mi dea putin scoci, mi-a zis ca nu am scoci pentru asta. Nu stiu ce sa intamplat dar am impresia ca era si intr-o stare euforica, pentru ca ce a urmat este greu de explicat, fiindca a inceput sa injure sa ne caracterizeze in tot felul ca sa mergem la "alea" (secretaro-casiere), sa ne dea scoci. Am renuntat, m-am dus cu bonul inapoi la secretaro-casiere si mi-am luat banii, dupa ce mi-au zis ca; trebuia sa o rog frumos pe respectiva. Ne-am trezit ca a intrat "femeia" pe usa, cu o falca in cer si una in pamant zicandu-i sotiei ca: -Vin-o fa tu sa vezi ce am in sticla, ca am apa, tu esti alcolista, unflat-o! Imi pare rau ca am ajuns la acest magazin saltex. Sa le fie rusine pentru relatia cu clientii. Deplorabil!

#75
gxxxg

gxxxg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.06.2007
Ceva similar am patit si eu, numai ca nu am avut nervii tai. Am intors spatele si am plecat imediat.. Am intrat pe net si am luat aceasi saltea, aproape la aceiasi bani doar ca transportul a fost gratuit pana in fata blocului. Sincer ma asteptam sa o si urce dar la masina era doar soferul. L-am cinstit si am urcat-o impreuna pana la trei. Am avut satisfactia ca cei de la saltex au pierdut macar 25% din pretul saltelei pentru aroganta lor. Nu am inteles niciodata filozofia asta a producatorilor. Dupa ce ca te duci la dracu'n praznic dupa marfa lor, iti mai cer si o caruta de bani pe transport, de parca este vina mea ca au pus fabrica la Cucuietii din deal. Daca ar fi cerut 100 de lei transportul le-as fi dat. Oricum ei livreaza saltele in o gramada de magazine din Bucuresti, nu cred ca livreaza o singura saltea in masina, ci pun cel putin 10 bucati.
Salteaua livrata acasa gratis + 15 lei la sofer am luat-o de la www.distributiemobila.ro. Mult mai amabili si educati decat cei de la Saltex.

#76
zsoklevente

zsoklevente

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 13.06.2014
http://www.schlafkul...&product_id=111

#77
monica10

monica10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.10.2014
Foarte bune saltelele Dormeo, mi-am cumparat 4 de-a lungul timpului insa cu ultima, model Aloe Vera cumparat cam acum 2 luni am avut surpriza neplacuta ca dupa vre-o doua saptamani sa imi observ camera invadata de plosnite. Nu as fi fost sigura ca e din cauza saltelei pana nu am discutat cu o prietena care stiam ca a avut problema cu plosnitele asta vara pentru a afla cum sa scap de ele cat mai repede. Cand i-am spus ca tocmai mi-am cumparat o saltea si ca e posibil ca de la aceea sa le fi luat si-a amintit ca si ea isi luase o saltea Dormeo in perioada in care i-au aparut plosnitele insa nu facuse legatura. Va recomand sincer sa deratizati bine salteaua inainte sa o bagati in casa chiar daca nu observati insecte pe ea, E posibil sa aiba doar oua care sa se dezvolte mai tarziu!!

#78
AlexxTM

AlexxTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 26.08.2014

 brindus27, on 10 iunie 2014 - 17:25, said:

Am fost astazi sa cumpar o saltea de la Saltex Pantelimon, ca sa aflu, dupa ce am achitat suma de 1042 lei si am intrebat cand mi-o aduc acasa, ca transportul nu este inclus si ca mai trebuie 206 lei. Am ramas putin mirat si am considerat ca nu este asa o distanta mare pana La Diham si ca pot sa mi-o puna pe masina, ca au mai dus si altii la Sibiu, Campina, s.a.m.d. Mi-au dat un bon fiscal si m-au trimis la depozit. Cand am ajuns la depozit, am dat peste o femeie, care a adus salteaua si a aruncat-o pe masina si a plecat, nu mai spun ca ma oferisem s-o car eu si foarte iritata, mi-a raspuns ca ea stie mai bine ce are de facut. Am asteptat in speranta ca imi aduce ceva pentru a lega salteaua cand!?,  ce sa vezi, ma apostrofeaza, ca de ce nu mi-am adus franghii sa leg, am rugat-o sa-mi dea putin scoci, mi-a zis ca nu am scoci pentru asta. Nu stiu ce sa intamplat dar am impresia ca era si intr-o stare euforica, pentru ca ce a urmat este greu de explicat, fiindca a inceput sa injure sa ne caracterizeze in tot felul ca sa mergem la "alea" (secretaro-casiere), sa ne dea scoci. Am renuntat, m-am dus cu bonul inapoi la secretaro-casiere si mi-am luat banii, dupa ce mi-au zis ca; trebuia sa o rog frumos pe respectiva. Ne-am trezit ca a intrat "femeia" pe usa, cu o falca in cer si una in pamant zicandu-i sotiei ca: -Vin-o fa tu sa vezi ce am in sticla, ca am apa, tu esti alcolista, unflat-o! Imi pare rau ca am ajuns la acest magazin saltex. Sa le fie rusine pentru relatia cu clientii. Deplorabil
Am fost astazi sa cumpar o saltea de la Saltex Pantelimon, ca sa aflu, dupa ce am achitat suma de 1042 lei si am intrebat cand mi-o aduc acasa, ca transportul nu este inclus si ca mai trebuie 206 lei. Am ramas putin mirat si am considerat ca nu este asa o distanta mare pana La Diham si ca pot sa mi-o puna pe masina, ca au mai dus si altii la Sibiu, Campina, s.a.m.d. Mi-au dat un bon fiscal si m-au trimis la depozit. Cand am ajuns la depozit, am dat peste o femeie, care a adus salteaua si a aruncat-o pe masina si a plecat, nu mai spun ca ma oferisem s-o car eu si foarte iritata, mi-a raspuns ca ea stie mai bine ce are de facut. Am asteptat in speranta ca imi aduce ceva pentru a lega salteaua cand!?,  ce sa vezi, ma apostrofeaza, ca de ce nu mi-am adus franghii sa leg, am rugat-o sa-mi dea putin scoci, mi-a zis ca nu am scoci pentru asta. Nu stiu ce sa intamplat dar am impresia ca era si intr-o stare euforica, pentru ca ce a urmat este greu de explicat, fiindca a inceput sa injure sa ne caracterizeze in tot felul ca sa mergem la "alea" (secretaro-casiere), sa ne dea scoci. Am renuntat, m-am dus cu bonul inapoi la secretaro-casiere si mi-am luat banii, dupa ce mi-au zis ca; trebuia sa o rog frumos pe respectiva. Ne-am trezit ca a intrat "femeia" pe usa, cu o falca in cer si una in pamant zicandu-i sotiei ca: -Vin-o fa tu sa vezi ce am in sticla, ca am apa, tu esti alcolista, unflat-o! Imi pare rau ca am ajuns la acest magazin saltex. Sa le fie rusine pentru relatia cu clientii. Deplorabil!
Daca ar exista si dislike ti-as da,scria undeva ca se ofera transportul?,scria undeva ca trebuie sa tio aduca la masina ,sa-ti dea schoci,franghii si alte alea,daca stiai ca te duci sa cumperi saltea nu te ai gandit si la transport sa te interesezi daca se ofera si daca nu se ofera sa te gandesti tu cum sa o transporti,asa sunt unii cred ca daca se duc intr-un magazin undeva sa cumpere au pretentia sa li se intinda un covor rosu,si 5 angajati sa le pupe picioarele,La noi….s-a instalat mentalitatea „dacă tot plătesc,să te umilesc puţin,poate mai scap şi eu de frustrări

#79
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
AlexxTM si eu ti-as da dislike, totusi omul nu ne da de inteles ca s-a ratoit la alea, nu a fost necivilizat, pur si simplu nu se astepta si a crezut ca va fi ajutat. Asa ar fi normal, daca cei de acolo vor sa-si pastreze clientii. Fii sigur ca eu, dupa ce am citit asa ceva, nu as calca prin acel depozit/magazin.

In alta ordine de idei, aceste saltele Dormeo chiar nu pot fi vizualizate nicaieri? Pe site-ul lor au tot felul de date, numai grosimea efectiva nu, o informatie totusi importanta. In ziua de azi e bine sa si testezi salteaua, nu sa o vezi doar pe net. Mie unul nu imi place sistemul lor de vinzare, poate sunt old fashion, dar la saltele merita luat pe incercate/testate. Altele da, se pot lua de pe net.

Edited by mihail75, 18 November 2014 - 12:58.


#80
clara_p

clara_p

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.03.2015
Am cumparat o perna Dormeo Siena cu 89 lei de la magazinul Top Shop.
Este foarte inalta. Nu este buna de nimic. Nu am putut sa dorm nici o noapte pe ea.
Caltii dinauntru se duc dintr-o parte in alta si iti cade capul.
Nu va recomand sa luati asa ceva.

Am luat 2 fete de perna cu 59 de lei tot de la ei, in speranta ca bumbacul e mai calitativ.
Aiurea.
Am gasit in piata cu 10 lei bucata mult mai frumoase la magazinul unde se vand perne.
Pina la urma am luat o perna 50 x 70 cm din puf/pene ungureasca de la acelasi magazin cu 55 de lei .
Aveam probleme cu cervicala. Nu mai am.

Era sa leshin cand am ajuns acasa si am vazut ca produsele Dormeo pe care dadusem atatia bani erau din China.
Consider ca cei de la Dormeo isi bat joc de romani.

#81
alexbb

alexbb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.11.2006
Caut o saltea de 160x200 si am gasit ceva interesat de la Ortoflex, modelul bamboo. Totusi, sunt putin intrigat ca nu gasesc absolut nimic despre ei prin online (nici de bine, nici de rau...). A mai luat cineva de la ei?

#82
GabrielK21

GabrielK21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2015

 clara_p, on 31 martie 2015 - 21:00, said:

Am cumparat o perna Dormeo Siena cu 89 lei de la magazinul Top Shop.
Este foarte inalta. Nu este buna de nimic. Nu am putut sa dorm nici o noapte pe ea.
Caltii dinauntru se duc dintr-o parte in alta si iti cade capul.
Nu va recomand sa luati asa ceva.

Am luat 2 fete de perna cu 59 de lei tot de la ei, in speranta ca bumbacul e mai calitativ.
Aiurea.
Am gasit in piata cu 10 lei bucata mult mai frumoase la magazinul unde se vand perne.
Pina la urma am luat o perna 50 x 70 cm din puf/pene ungureasca de la acelasi magazin cu 55 de lei .
Aveam probleme cu cervicala. Nu mai am.

Era sa leshin cand am ajuns acasa si am vazut ca produsele Dormeo pe care dadusem atatia bani erau din China.
Consider ca cei de la Dormeo isi bat joc de romani.

Bai cand va aud ca "erau din china", dar cand va luati aifoane facute in China, nu va deranjeaza? Doar pentru ca e facut in China nu inseamna ca e si de proasta calitate. 90% din produsele de pe piata sunt facute in China pentru ca mana de lucru e ieftina. E o tara industriala imensa, normal ca exista si produse bune si produse proaste.

#83
pv7722

pv7722

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,885
  • Înscris: 12.07.2014

 clara_p, on 31 martie 2015 - 21:00, said:

Am cumparat o perna Dormeo Siena cu 89 lei de la magazinul Top Shop.
Este foarte inalta. Nu este buna de nimic. Nu am putut sa dorm nici o noapte pe ea.
Caltii dinauntru se duc dintr-o parte in alta si iti cade capul.
Nu va recomand sa luati asa ceva.

Am luat 2 fete de perna cu 59 de lei tot de la ei, in speranta ca bumbacul e mai calitativ.
Aiurea.
Am gasit in piata cu 10 lei bucata mult mai frumoase la magazinul unde se vand perne.
Pina la urma am luat o perna 50 x 70 cm din puf/pene ungureasca de la acelasi magazin cu 55 de lei .
Aveam probleme cu cervicala. Nu mai am.

Era sa leshin cand am ajuns acasa si am vazut ca produsele Dormeo pe care dadusem atatia bani erau din China.
Consider ca cei de la Dormeo isi bat joc de romani.

 GabrielK21, on 15 iulie 2015 - 16:38, said:


Bai cand va aud ca "erau din china", dar cand va luati aifoane facute in China, nu va deranjeaza? Doar pentru ca e facut in China nu inseamna ca e si de proasta calitate. 90% din produsele de pe piata sunt facute in China pentru ca mana de lucru e ieftina. E o tara industriala imensa, normal ca exista si produse bune si produse proaste.
ma poate lamuri si pe mine cineva ce e asta? e saltea sau perna? c-am vazut ca in romaneste ii zice "topper". in inglish nu-mi dau seama ce vrea sa zica topper, e prima data cand aud cuvantul asta, si daca-l intreb pe goagal despre topper siena, ma duce direct la dormeo.

#84
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
E o saltea suplimentara. Sau semi-saltea. Se foloseste in combinatie cu o saltea mai veche ori pe-o canapea.

#85
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
mai degraba o putem numi "salteluta" :-).

#86
pascutz

pascutz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 16.11.2010
are cineva de pe aici salteaua bamboo de la dormeo?

pana acuma numai referinte ale saltelei 2+12 fresh am gasit aici!
si ma gandeam daca se merita sa dau diferenta aia de cateva sute de lei pe 2+12fresh sau nu, in comaratie cu aloe vera, care ii facuta din acelasi material, dar nu are 2cm de spuma de memorie!

#87
kondordv

kondordv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 05.08.2007
Salut,

    nu-mi vine sa cred ce mi se intampla cu dormeo si mai mult acum gasesc si topicul asta. Trebuie sa fac cunoscut subiectul altfel nu simt ca m-am descarcat pe niste nesimtiti comerciali de toata jena care ar trebui sa inchida firma.
    Am comandat un topper siena 3+1 l-am gasit la o oferta extraordinara, redus de la 999 la 399 si mai era si un contor care scadea orele, ca si cum se termina oferta. In fine, am facut comanda pe net la ei pe site, si am fost sunat 4 ore mai tarziu sa mi se confirme comanda. S-a confirmat dar mi-a spus ca voi primi produsul dupa 6-7 zile ca este cererea mare si nu fac fata livrarilor. Am raspuns ca nici o problema.

Dupa 3 zile primesc un telefon in care sunt informat ca produsul comandat de mine nu mai este pe stoc si ca-mi propun alta saltea si o perna la schimb. Am insistat pe produsul meu deja confirmat si am zis ca accept o noua intarziere ca sa-si poata alimenta stocul de la furnizor, si am insistat sa am produsul, la care mi s-a spus doar ca nu pot inca asa ceva, dar va reveni cu un telefon.
Astazi la 7 zile dupa, adica ziua livrarii sun la ei sa vad care mai este statusul comenzii, si ma informeaza telefonic ca ei vad comanda anulata. Ha ha ....nici nu mi s-a cerut acceptul, nici n-am fost informat. Parerea mea este ca s-ar putea ca produsul sa fii fost rezervat pentru mine, dar dupa ce au expirat zilele de oferta s-a trezit cineva dintre aganjati ca vrea produsul, si s-a gandit sa-l ia de la un client caruia nu i-a fost livrat inca.

Inca lupt sa cumpar produsul si as dori sa discut cu managerul firmei sa vad daca asa sta politica firmei in gestionarea comenzilor venite de la clienti. Sincer este primul contact ca si client cu DORMEO si sunt total dezgustat, accept scuze daca managerul imi confirma ca este o magarie a angajatilor. Vreau sa fac cunoscut acest lucru tuturor sa stie la ce se pot astepta.

#88
dan_slack

dan_slack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 22.07.2006
Ca regula generala, am invatat sa ma feresc ca Dracu' de tamaie de toate produsele din gama celor ce au parte de "emisiuni" dedicate la TV, si care pot fi recunoscute prin magazine dupa sigla "As seen on TV".
Dormeo, Delimano, Pest repeller etc.  sunt numai cateva exemple.
Eu mi-am luat tzeapa doar cu o tigaie Delimano si cu o perna Dormeo... Deocamdata i-am crutat pe gandacii mei de Pest repeller Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate