Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Saltele Dormeo

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
nicoleta20

nicoleta20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 20.04.2007

View Postthe__1, on 12th January 2011, 13:27, said:

@r@zvan si richelieu: Si, mai exact, ce modele aveti? Cea cu arcuri pocket e de la Saltex cumva?

Mersi, nicoleta20. Nu e prea moale in utilizarea de zi cu zi, nu? Sa se formeze ''gropite'' sub tine sau sa aiba un balans ciudat. Chiar nu se misca prea tare cand te muti de colo-colo prin pat (cum arata ei in reclama cu paharele de vin) sau e marketing?

E adevarat ca la inceput are un miros neplacut sau e valabil doar in cazul celor din latex 100%? Cate ore ai lasat-o sa se ''aseze'' dupa ce ai desfacut-o? Stiu ca vine rulata si are nevoie de putin timp pana cand te poti aseza pe ea.

Dupa ce am cumparat=o am lasat-o doua zile desfacuta. Nu e moale, ba chiar sotului i se pare prea tare, fiul meu nu simte cand ma dau jos din pat ( desi el simte orice miscare, oricat de mica ) , gropite nu s-au format.
Este confortabila si am scapat si de problema cu spatele dupa nastere. Nu are nici un fel de miros , pana acum am conectat-o o singura data la calorifer pentru descarcarea electrostatica ( ei recomanda sa faci chestia asta la 3-4 luni , daca nu ma insel ), are un fir pe partea care o pui pe somiera.

#20
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
@The_1: Comfortline se cheama salteaua mea, dar nu am mai vazut linia respectiva la Mobexpert pe site. Ori nu e pe web...ori n-o mai comercializeaza...cine stie?

E din latex si are pe una din fetze un strat de material cu memoria formei.

#21
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Thx! Ceva de genul asta? De Sirena Memory ati auzit ceva?

[ http://saltele-online.ro/produse/structura-sirena-memory.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
Nu mai am eticheta. Posibil sa fie Saltex.

#23
pitulicea

pitulicea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.02.2011

View Postnicoleta20, on 5th November 2010, 18:23, said:

Eu nu am probleme cu Studio Moderna. Si am cumparat destule produse de la ei :  saltea memory 2+12 cu 2 perne memosan, robot bucatarie Bullet express, 3 tigai Dry Cooker ( si pentru soacra si o vecina ), tigaia Hot Pan.
Am avut probleme cu 2 tigai Dry Cooker, dar s-au inlocuit fara probleme, fara sa platesc eu transportul suplimentar, fara intarzieri.

buna vreau sa-mi cumpar si eu robot bucatarie Bullet express, se merita investitia? ce dezavantaje are? multumesc

#24
nicoleta20

nicoleta20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 20.04.2007

View Postpitulicea, on 7th February 2011, 10:07, said:

buna vreau sa-mi cumpar si eu robot bucatarie Bullet express, se merita investitia? ce dezavantaje are? multumesc
Eu detin un Bullet Express de jumatate de an si sunt foarte multumita. Aluaturile pentru prajituri si pizza , cremele pentru torturi le fac numai cu Meal Mixer , legumele pentru ciorbe si diverse mancaruri le toc si feliez cu Meal Maker, iar sucurile ies ok ,fara pulpa, fructul fiind stors foarte bine. Parerea mea este ca merita investitia daca il folosesti cel putin de 3 ori pe saptamana . Ca dezavantaje - trebuie sa ai mare grija la demontarea accesoriului Juicer , daca aluatul este un pic mai tare ti se blocheaza lamelele ( dar asta e bine pentru ca nu iti suprasolicita motorul )
Acum testez Relax&Tone, daca vreti detalii intrebati-ma.

Edited by nicoleta20, 07 February 2011 - 23:36.


#25
pitulicea

pitulicea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.02.2011
Am o bebelina de 3luni si m-ar interesa pt cand o sa incep sa ii fac diverse pireuri de fructe si sucuri.  Se curata usor dupa folosire?
Cum fac rost de bani o sa il iau. Multumesc pt rapuns


Eu detin un Bullet Express de jumatate de an si sunt foarte multumita. Aluaturile pentru prajituri si pizza , cremele pentru torturi le fac numai cu Meal Mixer , legumele pentru ciorbe si diverse mancaruri le toc si feliez cu Meal Maker, iar sucurile ies ok ,fara pulpa, fructul fiind stors foarte bine. Parerea mea este ca merita investitia daca il folosesti cel putin de 3 ori pe saptamana . Ca dezavantaje - trebuie sa ai mare grija la demontarea accesoriului Juicer , daca aluatul este un pic mai tare ti se blocheaza lamelele ( dar asta e bine pentru ca nu iti suprasolicita motorul )
Acum testez Relax&Tone, daca vreti detalii intrebati-ma.
[/quote]

#26
nicoleta20

nicoleta20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 20.04.2007

View Postpitulicea, on 16th February 2011, 10:20, said:

Am o bebelina de 3luni si m-ar interesa pt cand o sa incep sa ii fac diverse pireuri de fructe si sucuri.  Se curata usor dupa folosire?
Cum fac rost de bani o sa il iau. Multumesc pt rapuns

Se curata foarte usor, nu dureaza mai mult de 5 minute demontarea si spalarea accesoriilor. Este foarte bun, eu am un baietel de 2 ani si jumatate care prefera piureurile si sucurile facute cu bullet express .

#27
andreeavd

andreeavd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.03.2011
Noi avem saltea 160*200 Dormeo Memory. Am luat-o acum cateva luni. N-am avut probleme cu livrarea, a venit exact produsul comandat prin telefon. Eu am verificat pe eticheta oricum inainte de a plati. Dupa desfacerea din vid a mirosit ca orice produs vidat, dar dupa 1 zi a disparut mirosul.

#28
dodolan

dodolan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.04.2011

View Postjosephro, on 28th April 2007, 20:37, said:

Salut, sunt interesat de achizitionarea unei saltele pentru pat.
Am gasit asa ceva si voiam sa stiu daca a mai achizitionat
cineva acest produs.

Multam. :rolleyes:

Eu am cumparat o saltea dormeo in ianuarie 2011. Am dat cred vreo 1700 lei . Va sfatuiesc sa nu cumparati . Au ceva nesanatos . Te incingi foarte rau in timpul somnului. Arde pur si simplu. NU CUMPARATI . Eu nu stiu cum sa scap de ea.

View Postandreeavd, on 10th March 2011, 19:59, said:

Noi avem saltea 160*200 Dormeo Memory. Am luat-o acum cateva luni. N-am avut probleme cu livrarea, a venit exact produsul comandat prin telefon. Eu am verificat pe eticheta oricum inainte de a plati. Dupa desfacerea din vid a mirosit ca orice produs vidat, dar dupa 1 zi a disparut mirosul.


Nu sunt ce a ce se spune . Dsti banii degeaba . Nici comode nu sunt

#29
sano

sano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.03.2010
Salut,
  As vrea sa cumpar si eu o saltea 160*200 Dormeo Memory 2+12, insa nu prin telefon sau net. Deci, stiti careva un magazin/showroom?
Daca nu Dormeo, ce alte saltele fara arcuri recomandati?
Mersi mult!

#30
derutatu667

derutatu667

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 27.11.2007
aici gasesti mai multe despre saltele.

#31
clauditu2002

clauditu2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 18.12.2008
nu am dormit o noapte pe saltea dar am probat si mi-a placut la nebunie. as vrea sa cumpar, dar e greu cand nu ai job. cat despre cumparaturile de pe net nu stiu de ce va complicati cand au inceput sa se deschida magazine si prin tara. decat sa platesc curierul, fac o plimbare si stiu ce iau. adevarul e ca nici nu prea sunt adeptul cumparaturilor de pe net. prefer sa vad ce cumpar.

#32
sano

sano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.03.2010
la fel si eu. Am renuntat la dormeo [din cauza celor spuse aici + livrare/cumparare doar pe net].
Raman la salteaua de la mobexpert parca, cu arcuri impachetate independent, saltea diamond [e 1400 ron acum]

Daca aveti careva, ce impresii puteti oferi?

#33
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
as vrea sa cumpar o Dormeo Memory 2+12 Silver Plus ( http://www.dormeo.ro...ilver_plus.html ) la 2000 ron SAU o combinatie mult mai ieftina care ar arata cam asa : http://www.dormeo.ro...orthopedic.html + http://www.dormeo.ro...renew_6_cm.html si ar fi aproximativ 1700 RON. ce recomandati ? pe nevasta o incanta foarte mult spuma respectiva.

dodolan tu ce model ai care se incinge atat de tare ?

#34
sano

sano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.03.2010
Pana la urma, am trecut de la diamond la Premier, de la mobexpert.
e superba! 1700 ron.

#35
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
nu inteleg ... sunt atat de proaste incat nu cumpara nimeni sau nu si le permite nimeni ?

#36
sano

sano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 15.03.2010
din cate am discutat cu unii care au - sunt proaste. dar e si o loterie: unele le nimeresti cum trebuie, dar 90% sunt proaste.
mai este un dezavantaj: se comanda pe net, apoi daca ai probleme... nu prea mai scapi. nici de saltea, nici de probleme.
citeste paginile anterioare pt detalii despre probleme.
   Spuma aia magica o regasesti si in saltelele de la mobexpert sau elvila. . .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate