Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Casti in jur de 1 mil

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
remedayin

remedayin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 06.04.2004
Asa cum spuneam in topic, vreau niste casti in jur de 1 mil, care sa se auda ok dar in primul rand sa fie rezistente la utilizator.
ca le iau pentru firma si altfel te comporti cu castile de acasa ca tu le-ai platit, si altfel cu alea de la munca ca sunt gratis

#2
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Dupa rezistenta materialelor castigator ar iesi Beyerdynamic. Dar nu stiu daca sunt modele care sa se incadreze in bugetul tau. Si nici cat de usor sunt de gasit.

Daca vrei calitate atat audio cat si a materialelor mergi pe unul dintre producatorii consacrati. Sennhesier, Beyerdynamic, AKG, Koss, Audio Technica.

N-ai specificat daca le vei folosi la aplicatii multimedia. (Adica daca trebuie sa aibe microfon sau nu).

#3
SpectraWave

SpectraWave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 14.04.2007

 remedayin, on Apr 17 2007, 02:47, said:

Asa cum spuneam in topic, vreau niste casti in jur de 1 mil, care sa se auda ok dar in primul rand sa fie rezistente la utilizator.
ca le iau pentru firma si altfel te comporti cu castile de acasa ca tu le-ai platit, si altfel cu alea de la munca ca sunt gratis


depinde ce vrei sa faci cu castile...

#4
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
:) Iti vand eu niste Philips ieftin si se aud suficient de bine- mari.
http://www.domo.ro/I...l-size_SBCHP200

#5
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
cauta sennheiser, hd345, sau ceva de aici: http://www.video-s.ro/casti_hi_fi.htm

#6
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
De acord cu DeeJay- am un prieten care la studio foloseste acele casti si sunt excelente. Le-a luat si la bunici- se aud beton, frecventele sunt reproduse foarte bine, fara distorsiuni etc. A, playerul era un sony adus din state (din cate stiu eu, lucrurile facute pt UE sunt slabe calitativ comparativ cu cele produse pt SUA, de exemplu).

#7
tkshinobi

tkshinobi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 31.07.2006
Tot sennheiser recomand si eu, dar atentie...joasele sunt mai puternice decat la alte brand-uri.

#8
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
ca utilizator de casti imi dau si eu cu parerea: posed de un an si ceva o pereche de casti hama cs ...ceva ,nu stiu exact seria ca le am acasa.Costa in jur de 1 mil la Bestcomputer(diverta) si au un sunet excelent,rezistente si surprinzator de confortabile.Le-am stricat acum 2 saptamani cand mi-a ramas cablul prins sub piciorul mesei si m-am ridicat brusc.Acum casca stanga se aude doar daca sucesc cablul convenabil  :huh:
Daca ai bani de Sennheiser .....

#9
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 24.03.2006
Nicolaie nu toate modele Sennheiser sunt scumpe. Cu 1 milion ROL poti alege dintr-o gama de cel putin 4-5 modele, exceptandu-le pe cele in-ear.

#10
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Ok,dar castile HAMA CS 408 pe care le-am recomandat sunt casti faine,si le poti gasi sub 1 mil,depinde de unde iei.Sennheiser faine la 1 mil gasesti?? ca la mag. din Timisoara la care am fost cu amicul meu ma indoiesc tare ca aveau Sennheiser la 1 milion.

#11
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Altec Lansing AHS-502

Le am de 3 ani si se aud ca in prima zi,iti trebuie placa de sunet meseriasa sa scoti tot din ele .  :rolleyes:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate