Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

electrocasnice Electrolux si Zanussi - Made in ???

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
mindulita

mindulita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 01.03.2004
Ajutor !

Trebuie sa inlocuiesc batrinul Arctic, are 17 ani de functionare beton, fara reclamatii, si al meu barbat a facut mari comentarii  :mad:  la alegerea mea: combina frigorifica Electrolux sau Zanussi - din acelasi brand Electrolux, arata la fel, difera oleaca pretul. 2 compresoare, 2 m, fara figuratie electronica si alte chestii fitoase...
Nici un personaj din magazinele de electrocasnice nu a stiut sa-mi spuna UNDE sunt fabricate (ce pretentie am, nu ?) sau macar unde sunt asamblate obiectele astea ! colegu' de camera a racnit la vinzator ca probabil sunt asamblate la Glina  :drac: , ca el nu gaseste nici o precizare in cartile alea, dar nici macar tablita metalica unde tot fabricantul scrie clar seria obiectului si made in ... ?
acasa mi-a intors toate obiectele consumatoare de energie el. in sus ca sa-mi demonstreze ce trebuie sa aflu.
basca nu se precizeaza cite kg. greutate suporta cele rafturi de sticla !
ce ziceti ? am vreo speranta ca aflu ceva, nu de alta, dar vreau sa las toti banii la magazin (aprox.20 mil.) si nu prea imi vine sa-i dau pe NO NAME BRAND, sau fac stanga-mprejur la patrioticul Arctic, bun - rezistent - garantat ? si cu service 3 ani
astept sfaturile voastre ;)

#2
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Eu am de 2 ani o combinas Electrolux cu 2 compresoare, fara figuri. Merge foarte bine. E facuta in Ungaria.

#3
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,636
  • Înscris: 28.11.2001
ce mai conteaza unde e facuta, (acum cred ca toate daca au scris este ceva de genu made in UE) important este sa mearga bine. asa ca mai bine mai cauti informatii despre fiabilitatea lor, chiar aici pe forum stiu ca a fost un thread foarte interesant despre frigidere&co

#4
mindulita

mindulita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 01.03.2004
multam frumos !
aveti dreptate, am mai facut o tura prin magazine si m-am lamurit. la firma asta obiectele de pe piata noastra sunt executate la unguri.
am citit tot ce s-a discutat aici despre combine. a fost educativ.
mi-am luat inima in dinti si barbatul de-o aripa si am cumparat aseara un Zanussi baban la 2 metri, cica la oferta promotionala ! cu 2 mil. mai ieftin ca la firmele concurente, adica am dat pe el 18 mil.
dupa cum mi-e norocul, sa tina macar cit spun aia la durata de functionare, ca doar consumatori suntem, nu ? nu vreau sa o las mostenire odorului.
gasca spune ca e ... cadou de 1 martie, adica sa traiesc si sa bucataresc sanatoasa... mai mult... mai bine...

#5
URSUS2

URSUS2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 09.04.2005

 mindulita, on 2nd March 2004, 10:25, said:

multam frumos !
aveti dreptate, am mai facut o tura prin magazine si m-am lamurit. la firma asta obiectele de pe piata noastra sunt executate la unguri.
am citit tot ce s-a discutat aici despre combine. a fost educativ.
mi-am luat inima in dinti si barbatul de-o aripa si am cumparat aseara un Zanussi baban la 2 metri, cica la oferta promotionala ! cu 2 mil. mai ieftin ca la firmele concurente, adica am dat pe el 18 mil.
dupa cum mi-e norocul, sa tina macar cit spun aia la durata de functionare, ca doar consumatori suntem, nu ? nu vreau sa o las mostenire odorului.
gasca spune ca e ... cadou de 1 martie, adica sa traiesc si sa bucataresc sanatoasa... mai mult... mai bine...
Mai functioneaza obectu` din discutie?
Artic facea pe vremuri frigidere bune cu compresoare USA,acum sunt conserve turcesti-beco.

#6
danm27

danm27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.03.2013
nui cumparati produse zanussi sau electrolux.
ma chinui de aproape 2 luni sa schimb(pe garantie)doua balamale la un capac din sticla de aragaz.nu se gasesc nici macar de cumparat.
service-ul din romania este egal cu zero.daca va uitati pe site-ul electrolux si zanussi nu exista adresa de e-mail sa poti face o sesizare.

#7
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 danm27, on 31 martie 2013 - 18:49, said:

nui cumparati produse zanussi sau electrolux.
ma chinui de aproape 2 luni sa schimb(pe garantie)doua balamale la un capac din sticla de aragaz.nu se gasesc nici macar de cumparat.
service-ul din romania este egal cu zero.daca va uitati pe site-ul electrolux si zanussi nu exista adresa de e-mail sa poti face o sesizare.
Nu te pot contrazice ca nu cunosc cum e la aragaz. Dar eu am de vreo 10 ani o combina frigorifica Zanussi cu 2 compresoare care fct fara probleme si a trebuit sa-i schimb usa de la congelator (s-a rupt garnitura) si un raft de pe usa pe care l-am scapat pe jos si l-am spart. Am fost la service si in 2 saptamani mi-au adus piesele comandate ,in fata mea, din Germania (?)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate