Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

MAGAZINUL ON-LINE 'QUELLE'

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#37
irina_cdoc

irina_cdoc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.06.2007
cum se poate comanda catalogul de la OTTO?pe site-ul nemtesc nu poti face comanda decat daca esti din germania...sau alte tari ca ucraina,belgia,etc
merci

#38
carinna88

carinna88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.08.2007
Irina,draga(irina-cdoc),nu te agita prea tare cu Otto pentru ca nu merita!Am comandat anul trecut de la ei si majoritatea produselor a trebuit sa le returnez,asa de penibile erau...Printre lucrurile comandate era un tablouas pictat pe pinza care mirosea ingrozitor a mucegai,un dozator pentru ulei(cu atomizor)care in fotografie era mare aproape cit antebratul,dar cind l-am primit nici macar cit o palma nu era si nici nu functiona;hainutele primite erau de o calitate indoielnica,fara eticheta firmei(cica ar fi fost de la Flashlights),nici macar o eticheta cu instructiuni de ingrijire sau compozitia materialului nu aveau...In locul tau m-as lasa pagubasa de Otto!

#39
carinna88

carinna88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 13.08.2007
Daca totusi insisti cu Otto,poti sa urmaresti in magazinele Diverta locurile unde tin astia revistele gratuite(ex.Diverta Magazin)ca parca acolo am zarit-o ultima data...

#40
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Din pacate ma vad nevoita sa dau nota proasta celor de la Quelle. Am comandat pe 26 iunie un costum de baie, cu cinci saptamani inainte de a pleca in concediu, iar ei l-au expediat cu o zi inainte sa plec eu in concediu, astfel incat el a ajuns la sase saptamani de la comanda. Daca pentru ei circa 3 saptamani, cum scrie pe site, inseamna sase si considera ca omul comanda costum de baie la inceputul verii ca sa-l poarte in decembrie, atunci sa fie sanatosi. Cred ca pachetul a plecat deja inapoi spre ei. N-au decat sa se spele pe cap cu costumul meu de baie pe care n-au fost in stare sa-l trimita la timp ca eu n-am deranjat sa ma duc sa-l ridic de la posta. Ma indoiesc ca voi mai incerca sa comand ceva de la ei, desi o data cu costumul cerusem si catalogul toamna-iarna pe care l-au trimis la termenul de 3 saptamani.

#41
Mazarel

Mazarel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2007
Am comandat si eu pe 29 iunie o pereche de pantaloni, 2 tricouri si catalogul toamna/iarna. Catalogul abia azi a venit, iar toalele inca le mai astept.  Pot sa aflu cumva ceva despre comanda mea? Daca a fost expediata? Daca mai sunt hainele pe stoc? Sau exista posibilitatea sa nu le mai primesc?  :mellow:

#42
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
Eu am fost multumita de serviciile lor, am comandat acum 2 saptamani produse de uz casnic din catalog si le-am primit azi, chiar si cei de la Curiero au fost foarte draguti.
O sa mai folosesc catalogul, chiar merita, te scuteste de umblat prin magazine :)

#43
danmih1979

danmih1979

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 19.05.2007
Buna! Tocmai am primit zilele trecute produsele pe care le-am comandat in jurul datei de 15 iulie...a durat cam o luna si le-am comandat telefonic. Imi era teama ca-mi vor fi mici dar nu ...am luat marimea 36-38 si imi sunt bune....oricum mi se par putin mai mari de 36-38. In rest sunt ok...sunt multumita. Faza e ca tot atunci am comandat si un catalog care vad ca nu mai vine...nu pot sa cred cat de mult dureaza...
Oricum in ziua cand le-au expediat mi-au trimis sms si la 2 zile au venit  :rolleyes:

Edited by danmih1979, 18 August 2007 - 18:36.


#44
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

 Claudia75, on Mar 21 2007, 11:14, said:

Salut,

As dori sa stiu daca a auzit cineva de magazinul online
de vestimentatie www.quelle.com.ro. Are sediul in Satu-Mare.
Daca ati facut vreo comanda si ce impresii v-a lasat.  :)

Multumesc.

de prin noiembrie am facut comenzi de cateva zeci de milioane la ei, efectiv mi-am schimbat toata garderoba, de la lenjerie intima pana la pardesiu, si am de gand sa-mi iau si un palton in toamna asta. sunt foarte multumita de serviciile lor.

am si trimis inapoi unele produse - incaltaminte, de multe ori sunt prea inguste si nici nu poti baga piciorul in ele - si am primit banii inapoi in aprox. 2-3 saptamani de la returnarea coletului.

singurul regret este ca mi s-ar parea normal ca la clientii fideli si care au facut deja cumparaturi definitive de multi bani, sa existe posibilitatea unor reduceri.

Edited by Dari@, 19 August 2007 - 12:05.


#45
ramonia

ramonia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.09.2007
eu am comandat de pe victoria secret.sunt foarte foarte multumita.dar nu va recomand colectia PINK materialele fiind pe masura pretului

#46
quest

quest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.01.2005
Sunt foarte nemultumit de quelle, foarte slab.
Am comandat la inceputul lui august (cam pe 5) 3 produse (o folie oglinda, o bluza si o jacheta) si am asteptat.  :rolleyes:

Dupa 20 zile mi-a venit primul produs - bluza si cum a mai spus cineva arata ca in poza, dar culori ceva mai sterse si putin cam mare (daca luati ceva de imbracat luati cu o marime mai mica dacat va spun pe site). Am spus ok pentru ca pt mine era importanta jacheta.
Dupa inca o saptamana mi-a venit si folia oglinda. Acest obiect e o mare teapa si nu e nicidecum ce arata in poze, eu am luat-o, dar inca odata am zis ok. Folia oglinda era doar 25 Ron si nu merita sa o trimit ramburs. Am asteptat pana pe 10 sept si am dat un tel sa intreb de jacheta mi-a raspuns o tanti si mi-a spus ca dureaza minim inca o saptamana. Cand am intrebat care este maximul mi-a spus ca nu stie, am intrebat daca este posibil sa astept 3, 5, 7 luni si a zis ca da si daca vreau pot renunta la comanda.
Cam asta este experienta mea eu quelle. Din poza mi-a placut foarte mult jacheta si am decis sa mai astept un timp pana sa renunt la ea, dar totodata m-am decis sa nu mai comand altadata indiferent cat de frumos arata poza.
Prudusele costa: bluza 65, folia 25 si jacheta 175. Deocamdata am primit ce era mai ieftin si am descoperit ca si prost.  :angry:

#47
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Am comandat de cateva ori de pe quelle, numai produse de firma - adidas si puma.
Nu am nimic de criticat, au fost foarte ok.

#48
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Stai sa vezi tu quest cand te trezesti cu sms ca ti s-a expediat comanda aia pe care cica o anulasei. Eu asa am patit. Oricum nu m-am dus s-o ridic ca nu mai aveam nevoie de produs.

#49
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007
@quest: intr-adevar, 2 produse nu le-am mai primit nici eu, dar la cate am comandat, alea 2 nu prea au asa de mare importanta.

singurul lucru slab calitativ au fost niste tigai (un set de 3 + un capac, scumpe) cu un start subtire de nu-stiu-ce care facea sa se autocurete tigaia numai prin inmuiere cu apa. la inceput nimic din ce gateam in ele nu se prindea si am fost cu totii super incantati de noua achizitie, dar dupa sa zic 10-12 intrebuintari.. mancarea a inceput sa se prinda si acum se si arde.  
nu stiu ce sa cred... probabil ca nu toate produsele pe care le comercializeaza Quelle srl Romania sunt chiar de la Quelle. aceeasi impresie am avut-o si cu niste camasi de noapte gen tricou lung care sunt imprimate cu un mutunachi la piept si iese culoarea din ele la spalat, par a fi turcisme.

#50
daemonyak

daemonyak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 29.05.2003
Mai nou, la comanda pe mail, cer CNP-ul! :( Nu inteleg la ce le trebuie asa ceva! Faci o comanda simpla, nu alte balarii!
A comandat cineva pana acum huse de canapele?
Haine nu mai comand ca am luat teapa de 2 ori!
Auzisem de la cineva ca astia de la Quelle preiau produse marca TCM si le vand sub brandul lor! Hmmm...

#51
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
1. pe site scrie ca daca nu au ce vrei iti trimit un produs inlocuitor. eu nu vreau decit ceea ce am vazut in catalog. exista posibilitatea de a afla daca iti trimit un inlocuitor si sa il refuz? nu are sens sa fac doua drumuri aiurea la posta.
2. pot opta pt. trimitere prin curierat? posta romana e penibila. merci.

#52
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 mihail75, on Sep 24 2007, 21:28, said:

1. pe site scrie ca daca nu au ce vrei iti trimit un produs inlocuitor. eu nu vreau decit ceea ce am vazut in catalog. exista posibilitatea de a afla daca iti trimit un inlocuitor si sa il refuz? nu are sens sa fac doua drumuri aiurea la posta.
2. pot opta pt. trimitere prin curierat? posta romana e penibila. merci.
1 daca primesti un produs si nu iti place, il poti trimite inapoi si iti recuperezi banii, cu conditia sa nu il fi deteriorat sub nici o forma
2 exista o singura optiune sa primesti produsele DOAR prin curierat (firma curiero)

#53
K-lypSo

K-lypSo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.05.2005
Am o intrebare pt cei care au returnat produse pe Quelle. Daca doresc sa trimit inapoi ceva comandat, platesc expedierea?

#54
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

 K-lypSo, on Sep 27 2007, 11:03, said:

Am o intrebare pt cei care au returnat produse pe Quelle. Daca doresc sa trimit inapoi ceva comandat, platesc expedierea?
Da, specifica si pe site daca citesti.
Insa expedierea costa circa 3-5 % din valoarea coletului. Mie la 1,5 milioane, mi-au luat vreo 30-40 mii parca, oricum ceva de genul.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate