Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

MAGAZINUL ON-LINE 'QUELLE'

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
adite

adite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.06.2008
Am patit-o si eu cu ultima comanda.Dupa ce am primit confirmarea primirii comenzii,nu am mai aflat nimic de trei luni si jumatate,desi le-am trimis trei email-uri.E buna ideea cu instiintarea firmei din Germania.Chiar ma gandesc serios sa le scriu(daca se poate in engleza) si nu voi mai face nici o comanda.Intre timp produsele comandate au disparut din oferta,asa ca nu mai am ce astepta.
Am revenit asupra mesajului deoarece am intrat pe site-ul www.quelle.com si am gasit un titlu in germana "Insolventz:Quelle-Geschaft lauft weiter".Nu cunosc limba germana,dar presupun ca se refera la insolventa firmei.Pe de alta parte,am citit in engleza ca are probleme cu creditorii si ca s-au inchis multe magazine din cauza scaderii vanzarilor.Sper ca am inteles bine.

Edited by adite, 15 August 2009 - 17:05.


#110
golanski

golanski

    Dresez bizoni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 23.11.2006
Am comandat la ei 4 tricouri...lasand la o parte faptul ca durat 2 luni ca sa le primesc...am primit doar 2 !!! Am crezut initial ca vor sa mai imi banii pe alta expeditie...dar nu...dupa 2 zile am primit un mesaj ca nu le-au avut pe stoc si o sa mi le trimita pe banii lor !
Deci, cu exceptia timpului mare de livrare...au fost corecti !

#111
SisterRay

SisterRay

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 10.09.2005
Insolvența în general nu înseamnă că o companie a dat colțul, ci îi permite acesteia să-și rezolve problemele. Insolvență nu înseamnă faliment.

#112
adite

adite

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 05.06.2008
In sfarsit,dupa exact trei luni si jumatate am primit raspunsul:
Buna ziua,
"Comanda din 03 05 nu se va mai livra, stocul pentru aceasta s-a epuizat.
Va multumesc pentru intelegere.
Cu stima,
M...... S...
Call Center"
"Intelelegerea" mea se rezuma la faptul ca am facut o comanda,produsele au fost in stoc aproximativ trei luni si ca in loc sa le primesc in termen de 30 de zile,nu le-am mai primit deloc. Pe unul dintre produse l-am comandat si anul trecut si nici atunci nu l-am primit.Concluzia mea este ca trec in oferta cat mai multe produse chiar daca in fapt nu le au sau nu le primesc niciodata din Germania.

#113
timi4

timi4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 20.05.2008
Imi zice si mie careva ce e ala codul promotional de la quelle acolo cand dau comanda imi zice sa bag unul daca nu stiu despre ce e vorba sa las liber.
De unde il pot obtine si ce facilitati promotionale imi ofera ?

#114
cris71

cris71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 14.02.2007
A cumparat cineva covorase de baie de la ei? (marca Webschatz, parca). In catalog arata foarte bine, par groase si au culori placute. Oare cum or fi in realitate?

Are cineva?

#115
mushetzel

mushetzel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 27.04.2009

View Postcris71, on 1st February 2010, 15:22, said:

A cumparat cineva covorase de baie de la ei? (marca Webschatz, parca). In catalog arata foarte bine, par groase si au culori placute. Oare cum or fi in realitate?

Are cineva?


Stiu ca raspunsul vine cam tarziu, insa sper sa te ajute.. Da, eu am cumparat covorase Webschatz de baie, si sunt multumita de ele, s-au spalat bine, si mai important, nu s-au batut, nu au ajuns niste scoarte de baie. Singura chestie, care nu stiu de unde vine, este ca unul dintre ele (cel de la baza vasului de toaleta) si-a lasat cauciucul de pe spate, in timp, lipit de gresie, insa s-a curatat repede si nu mi-a facut probleme. Daca vrei sa iti iei, sfatul meu este sa o faci. Mai ales ca in ultima vreme ajung coletele si in 1 saptamana... m-au speriat cu promptitudinea lor.

#116
Den2009

Den2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 22.09.2009
Daca stie cineva...se mai distribuie cataloagele prin posta? Sau sunt doar cele virtuale ?
Am gasit pe Google un link spre o pagina, despre care se spunea ca de acolo se poate comanda prin posta, insa e o pagina redirectionata spre Otto.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate