Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Un mic sfat!

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Tocmai ce am renuntat la sistemul meu,si anume altec lansing mx5021(care de altfel imi placea ff mult).Fiind novice, as dori sa primesc cat mai multe sfaturi despre achizitionarea altor boxe(nu 2.1,5.1 sau alte sisteme.).Doresc sa achizitionez asa ceva http://www.carsound....soundforce_1200 .Daca e cineva pe aici sa-mi spuna daca sunt ok,cineva care le-a auzit.De asemenea as dori si o parare despre un amplificator care s-ar potrivi pentru aceste boxe..Daca cele din link nu vi se par ok,nu merita, accept o alta propunere(cam aceeasi bani).Mentionez ca suma de care dispun este de aprox 6 mil.:D..Multumesc!

#2
P90

P90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.09.2006
Mai bine asa ceva: http://www.carsound..../magnat_altea_3 sau http://www.carsound....nat_monitor_880 .
Alea din link-ul tau par mai mult a boxe de mahala.
Du-te si prin Altex si asculta Eltax Concept 400, care sunt la pretul de 500 ron.
Pt. un buget restrans ar fi bune si cele de la Blue Tech.

#3
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006
du-te prin magazine si asculta, ideea e sa-ti placa tie cum se aud si cum arata, nu stiu daca stai in centru, la periferie sau la mahala da daca tie iti place cum arata si cum canta o pereche de boxe ia-le frate, nu te lua dupa altii :D
parerea mea este ca e o greseala sa cumperi o pereche de boxe fara sa le asculti tu cu urechea ta!
pentru un buget redus cea mai buna varianta mi se pare un amplif la SH (bani mai putini, calitate in general buna)
da tu decizi, sunt banii tai!

#4
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005

View PostMembruAnonim, on Mar 3 2007, 12:41, said:

Tocmai ce am renuntat la sistemul meu,si anume altec lansing mx5021(care de altfel imi placea ff mult).Fiind novice, as dori sa primesc cat mai multe sfaturi despre achizitionarea altor boxe(nu 2.1,5.1 sau alte sisteme.).Doresc sa achizitionez asa ceva http://www.carsound....soundforce_1200 .Daca e cineva pe aici sa-mi spuna daca sunt ok,cineva care le-a auzit.De asemenea as dori si o parare despre un amplificator care s-ar potrivi pentru aceste boxe..Daca cele din link nu vi se par ok,nu merita, accept o alta propunere(cam aceeasi bani).Mentionez ca suma de care dispun este de aprox 6 mil.:D..Multumesc!

Nu ai spus ce vrei sa faci cu boxele, ce muzica asculti, ce vrei sa "stie" boxele.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

View Poste_X_tas_Y_, on Mar 3 2007, 16:29, said:

Nu ai spus ce vrei sa faci cu boxele, ce muzica asculti, ce vrei sa "stie" boxele.
pai cum sa zic...de mx5021 pe care-l aveam inainte era ok...putere destula pt o camera,claritate f ok...ce vreau acum ...putere  mai mare si bineinteles claritate pe masura...ma gandesc ca daca mi-as mai lua un sistem care sa fie peste cel pe care l-am avut as da ceva mai multi bani(in banii astia,zic eu,obtin ceva mai puternic si aceeasi claritate achizitionand un set de boxe cu un amplificator.)gen de muzica ascultat..nu stiu ce sa zic...buddha bar unde sonorizarea are un rol destul de important cred eu...multe genuri in rest....fara manele,hip-hop,r'n'b,house,trance..si lista poate continua:D

#6
sfarmamij

sfarmamij

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.10.2007
tot am vazut scris pe aici car-sound si nu vreau decat sa te pun in tema cu asta
si eu am fost incantat de preturile lor mici afisate la rubrica promo
mi-au lasat un gust amar , m-am simtit ca si cum as fi fost in vitan cu niste manglitori
cum e posibil ce e acolo la preturi bune defapt nu mai sunt pe stoc ,
dar aceleasi pachete ti le da la pret mai mare dupe ce te ibbarliga cu vrajeala lor de parca ai fi ultimul prost  
sfat feriti-va de jarle
la fel s-a intamplat si la bee-loud

#7
ans

ans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 02.01.2007
Eu nu as fi dat mx-ul. Deja ma gandesc serios sa-mi mai cumpar unul  :inlove: . Sa am piese de rezerva  :naughty: , ca sunt pe cale de disparitie. Stiu ca la un moment dat voi da de ceva mai multi bani si-mi vor face cu ochiul altele. Dar faza ca ai dat mx-ul si iei ceva in aceeasi gama de pret....Stiu ca sunt total offtopic dar am spun si eu.

Eu iti sugerez precum a spus si @P90 Eltax....in banii de care dispui. Daca vrei SH ar fi mai multe variante. Dute si asculta Eltax-urile alea...mai cauta un amp SH poate iese ceva.

LE: Acum vad ca topicul este de ceva vreme  :o  deci cred ca omul si-a cumparat deja.

Edited by ans, 14 November 2007 - 23:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate