Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Insula Lefkada

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
7033 replies to this topic

#1
oana8188

oana8188

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.07.2006
In urma "sapaturilor" facute pe net despre Grecia (destinatia mea turistica 2007) am dat peste un articol care zice ca cea mai frumoasa plaja din Grecia si printre primele 20 din Europa este Porto Katsiki de pe insula Lefkada.

http://www.wohoo.co....-katsiki-beach/
Din cate am observat, agentiile nu pomenesc de aceasta destinatie.
Daca aveti informatii despre cazare, preturi, impresii, va rog sa-mi spuneti si mie.
Precizez ca vom merge in Grecia cu masina si ca nu avem pretentii de 5 stele.  





NU povestiti despre trasee si alte probleme legate de transportul cu masina.  
Pentru asta va rog sa folositi acest topic:  http://forum.softped...howtopic=141216

Edited by ferrellroo, 19 May 2010 - 22:19.


#2
ObjectOrientedDatabase

ObjectOrientedDatabase

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 13.02.2007
Ce mi se pare ciudat e faptul ca primul website are si o sectiune in kb. romana.
Ceea ce ma face sa cred ca NU ESTI STRAIN(A) ... DE ASPECTELE ECONOMICE !

CONCLUZIA: RECLAMA MASCATA

#3
oana8188

oana8188

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.07.2006
????
Am pus la nimereala 2 link-uri cu poze ale plajei respective.
De unde era sa iau poze? Nu de pe net?
Si de ce aveti domnule objectoriented... atitudinea asta superioara? Daca am facut o greseala se putea formula o observatie si altfel, cu mai mult bun simt!
Oana

#4
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Reclama , nereclama zona pare superba si chiar as vrea niste detalii.
Apropo si daca ar fi reclama nu cred ca ar fi problema ta ci eventual al unui moderator  B)
In concluzie daca e reclama , Oana te rog PM cu detalii , daca nu astept pareri de la cei care au fost.

#5
Adi_B

Adi_B

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 04.01.2006
Pentru a nu mai deranja si fiind link direct la o site-ul unei pensiuni care vrea clienti romani a fost sters primul link postat de oana8188

Oricum locatia pare intr-adevar interesanta. Daca a fost cineva pe acolo rugam sa ne povesteasca si noua care e atmosfera, daca sunt multe posibilitati de cazare (sa le si mentioneze, daca au stat acolo)

#6
oana8188

oana8188

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.07.2006
Din ce am aflat eu de pe net, insula Lefkada e "legata" de Grecia continentala printr-un pod si printr-un tunel construit sub apa. Deci se poate ajunge acolo fara probleme cu masina.
N-am vazut pe nici unul din site-urile vizitate super hoteluri de 4-5 stele, ba dimpotriva; sunt multe vilute si apartamente. Impresia mea e ca insula nu e exploatata la maxim din punct de vedere turistic, lucru care nu poate decat sa ma bucure. Eu cautam o locatie linistita si mai putin orientata spre comercial.
In schimb, plajele sunt superbe. Si ca sa nu mai existe discutii o sa postez aici cateva imagini cu peisaje din Lefkada.

Attached Files



#7
dflc03

dflc03

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 27.03.2006
http://greeklandscap...ce/lefkada.html

#8
oana8188

oana8188

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.07.2006
Mersi mult pt link. E parcurs :D

#9
areal51

areal51

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 08.09.2006
Gata! La Poros ma duc! cea mai limpede apa :) >>> Proprio lungo la spiaggia di Poros, premiata con la stella d'
oro per le sue acque cristalline ......tunelul pe sub apa e la Preveza si treci pe langa aeroport sa mai scurtezi din drumul spre insula.

#10
oana8188

oana8188

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.07.2006
Fain si la Poros. M-am orientat, deocamdata, spre o statiune din sud. Ca, din cate am inteles, pe plajele din vest nu prea poti face plaja decat dupa 12. Oricum nu e nimic stabilit.
Vad ca nimeni nu stie nimic despre insula asta.

#11
[mz]

[mz]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 352
  • Înscris: 21.11.2006
Pare faina insula, dar insuficient explorata de autoritati pentru a intra serios in circuitul turistic.

#12
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006

 [mz], on Mar 6 2007, 11:40, said:

Pare faina insula, dar insuficient explorata de autoritati pentru a intra serios in circuitul turistic.


pai eu zic ca e destul de mult bagata in circuiele turistice...un simplu search pe google "lefkada island" si gasesti destule informatii despre insula. nu o fi promovata in romania :)))
uitati ce am gasit aici  sau aici

si eu planuiesc la vara, de fapt spre septembrie o vacanta in grecia, dar mai la sud...sunt niste insule cu o apa de o claritate de zici ca esti in maldive :))

Edited by mirwoona, 06 March 2007 - 13:13.


#13
sensuela

sensuela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.08.2006
Mirwoona! spune-ne si noua cum se numesc acela insule! Si daca ai mai fost sau ai poze sau orice altceva!  Am fost anul trecut in Grecia si vreau neaparat sa merg si in aceasta vara.

Share your secret ! :rolleyes:

#14
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006
eee, nu chair maldive maldive, dar oricum, se simte o diferenta intre apele din nordul greciei si cele din sud :D

In sudul peloponesului, insula sapientza, schiza, kythira. dar singurul inconvenient este ca se ajunge destul de greu, ma refer la timp.  plus ca in aceste locuri nu veti intalni la fel de multi turisti precum in insulele promovate in romania.

Edited by mirwoona, 06 March 2007 - 20:52.


#15
hyperionx21

hyperionx21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2006

 mirwoona, on Mar 6 2007, 20:48, said:

eee, nu chair maldive maldive, dar oricum, se simte o diferenta intre apele din nordul greciei si cele din sud :D

In sudul peloponesului, insula sapientza, schiza, kythira. dar singurul inconvenient este ca se ajunge destul de greu, ma refer la timp.  plus ca in aceste locuri nu veti intalni la fel de multi turisti precum in insulele promovate in romania.

Salutare! Daca tot veni discutia, stie cineva vre-o agentie care ofera sejururi in kythira? Eu nu am gasit nici una...

#16
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006
pai nu prea se baga nici o agentie de la noi...de aia iti recoamnd mai bine sa-ti faci singur sejurul. are aeroport insula, si sunt zboruri din atena in fiecare zi daca nu ma insel, insa, din bucuresti nu prea cred sa ofere cineva :D  (am si dat un search acum pe net si n-am gasit nici o agentie romanesca)

iar pana in atena iei avion din buc sau daca vrei mai ieftin, trenul, care face o zi ;))

#17
oana8188

oana8188

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 22.07.2006
Mirwoona, tu unde vrei sa mergi? Cu masina? Si cum faci cu cazarea daca agentiile noastre inca nu promoveaza destinatiile astea?

#18
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006

 oana8188, on Mar 8 2007, 13:40, said:

Mirwoona, tu unde vrei sa mergi? Cu masina? Si cum faci cu cazarea daca agentiile noastre inca nu promoveaza destinatiile astea?

pai eu vreau sa merg cu trenul, ca exista pana in atena si de acolo ori cu vaporasul in uan din insulele din apropiere ori cu autobuzul in pelopones. au fsot niste prieteni vara trecuta si exista autobuze. iar in legatura cu cazarea, gasesti pe multe siteuri. cauta pe google accomodation in greece :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate