Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Paradisul Verde

- - - - -
  • Please log in to reply
130 replies to this topic

#1
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
Am fost la Paradisul Verde.

Ce mi-a placut: spatii mari , case de o arhitectura mai deosebita. teren tenis, balta ( desi nu stiu cat de curata este).

Ce nu mi-a placut: locatia fata de DN1, lipsa de paza, betonul care este drept strazi, lipsa magazin, scoala , gradinita. cam putine case avand in vedere ca este cel mai vechi ansamblu rezidential pe piata.

Are cineva idee daca alde tantareanu vinde doar lotul de teren fara constructie?
Sau cat costa cu constructie?

Cei care cunosc proprietari pe acolo , ceva impresii daca se poate.

#2
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
nu vinde fara constructie. Dar in acest moment nu mai vinde deloc, vrea sa termine ce a inceput. Oricum pretul teren viabilizat (dar fara racordare la utilitati) este 120 eur... m-am oprit acolo :)

#3
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
si atunci cat e mp construit de casa?

#4
CRG

CRG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 30.08.2005
nu mai stiu, dar era mult, mult mai mult decat cu alti constructori, chiar si la casele din lemn. Proiectele erau ff limitate ca si design. Din pacate, toate informatiile le-am obtinut de la biroul lor din Paradisul verde, iar hartiile obtinute le-am aruncat (iti dai seama cat de mult m-au convins si impresionat).

am niste fosti colegi acolo care in schimb si-au luat doar teren si nu au construit inca sau au construit cu altii..

Din intrebat in stanga-dreapta, o sa se construiasca f mult in zona, chiar in apropierea terenurilor lui Tantareanu.

#5
wub

wub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.10.2005

 turbo trabannt, on Feb 19 2007, 12:06, said:

Ce nu mi-a placut: locatia fata de DN1, lipsa de paza, betonul care este drept strazi, lipsa magazin, scoala , gradinita. cam putine case avand in vedere ca este cel mai vechi ansamblu rezidential pe piata.

1. Este paza de la intrare si aproape la orice colt o sa vezi paznici.
2. Este magazin langa gradinita dar si la intrare in complex
3. exista gradinita
4. Daca cumperi ( desi nu prea cred ca mai este de vanzare) trebuie sa construiesti intr-un an.

#6
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 wub, on Feb 23 2007, 00:17, said:

1. Este paza de la intrare si aproape la orice colt o sa vezi paznici.
la intrare este dar intrare e la vreo 500 de metri de case. m-am plimbat 3 ore pe acolo si nu am vazut un garcea de securitate pe acolo
2. Este magazin langa gradinita dar si la intrare in complex
magazin <> butic
3. exista gradinita
privata? cati copii sunt acolo si care e scorul?
4. Daca cumperi ( desi nu prea cred ca mai este de vanzare) trebuie sa construiesti intr-un an.
utilitati iti da? scorul/mp? toata tarlaua aia goala e vanduta si se va construi intr-un an? esti sigur?


#7
crik

crik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.02.2007
Turbo te sfatuiesc sa te duci la ei la birou (care se afla chiar in Paradisul Verde langa Gradinita ) si vei afla toate detaliile de care ai nevoie.
Parerea mea este ca Paradisul Verde este una dintre cele mai civilizate zone rezidentiale din jurul Bucurestiului.
Daca vei merge vei afla ca in PUZ sunt cuprinse atat zone comerciale, zone de agrement,.......pana la biserica si cimitir.
Pana la urma este singurul cartier pe care cineva a putut sa il controleze ( ca si arhitectura), ma refer aici la aliniere, aliniament, regim de inaltime. Ceea ce da cartierului un caracter special.
Am vazut ca ai comentat despre gradinita si de cum, cine, si pe cati bani merg copii acolo.
Daca ai merge sa vezi gradinita ai vedea cat de frumoasa este, iar daca te referi la pret afla ca ea este facuta pentru cei ce locuiesc acolo nu pentru cei ce se smiorchaie ca dau bani pentru copii lor.
Daca ajungi la asa ceva .....................este clar ca nu este locul tau acolo.
Sincer eu personal as vrea sa locuiesc acolo.

#8
wub

wub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.10.2005
Toata "tarlaua" aia o sa fie un teren de golf. S-a inceput constructia la sala de gym si in curand la piscina. e in plan si un magazin mai mare in interior. Dar mai bine te duci la ei la birou si ii poti intreba ce doresti. Din cate stiu la gradinita pretul e de 500-600 de lei pe luna si parca nu include si masa. Despre cati copii sunt nu stiu sa iti zic.

#9
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

 turbo trabannt, on Feb 19 2007, 16:18, said:

si atunci cat e mp construit de casa?
Dacă-mi aduc bine aminte, pe la începutul lui 2006 pe o casă de vreo 150mp și vreo 650 mp de teren cerea cam 150.000 de euro. Casa din lemn, firește.

#10
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 mufă, on Mar 2 2007, 03:44, said:

Dacă-mi aduc bine aminte, pe la începutul lui 2006 pe o casă de vreo 150mp și vreo 650 mp de teren cerea cam 150.000 de euro. Casa din lemn, firește.
cam scump. dar probabil iti vinde facilitatile alea de care ziceati voi : teren de golf, magazin , etc . plus ca iti vinde vecinii.

cred ca m-am exprimat cam gresit si lapidar in legatura cu gradinita. e normal sa fie privata  ;) insa sunt gradinite private de private in bucuresti acolo sunt copii de deputati si senatori adusi cu SPP -ul la gradinita si unde cel mai important este cat de mult a furat tati si ce silicoane are mami  :rolleyes: . acolo scorurile sunt mari ( gen 500 euro pe luna ) tocmai pt a lasa "fraerii care munceste" pe dinafara.

incerc sa evit o astfel de gradinita intrucat copilul nu are nimic de invatat de acolo. o gradinita privata de calitate la un scor de 500-600  de lei  mi se pare rezonabila.

de aceea am considerat importanta detaliile despre gradinita ca un prim indicator ce fel de oameni sunt acolo.

si unde anume e biroul ala de vanzari ? pe dreapta cum intri?

multumesc oricum pt detalii.

Edited by turbo trabannt, 01 March 2007 - 18:46.


#11
wub

wub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.10.2005
Te opresti la intrare si il intrebi pe paznic sau te plimbi prin cartier si e in spatele gradinitei. Nu ai cum sa  ratezi gradinita ca e pictata cu personaje din povesti.

Ultimul pret pe care il stiu e de 650 euro/mp constructia si 150/mp terenul cu utilitati.

#12
cipaul

cipaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,160
  • Înscris: 15.10.2006
Un pret recent este de 160 Euro/mp (TVA inclus) dar se pare ca se mai vinde doar prin vara.
Daca doriti incercati direct la birou poate mai gasiti ceva.
Pretul constructiilor difera in fc. de structura: pe caramida sau pe structura usoara.
Terenul se poate vinde si fara constructie dar trebuie sa construiesti pe el intr-un termen (?)

#13
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

 cipaul, on Apr 11 2007, 21:39, said:

Terenul se poate vinde si fara constructie dar trebuie sa construiesti pe el intr-un termen (?)
Din cîte știu Țînțăreanu nu vinde doar teren.

#14
wub

wub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.10.2005
ba da vinde si doar teren. ultimul pret pe care l-am auzit e de 200 acum si ca ar mai fi cumparat in prelungirea paradisului in partea dreapta cum te uiti la padure.

#15
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
accesul la terenul de tenis si celelalte este numai pentri locatari sau este permis si pentru vizitatori?

#16
wub

wub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.10.2005

 turbo trabannt, on Apr 12 2007, 10:28, said:

accesul la terenul de tenis si celelalte este numai pentri locatari sau este permis si pentru vizitatori?


Locatari, dar nu iti cere nimeni buletinul. Astept sa termine sala de fitness si mult asteptata piscina....

#17
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 wub, on Apr 12 2007, 21:18, said:

Locatari, dar nu iti cere nimeni buletinul. Astept sa termine sala de fitness si mult asteptata piscina....
aha , deci chiar daca sunt vizitator am acces . terenul de tenis ma intereseaza in mod special.

200 Euro e cu utilitatile trase?

#18
wub

wub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.10.2005
da, cu utilitatile trase, dar fara bransamente pt care iti trebuie contract separat gaz, curent. Include si alimentarea cu apa rece si evacuarea. Pt gaz si electricitate iti mai trebuie cam 1500 de euro.

Tot nu ai gasit locuita/terenul ideal...ca stiu ca tu cauti si te stresezi de mult....poate ca nu exista  :D

Edited by wub, 12 April 2007 - 12:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate