Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Si Dumnezeu a zis sa fie codecuri...si lumea s-a saturat de ele !!!!

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
well yea... le-am pus deja si parca e OK.. sa vad.. 10x

#56
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
damn.. another problem! Cred ca de cand am dezinstalat Ace Mega Codec Pack nu imi mai merg *.wma in winamp. In media player merg fara propbleme.. am dezinstalat winampul, l-am pus back.. no good result.. HELP? :D

#57
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004

Mtz, on Jan 31 2004, 14:29, said:

Cand Menetz va avea ceva mai mult timp liber la dipozitie, poate va termina si el de facut "pachetelul" ala de decodere, ca sa nu mai trebuiasca date o groaza de link-uri pentru a vedea 2 filme.
Va contine decoderele pe care le-a zis Courage in afara de XviD, care va fi cel al lui Nic. Va avea (sper) sub 1 MB.
enjoy,
Mtz

Se aude ceva cu pachetul de decodere?

Later edit: Dupa o cautare mai atenta pe forum l-am gasit. :oK:

P.S. 1. Cred ca este varianta din 03.05.2004.
2. Daca dezinstalez toate codecurile si instalez " Mtz Codec Pack " mai am nevoie si de altceva pt. a vedea subtitrarile? ( in "Read Me" nu spune nimic despre ele)

Edited by google, 21 January 2005 - 13:04.


#58
Soacra

Soacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.06.2004

arty, on Feb 18 2004, 04:34, said:

1) cel mai bun player este playerul DVD standalone... pe un TV HDTV cat mai mare si in format 16:9 cu o instalatie surround adevarata... daca mai completezi cu un TiVO HD si evident un recliner de piele experienta devine si mai placuta.
2) n/a

<{POST_SNAPBACK}>


Daca ai sa pui divx pe asa ceva o sa vezi numai patrate-patrate, divx-urile nu sunt pentru ecran mare, tot DVD-ul ramane solutia. DVD-playerele nu se compara la calitate cu PC-ul, cel putin alea de 3-4 milioane sunt sub orice critica.

#59
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
si eu am nevoie de niste codecuri dar nu stiu ce sa mai incerc pentru ca nu merge nimic.
acum am instalat xcodecpack, si tot degeaba.
singurul program in care se vede bine este BSPlayer v0.82 , in rest cu orice program incerc se vede cu un zoom in de 50% si cutting edge...
ce as putea sa mai incerc?

#60
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
never mind, am rezolvat-o singur.
Era de la video card, zoom in.

#61
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004

Yorks6, on Jan 24 2005, 17:01, said:

si eu am nevoie de niste codecuri dar nu stiu ce sa mai incerc pentru ca nu merge nimic.
acum am instalat xcodecpack, si tot degeaba.
singurul program in care se vede bine este BSPlayer v0.82 , in rest cu orice program incerc se vede cu un zoom in de 50% si cutting edge...
ce as putea sa mai incerc?

<{POST_SNAPBACK}>


incearca MV2Player

LIR, :vampire:

#62
Yorks6

Yorks6

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,417
  • Înscris: 07.06.2004
da mersi il am si pe ala dar nu-mi place.
Singurul care imi place cu adevarat este power dvd 6 , e super din toate punctele de vedere.  Cel mai mult imi place pentru ca are mai multe  optiuni pentru sunet.
de la 2 speakers la 8, headphones... listening in mod stereo, dolby digital,  dolby prologic ii x, Dolby Surround, Dolby virtual speaker ... and so on ....
Nu recunoaste fisierele subtitrate daca sunt separate de film ... doar daca e dvd atungi merge si subtitles.
Am urmarit si eu cateva filme cu subtitles dar sunt sub orice critica, nu se compara cu cele de la tv. Pe mine mai mult ma incurca. Pentru ca de multe ori traducerea e diferita si cand citesti altceva e aiurea. Plus ca sunt si greseli de ortografie ... asa ca daca stii engleza you're better off without them.

problema cu video files am rezolvat-o, era de la video card cum am mai scris.

#63
XSpeed

XSpeed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 24.08.2004
Salut,

Exista vreo metoda pentru a instala codecul div3 fara a folosi tot pachectul de codecuri DivX? A aparut mai nou vreo alternativa mai eftina la "resursele hardware folosite", pentru suita de codecuri DivX, sau este cea mai "capabila" si cea mai "putin pretentioasa"

Pentru ca nu reusesc sa mai gasesc vreun post recent pe forumul softpedia, despre ce softuri mai foloseste lumea pentru vizionare ok a filmelor, si pentru a face cat mai multa "economie de resurse"(unii detin tehnologie invechita), ce noutati au mai aparut in domeniu, sau au ramas valabile parerile anterioare si timpurii din threadul de fata?

Multumesc!

#64
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Incearca VLC - e solutia cea mai eleganta daca vrei doar vizionare, te scuteste de toata bataia de cap cu codecii.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate