Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Problema cu boxe!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
m4k4v3l1

m4k4v3l1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.02.2007
Am si eu o intrebare... am niste boxe Mingsound, una activa si cealalta pasiva de 450 W, iar de la un timp am observat ca paraie, tweeterul mi se pare. Nu paraie pentru ca ia parazitii de pe cablu sau de la sursa, paraie si fara nici un cablu bagat in ele. Poate sa imi spuna cineva de ce? si ce as putea sa fac?

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,392
  • Înscris: 08.12.2006

 m4k4v3l1, on Feb 13 2007, 23:26, said:

Am si eu o intrebare... am niste boxe Mingsound, una activa si cealalta pasiva de 450 W, iar de la un timp am observat ca paraie, tweeterul mi se pare. Nu paraie pentru ca ia parazitii de pe cablu sau de la sursa, paraie si fara nici un cablu bagat in ele. Poate sa imi spuna cineva de ce? si ce as putea sa fac?
fara nici un cablu adica fara semnal audio? probabil ca doar cea activa... asta ar insemna ca paraitul vine din ampliful de inalte, trebe dus la doctor
dar daca paraie atunci cand canta tweeterul e pe duca, se poate rebobina sau schimba

#3
drako

drako

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.11.2005
e clara treaba ... ai bagat sunet distorsionat in el. Cu timpul bobina se incinge si se topesc litele din bobina ,se undes, impedanta scade frumos pana cand o sa iti moara de tot.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate