Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Nokia 6085

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#55
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
Si-a luat cineva din familie acest telefon si m-ar ineresa daca stiti ce cablu de date trebuie cumparat pt pc si daca ar merge sa ii dau cardul de la motorola v360 pe care il am eu. e vorba de cel care vine cu telefonul acela de 64 mb... Se potriveste ? Multumiri

#56
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,049
  • Înscris: 10.09.2005
CHiar nu stie nimeni sa raspunda? Am un cablu USB de la un nokia 6280... Merge si la 6085? Mai trebuie ceva instalat, driveri etc?

#57
razvandanutz

razvandanutz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2008
am luat si eu vreo 30 de teme pt nokia 6085 de pe diferite site`uri si la toate dupa ce le aplic si intru in meniu pe marginile ecranului sunt 2 linii albe...........are cineva sau stie vreun site cu teme care sa nu se mai vada asa?

#58
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 31.03.2005

View Postgerbil, on Dec 30 2007, 16:07, said:

CHiar nu stie nimeni sa raspunda? Am un cablu USB de la un nokia 6280... Merge si la 6085? Mai trebuie ceva instalat, driveri etc?
cablul merge fara probleme si trebuie doar nokia pcsuite de pe site.

#59
sosolinu

sosolinu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.02.2007
poate cineva sa puna cateva poze facute cu nokia 6085.vreau sa vad cum sunt.multumesc anticipat

#60
Sad_Angel2007

Sad_Angel2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 05.10.2007
Salutare am si eu un Nokia 6085 si am vrut sai fac update la soft cu nokia softupdater si sa luat curentu in timpul operatiuni. am incercat sal aprin si nu se mai aprinde cam ce as putea sai fac???? cand il conectez la usb il vede dar nu ia driver sau sal accesez va rog astept sugestii :puke:

Stie careva cum se intrea in meniu bootloader la nokia 6085 >>

#61
onutza88

onutza88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 27.06.2008
salut,am si eu o problema cu nokia 6085,mi se face albastru ecranul dupa ce deschid clapita.e posibil sa fie de la soft,sau display? va rog sa ma ajutati.

Attached Files



#62
gsmradu

gsmradu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.06.2008

View Postonutza88, on Aug 27 2008, 19:08, said:

salut,am si eu o problema cu nokia 6085,mi se face albastru ecranul dupa ce deschid clapita.e posibil sa fie de la soft,sau display? va rog sa ma ajutati.
cred ca ii de la folie...am avut si eu problema asta pt ca ma tot jucam cu clapeta...

#63
onutza88

onutza88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 27.06.2008

View Postgsmradu, on Sep 1 2008, 19:31, said:

cred ca ii de la folie...am avut si eu problema asta pt ca ma tot jucam cu clapeta...
si se poate rezolva problema?? :(

#64
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
Pare un telefon destul de bun,dar nu se compara cu 5310 Xpress Music

#65
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View Postonutza88, on Sep 8 2008, 20:26, said:

si se poate rezolva problema?? :(
Nu imi dau seama ce a vrut sa zica gsmradu,dar eu zic sa mergi cu el la un service si vezi ce are,presupun ca ori e displayul(de la prea multa joaca cu clapeta) ori din soft,una din doua ;)

#66
onutza88

onutza88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 27.06.2008

View PostAdelinPuya, on Sep 8 2008, 22:21, said:

Pare un telefon destul de bun,dar nu se compara cu 5310 Xpress Music
posibil sa fie mai bun 5310,oricum tin sa mentionez ca al meu pare bun da in realitate nu e.anu trecut lam avut in service 2 luni, inca il am in garantie da nu mai vreau sa il trimit la bucuresti ca respectivii de la nokia lucreaza de mantuiala si poate imi fac o "surpriza".

#67
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 31.03.2005
cam cat va mai tine bateria. la mine nu trece de 3 zile. si nu e vorbit mult. si cred ca e de la ultimul update de soft 6.00.activeaza ceva care consuma.

#68
onutza88

onutza88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 27.06.2008
bateria ma tine 3-4 zile si vb la el destul de mult :)

#69
Lupsa

Lupsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 01.03.2008

View Postdadi, on Feb 16 2007, 19:36, said:

salut,
am butonat si eu telefonul acum citeva zile la Media G******. abia il adusesera. parerea mea e ca e un produs cu un raport pret/calitate de exceptie. E un mobil mult mai destept si mai ieftin decit 6125 si mai dotat decit nokia 6070/6080, care sunt tot in segmentul "economic" de la Nokia. mi-am placut in mod deosebit  tastatura si  faptul ca pare solid si bine facut. materialele par insa de calitatea  a doua si telefonul are o grosime cam mare. ecranul nu e deloc mare si nici design-ul nu e cine stie ce.  
daca nu te deranjeaza cum arata, cred ca e o afacere f. buna acest telefon. are si o gramada de functii, lucru normal avind in vedere ca a fost lansat de curind.
eu am un SE k610i si e in service dupa nici doua luni de la cumparare. Nokia ramine Nokia
Am un Nokia 6085 de peste  un an de zile si sunt foarte multumit de el . Nu am avut probleme de nici un fel pana acum. Pot sa spun ca sunt multumit si de felul cum arata mai grosut, adica mai pentru barbati zic eu.

View Postsosolinu, on Feb 12 2008, 10:03, said:

poate cineva sa puna cateva poze facute cu nokia 6085.vreau sa vad cum sunt.multumesc anticipat
Nu am acum poze la dispozitie care sa se poata posta, dar te asigur ca realizeaza poze de o calitate buna. Mai putin filmuletele care sunt pline de pixeli.

#70
onutza88

onutza88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 27.06.2008

View Postsosolinu, on Feb 12 2008, 10:03, said:

poate cineva sa puna cateva poze facute cu nokia 6085.vreau sa vad cum sunt.multumesc anticipat
numai una am. nu ies grozav de bine pozele

Attached Files


Edited by onutza88, 05 October 2008 - 10:44.


#71
SGK

SGK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.08.2006
Salut!
Am si eu o problema cu 6085; imi apare pe ecran mereu ca si cum as avea castile conectate, pana si radioul se deschide chiar daca nu am castile bagate si nici nu pot sa vorbesc la telefon pentru ca nu se aude nimic in difuzor (telefonul 'crede' ca sunt conectate mereu castile). Ce sa fac? Telefonul este inca in garantie!  :down:

#72
onutza88

onutza88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 909
  • Înscris: 27.06.2008

View PostSGK, on Oct 19 2008, 08:33, said:

Salut!
Am si eu o problema cu 6085; imi apare pe ecran mereu ca si cum as avea castile conectate, pana si radioul se deschide chiar daca nu am castile bagate si nici nu pot sa vorbesc la telefon pentru ca nu se aude nimic in difuzor (telefonul 'crede' ca sunt conectate mereu castile). Ce sa fac? Telefonul este inca in garantie!  :down:
problema asta am avuto si eu, o singura data, si am inchis telefonu si dupa ce am deschis telefonu imi disparuse iconita cu casca.daca iti face si dupa ce il inchizi si deschizi la loc e mai bine sa il trimiti in service. si eu am probleme de alta natura cu al meu si e si in garantie da prefer sa il duc intr-un service unde sa il faca cum trebuie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate