Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nokia 6085

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#1
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
http://www.gsmarena....a_6085-1705.php

Il foloseste cineva?
Doresc sa-l achizitionez si mi-ar fi de folos cateva impresii de ca cei care l-au utilizat

#2
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
Nimeni ?

#3
dadi

dadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 05.02.2007

View Postvladut_v, on Feb 16 2007, 14:27, said:

Nimeni ?
salut,
am butonat si eu telefonul acum citeva zile la Media G******. abia il adusesera. parerea mea e ca e un produs cu un raport pret/calitate de exceptie. E un mobil mult mai destept si mai ieftin decit 6125 si mai dotat decit nokia 6070/6080, care sunt tot in segmentul "economic" de la Nokia. mi-am placut in mod deosebit  tastatura si  faptul ca pare solid si bine facut. materialele par insa de calitatea  a doua si telefonul are o grosime cam mare. ecranul nu e deloc mare si nici design-ul nu e cine stie ce.  
daca nu te deranjeaza cum arata, cred ca e o afacere f. buna acest telefon. are si o gramada de functii, lucru normal avind in vedere ca a fost lansat de curind.
eu am un SE k610i si e in service dupa nici doua luni de la cumparare. Nokia ramine Nokia

#4
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
Mersi de impresii !

#5
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
A aparut la Media Galaxy, exista si la Nokia Romania ... asta oficial !

#6
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
Nu l-a luat nimeni ?

#7
Tony TTC

Tony TTC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 401
  • Înscris: 17.08.2005
Il am la mine la magazin de vanzare in jur de 570 RON. Ca desing arata frumos mai ales cu clapita deschisa. :)
Dar cand il aprinzi te apuca durerile de cap cant te uiti la display, slabut tare. Ce imi place e ca are card. Acu depinde ce vrei tu de la un telefon.
Eu mi-am spus parerea.

#8
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
Mda l-am vazut si eu live doar in vitrina. Mi s-a parut mult mai MARE decat pe gsmarena :) ... ce-mi recomandati in aceiasi bani, dotari apropiate. Ma intereseaza 1. apelare vocala, 2. handsfree Incorporat, 3. card microSD, autonomie, BT A2DP, restul sunt pe locul II

#9
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
A aparut si in oferta Vodafone! Aveti idee daca e brand-at ?

#10
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
L-a cumparat cineva, pana la urma ?

A aparut si in Germanos, pret foarte bun cu abonament 99 RON !

#11
ghiorghyos

ghiorghyos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.03.2006

View Postvladut_v, on Mar 19 2007, 17:19, said:

L-a cumparat cineva, pana la urma ?

A aparut si in Germanos, pret foarte bun cu abonament 99 RON !

NU e suspect de ieftin?
99 RON la abonament de 9 euro. Mi se pare insa mai convenabil la 5 euro cu 1.49 milioane. La banii astia e adevarata pomana. Card MicroSD (43 RON - 1GB), radio, mp3Player, camera foto/video, BT, Handsfree... la banii astia nu mai iei in considerare ecranul slabut (care am vazut eu ca e cel de la 6070). Si nu ma deranjeaza ecranul in mod deosebit (acum am Nokia 1100). La 149 ROn, gasesti numai petarde de Philipsuri/Samsunguri de 2 parale.
Imi place in mod deosebit interiorul, mai ales tastatura (ma refer la varianta neagra), care iti face placere sa o butonezi. Lookul exterior nu ma impresioneaza, mai ales la variantele argintie si "rozalie". Presupun ca suprafata lucioasa are efect anti-murdarire si se toceste mai greu. Mu stiu cum sta situatia in ceea ce priveste amprentele.
Un motiv de ingrijorare ar fi valoarea SAR, care am inteles ca e pe la 1.1... not good. Oricum, tre sa mor si eu de ceva, odata-si-odata... nu?

Cu toate acestea... la 149 RON nu gasiti ceva mai bun. Sper sa mai fie la oferta la Germanos pana vineri. Ma duc si iau 2, unul si pentru prietena mea.

Mi-ar placea sa aud parerea unui posesor de astfel de telefon. Stiu ca sunt multi, pentru ca ultima oara cand a fost la oferta, au avut pe stoc doar 3 zile.

Alternativa la telefonul acesta ar fi Samsung E250, dar am observat ca tot la 300 ron se gaseste, ca si luna trecuta.

#12
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
Nu mi se pare sa fie suspect de ieftin. E doar un pret foarte bun la abonare. Se stie ca Germanos-ul aplica unele politici de subventionare la anumite produse.

Daca la Germanos, cu abonament de Cosmote 60, telefonul costa 99 RON ... Internity (importatorul oficial Nokia in RO), nu-si permite sa-l dea decat cu 277 RON, acelasi abonament ... deci diferenta uriasa ! (diferenta care se simte si in pretul fara abonament) !

Parerea mea e ca telefonul intra in tara la un pret mult mai mic, dar muuul mai mic  !

La ultima consultare a preturilor aveam urmatoarele preturi (fara abonament), din importuri oficiale directe:

Internity: 520 RON
Nokia Romania: 520 RON
Vodafone: 520 RON
Germanos: 480 RON

Alte importuri oficiale intermediare sau neoficiale:

EuroGSM: 480 RON
DOMO, etc: 520 RON
Media Galaxy: 500 RON
Magazine Virtuale INTERNET: de la 460 RON

*De la ultima consultare, preturile puteau sa sufere modificari !

#13
ghiorghyos

ghiorghyos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.03.2006

View Postvladut_v, on Mar 21 2007, 19:13, said:

Nu mi se pare sa fie suspect de ieftin. E doar un pret foarte bun la abonare. Se stie ca Germanos-ul aplica unele politici de subventionare la anumite produse.

Aveti idee daca se dau si castile in pachet la Germanos? Am inteles ca radio nu functioneaza fara casti.

Am mai auzit cum ca nu ar functiona prea bine cu card, ca ar avea lag sau si-ar da restart. E adevarat?

Se aude la fel de bine ca 6131, sau e doar o copie ieftina?

#14
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,708
  • Înscris: 11.01.2005
Casti trebuie sa primesti neaparat. Nu merge radio fara casti pentru ca asta contine antena. Oricum sunt un jaf HS-5 adica cel cu o casca, nu vad de ce ar socate-o Germanosul sa o dea separat ... nu e nici o afacere. In legatuta cu cardul microSD cel mai bine ar fi sa fie si el Nokia, cu toate ca nu ar avea voie sa nu mearga si cu altceva. Dar am auzit si eu de incompatibilitati intre unele telefoane si carduri.

Edited by vladut_v, 22 March 2007 - 14:43.


#15
rellyc

rellyc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 08.06.2005
Tocmai am cumparat si eu Nokia 6085 dupa ce am pierdut un Motorola L6. Primele impresii: carcasa de plastic ieftin (macar daca o faceau ca la 6101, 6103...), ecranul e slabut tare (din pdv al rezolutiei, culori, contrast). Mi-a placut ca are bluetooth, suporta card de memorie, calitate buna a sunetului si semnalului. Tastatura e ok (fara taste minuscule sau plate). Are multe facilitati dar cred ca au facut rabat la materiale pt a-l mentine in gama ieftina.

#16
ghiorghyos

ghiorghyos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 28.03.2006

View Postrellyc, on Mar 25 2007, 19:47, said:

Tocmai am cumparat si eu Nokia 6085 dupa ce am pierdut un Motorola L6. Primele impresii: carcasa de plastic ieftin (macar daca o faceau ca la 6101, 6103...), ecranul e slabut tare (din pdv al rezolutiei, culori, contrast). Mi-a placut ca are bluetooth, suporta card de memorie, calitate buna a sunetului si semnalului. Tastatura e ok (fara taste minuscule sau plate). Are multe facilitati dar cred ca au facut rabat la materiale pt a-l mentine in gama ieftina.

Asteptam si alte impresii. Cam cat e tine bateria? Chiar are sunet stereo. Suporta carduri de 1 giga? Cum se aude radio?

Multumim anticipat.

#17
S3b|

S3b|

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.03.2007
ma puteti ajuta si pe mine sa fak o alegere ... imi dati si mie parerea voastra ... ce  e mai bine sa imi iau un Nokia 6086 sau un Motorola V360 ?? daka stiti ceva despre aceste telefoane sa rog sa ma informati si pe mine

#18
S3b|

S3b|

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 26.03.2007
opss  NOKIA 6085  am vrut sa scriu mai sus :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate