Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Care este NUMELE LUI DUMNEZEU?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3140 replies to this topic

#2323
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostEmaS, on 26 martie 2013 - 12:12, said:

Cum poti sa faci astfel de afirmatii?Te crezi Dumnezeu ,imi cunosti tu modul meu de viata,faptele mele?

Da, stimabila, cunosc exact cat trebuie ca sa spun ca nu esti crestina, iar Scriptura spune cine esti.

2 Ioan 1
9Oricine o ia înainte, şi nu rămîne în învăţătura lui Hristos, n'are pe Dumnezeu. Cine rămîne în învăţătura aceasta, are pe Tatăl şi pe Fiul.

Edited by zexelica, 26 March 2013 - 12:14.


#2324
EmaS

EmaS

    Femeia frumoasa e o bijuterie. Femeia buna e o comoara intreaga

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,041
  • Înscris: 23.02.2013

View Postzexelica, on 26 martie 2013 - 12:14, said:

Da, stimabila, cunosc exact cat trebuie ca sa spun ca nu esti crestina, iar Scriptura spune cine esti.

2 Ioan 1
9Oricine o ia înainte, şi nu rămîne în învăţătura lui Hristos, n'are pe Dumnezeu. Cine rămîne în învăţătura aceasta, are pe Tatăl şi pe Fiul.
Eu sunt in Hristos,in El am viata,miscarea si gandirea.Cred ca ma confunzi....Sigur nu esti Tudorel666?!

Edited by EmaS, 26 March 2013 - 12:17.


#2325
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostEmaS, on 26 martie 2013 - 12:16, said:

Eu sunt in Hristos,in El am viata,miscarea si gandirea.Cred ca ma confunzi....Sigur nu esti Tudorel666?!

Tu nu esti in Hristos, stimbila. Nu ai respect pt Cuvant, care spune clar ca nu depinde de voia omului si nu-ti pasa de ce zice Domnul:

Romani 9:
16Aşa dar, nu atîrnă nici de cine vrea, nici de cine aleargă, ci de Dumnezeu care are milă.

Ioan 1
13născuţi nu din sînge, nici din voia firii lor, nici din voia vreunui om, ci din Dumnezeu.

Si tot nu ai raspuns din care inima zici tu si cu biserica ta ca alegi? Din cea de "piatra" sau din cea noua, "din carne". De ce?

#2326
EmaS

EmaS

    Femeia frumoasa e o bijuterie. Femeia buna e o comoara intreaga

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,041
  • Înscris: 23.02.2013

View Postzexelica, on 26 martie 2013 - 12:21, said:

Tu nu esti in Hristos, stimbila. Nu ai respect pt Cuvant, care spune clar ca nu depinde de voia omului si nu-ti pasa de ce zice Domnul:

Romani 9:
16Aşa dar, nu atîrnă nici de cine vrea, nici de cine aleargă, ci de Dumnezeu care are milă.

Ioan 1
13născuţi nu din sînge, nici din voia firii lor, nici din voia vreunui om, ci din Dumnezeu.

Si tot nu ai raspuns din care inima zici tu si cu biserica ta ca alegi? Din cea de "piatra" sau din cea noua, "din carne". De ce?
Tu nu esti constient ca imparti din ereziile tale pe aici?Nu exista predestinare si eu cred ca vei ajunge direct in iad!

#2327
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View Posttanoit, on 26 martie 2013 - 11:41, said:


Tu cum il intelegi?


asa cum apare in Biblie.

Iadul nu este un spatiu in care demonii chinuie sufletele pacatoase, in cazane de smoala, pentru vesnicie.

asta e o invatatura demonica, predata in bisericile voastre satanice.

este exact ce i-ar conveni Satanei ! sa tortureze, pentru vesnicie !

Biblia arata ca demonii, impreuna cu pacatosii sunt aruncati in Iazul de foc, adica moartea a 2-a si nicidecum ca demonii, in fief-ul lor absolut Iadul, chinuie si tortureaza sufletele pacatoase.

#2328
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

View PostEmaS, on 26 martie 2013 - 12:25, said:

vei ajunge direct in iad!
Nu asa repede!Va face o mica oprire la sala de judecata.Posted Image

#2329
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostEmaS, on 26 martie 2013 - 12:25, said:

Tu nu esti constient ca imparti din ereziile tale pe aici?Nu exista predestinare si eu cred ca vei ajunge direct in iad!

Tu doar ignori versurile directe, stimabila.
Efeseni 1:4
4În El, Dumnezeu ne -a ales înainte de întemeierea lumii, ca să fim sfinţi şi fără prihană înaintea Lui, dupăce, în dragostea Lui,

5ne -a rînduit mai dinainte să fim înfiaţi prin Isus Hristos, după buna plăcere a voiei Sale,

11În El am fost făcuţi şi moştenitori, fiind rînduiţi mai dinainte, după hotărîrea Aceluia, care face toate după sfatul voiei Sale,

#2330
stanika

stanika

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 519
  • Înscris: 13.03.2013

View Posttanoit, on 26 martie 2013 - 12:29, said:

Nu asa repede!Va face o mica oprire la sala de judecata.Posted Image

o dau in judecata

#2331
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

View Postblueday, on 26 martie 2013 - 12:26, said:



asa cum apare in Biblie.

Iadul nu este un spatiu in care demonii chinuie sufletele pacatoase, in cazane de smoala, pentru vesnicie.

asta e o invatatura demonica, predata in bisericile voastre satanice.

este exact ce i-ar conveni Satanei ! sa tortureze, pentru vesnicie !

Biblia arata ca demonii, impreuna cu pacatosii sunt aruncati in Iazul de foc, adica moartea a 2-a si nicidecum ca demonii, in fief-ul lor absolut Iadul, chinuie si tortureaza sufletele pacatoase.

Din cate stiu eu,adventistii si iehovistii au aceasta opinie.

#2332
EmaS

EmaS

    Femeia frumoasa e o bijuterie. Femeia buna e o comoara intreaga

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,041
  • Înscris: 23.02.2013

View Postzexelica, on 26 martie 2013 - 12:32, said:

Tu doar ignori versurile directe, stimabila.
Efeseni 1:4
4În El, Dumnezeu ne -a ales înainte de întemeierea lumii, ca să fim sfinţi şi fără prihană înaintea Lui, dupăce, în dragostea Lui,

5ne -a rînduit mai dinainte să fim înfiaţi prin Isus Hristos, după buna plăcere a voiei Sale,

11În El am fost făcuţi şi moştenitori, fiind rînduiţi mai dinainte, după hotărîrea Aceluia, care face toate după sfatul voiei Sale,
Unul din atributele lui Dumnezeu este omniscienta.El cunoaste inca de la inceput alegerile tale si  locul unde iti vei petrece vesnicia,nu pentru ca El te-a predestinat sa ajungi acolo,ci pentru ca El cunoaste!

#2333
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View Posttanoit, on 26 martie 2013 - 12:34, said:

Din cate stiu eu,adventistii si iehovistii au aceasta opinie.


exact ce ti-am spus !

veniti cu invataturi satanice, precum ca demonii vor chinui la nesfarsit, adica pe vesnicie, sufletele celor pacatosi, ar fi exact ce le-ar conveni !

Biblia arata ca si ei sunt aruncati tot acolo, in Iazul de foc si nicidecum ca vor conduce Iadul, pentru totdeauna, chinuind.

vai de capul vostru! faceti de ras numele lui Isus! este ca si cum Dumnezeu a creat un spatiu tocmai pentru "distractia" demonilor, adica tortura!

eu nu stiu cum va mai suporta Dumnezeu si nu va trazneste, pentru ca Il injositi in ultimul hal !

#2334
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

View Postblueday, on 26 martie 2013 - 12:48, said:



exact ce ti-am spus !

veniti cu invataturi satanice, precum ca demonii vor chinui la nesfarsit, adica pe vesnicie, sufletele celor pacatosi, ar fi exact ce le-ar conveni !

Biblia arata ca si ei sunt aruncati tot acolo, in Iazul de foc si nicidecum ca vor conduce Iadul, pentru totdeauna, chinuind.

vai de capul vostru! faceti de ras numele lui Isus! este ca si cum Dumnezeu a creat un spatiu tocmai pentru "distractia" demonilor, adica tortura!

eu nu stiu cum va mai suporta Dumnezeu si nu va trazneste, pentru ca Il injositi in ultimul hal !

Ce repede te mai aprinzi!
Eu nici nu mi-am spus opinia si tu sari in sus ca arsa acuzand ca e invatatura demonica?

#2335
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

View Postblueday, on 26 martie 2013 - 12:48, said:



exact ce ti-am spus !

veniti cu invataturi satanice, precum ca demonii vor chinui la nesfarsit, adica pe vesnicie, sufletele celor pacatosi, ar fi exact ce le-ar conveni !

Biblia arata ca si ei sunt aruncati tot acolo, in Iazul de foc si nicidecum ca vor conduce Iadul, pentru totdeauna, chinuind.

vai de capul vostru! faceti de ras numele lui Isus! este ca si cum Dumnezeu a creat un spatiu tocmai pentru "distractia" demonilor, adica tortura!

eu nu stiu cum va mai suporta Dumnezeu si nu va trazneste, pentru ca Il injositi in ultimul hal !
Ori ai inteles gresit ce ti-a spus tanoit ori si el s-a referit la ce ai inteles tu.
Adventistii nu cred in iad fara sfarsit ci doar cum spune si Biblia ca cei rai vor fi aruncati in iazul de foc moartea a doua impreuna cu demonii si atat,
Nu vor arde la nesfarsit.

#2336
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View Posttanoit, on 26 martie 2013 - 12:52, said:

acuzand ca e invatatura demonica?


este, bineinteles !
curat invatatura a Diavolului !

cum puteti sustine invatatura provenita de la ereticii catolici, ca demonii sunt sefi in Iad? si ca pacatosul este chinuit vesnic de catre acestia, ocupatia lor fiind sa chinuie?

deci demonii fac ce vor, nu? si asta pentru totdeauna! singurii care vor suferi sunt pacatosii si asta de mana demonilor!

mai, cum nu va e rusine? nu va dati seama ca Il dezonorati pe Dumnezeu in felul acesta???

#2337
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

View Postblueday, on 26 martie 2013 - 12:55, said:



este, bineinteles !
curat invatatura a Diavolului !

cum puteti sustine invatatura provenita de la ereticii catolici, ca demonii sunt sefi in Iad? si ca pacatosul este chinuit vesnic de catre acestia, ocupatia lor fiind sa chinuie?


Unde mai exact am afirmat eu asa ceva?

#2338
EmaS

EmaS

    Femeia frumoasa e o bijuterie. Femeia buna e o comoara intreaga

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,041
  • Înscris: 23.02.2013

View Postblueday, on 26 martie 2013 - 12:55, said:



este, bineinteles !
curat invatatura a Diavolului !

cum puteti sustine invatatura provenita de la ereticii catolici, ca demonii sunt sefi in Iad? si ca pacatosul este chinuit vesnic de catre acestia, ocupatia lor fiind sa chinuie?

deci demonii fac ce vor, nu? si asta pentru totdeauna! singurii care vor suferi sunt pacatosii si asta de mana demonilor!

mai, cum nu va e rusine? nu va dati seama ca Il dezonorati pe Dumnezeu in felul acesta???
Satan va fi aruncat in iad impreuna cu cei care l-au slujit.

#2339
blueday

blueday

    blue monday

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 20.12.2010

View Posttanoit, on 26 martie 2013 - 12:56, said:

Unde mai exact am afirmat eu asa ceva?


nu m-am referit la tine ci am scris la modul general.
asta se preda ! asta e invatatura oficiala.

asta o spun si proorocii falsi, ca ies demoni din Iad si ca fac una sau alta,
UNDE APARE IN BIBLIE INVATATURA CA SUNT DEMONI IN IAD???

View PostEmaS, on 26 martie 2013 - 12:57, said:

Satan va fi aruncat in iad impreuna cu cei care l-au slujit.

IN IAZUL DE FOC !

mai puneti mana pe o Biblie.

si Iadul va fi aruncat tot in Iazul de foc !

#2340
EmaS

EmaS

    Femeia frumoasa e o bijuterie. Femeia buna e o comoara intreaga

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,041
  • Înscris: 23.02.2013

View Postblueday, on 26 martie 2013 - 12:58, said:



nu m-am referit la tine ci am scris la modul general.
asta se preda ! asta e invatatura oficiala.

asta o spun si proorocii falsi, ca ies demoni din Iad si ca fac una sau alta,
UNDE APARE IN BIBLIE INVATATURA CA SUNT DEMONI IN IAD???



IN IAZUL DE FOC !

mai puneti mana pe o Biblie.

si Iadul va fi aruncat tot in Iazul de foc !
Si satan nu?! :))

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate